126

Odp: Aktualizacja Oscam

Coś mi się zdaje że ty jednak nie przeczytałeś w ogóle poradnika.

Kompilacja pojedynczego pakietu

$ make package/nazwa_katalogu_z_pakietem/compile

Gdzie nazwa_katalogu_z_pakietem to nazwa katalogu w którym znajduje się pakiet (to trzeba niestety wiedzieć). Czyli jeżeli chcemy skompilować np. pakiet libffmpeg, a znajduje się on w katalogu ffmpeg, to kompilacja wygląda następująco: "make package/ffmpeg/compile", a nie "make package/libffmpeg/compile"! Żeby pakiet dało się skompilować musi być także wcześniej zaznaczony w konfiguracji (w make menuconfig - trzeba go wybrać przez <M> lub <*>).

To jest z poradnika. Jezeli zrobiłeś katalog oscam-svn i masz w nim makefile to wydajesz polecenie make package/oscam-svn/compile . Dokładnie to masz napisane. Dlaczego tego nie przeczytałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

127 (edytowany przez maly21 2020-10-22 22:32:30)

Właśnie nie ma makefile w oscam-svn,jak go doinstalować?

128

Podałem link do niego w poście 118. Po prostu ściągnij wszystko co tam jest  i umieść tak jak było w katalogu oscam-svn jeżeli taki zrobiłeś.

129

co jest  3 lub 4 temat  jestem zielony itd  ,a  Cezary sie produkuje  i pisze  sprawdzone poradniki  - masz kłopoty z czytaniem  , w poradniku o kompilacji jest  co jak krok po kroku , ( w skrocie dodam  zeby zbudowac pakiet muszisz najpierw zbudowac  srodowisko ) jak masz srodowisko  to wydajesz  polecenie  make package nazwa  pakietu compile   ( nazwa pakietu  czyli katalogu w którym sie znajduje )

130

Cezary wielkie dzięki za naprowadzenie na właściwą ścieżkę,w końcu coś ruszyło ale znowu problem

lenovo@Lenovo:~$ cd openwrt
lenovo@Lenovo:~/openwrt$ cd oscam-svn
lenovo@Lenovo:~/openwrt/oscam-svn$ make package/oscam-svn/compile
Makefile:14: /cmake.mk: Nie ma takiego pliku ani katalogu
make: *** Brak reguł do wykonania obiektu '/cmake.mk'. Stop.
lenovo@Lenovo:~/openwrt/oscam-svn$

Zajrzałem do oscam-svn i plik cmake.mk jest i nie wiem czemu go nie widzi,jest jeszcze jeden o nazwie CMakeLists.txt

131

Nie czytasz... ten make masz wykonać w katalogu ze źródłami openwrt, nie w katalogu że źródłami oscama. Co więcej - tych źródeł tam nie powinno być, bo makefile sam je ściaga. Nikt nigdzie nie pisał że masz ściągać źródła oscama i gdziekolwiek je umieszczać w katalogu ze źródłami openwrt. Potrzebujesz tylko makefile i resztę plików które podałem z repozytorium. Reszta ściągnie się "sama".

132

Postawiłem od nowa system,pobrałem nowe środowisko openwrt a w nim folder oscam od obsego i zatrzymuje mi się dalej

ubuntu@lenovo:~$ cd openwrt
ubuntu@lenovo:~/openwrt$ make package/oscam/compile
Makefile:14: /cmake.mk: Nie ma takiego pliku ani katalogu
make: *** Brak reguł do wykonania obiektu '/cmake.mk'. Stop.
ubuntu@lenovo:~/openwrt$

133

Skompilowałeś najpierw środowisko? Zaznaczyłeś oscama w wyborze pakietów?

134

@maly21  Ty w ogóle "nie kumasz o co biega "  . Musisz zrozumieć jak to działa  . W skrócie żeby zbudować pakiet z kodu źródłowego  trzeba miec do tego  tzw.środowisko  oraz programy  kopilatory które to zrobią  ( jest to opisane na poczatku poradnika)  . Na razie zostaw oscama w spokoju .
Skup sie na zrobieniu tego tzw.środowiska .
Używajcąc  programu git sciagasz tzw.  źródła   ,następnie  przechodzisz to katalogu kompilacji - w tym katalogu bedziesz operował w terminalu  wydajac odpowiednie komendy  ( opisane w poradniku ) .
Nastepnie wchodzisz do niebieskiej tabelki  zaznaczasz co potrzebujesz  i  zapisujesz, wychodzisz , uruchamiasz kompilacje  - nastepuje budowa całego środowiska  ( opisane w poradniku ) . - kompilacja trwa  2-3 godz i wymaga ok 15GB
Nastepnie jak zbuduje sie srodowisko sciagasz  makefile + "dodatki" pakietu - umieszczasz je w odpowiednim katalogu , wchodzisz do niebieskiej tabelki , zaznaczasz  i wydajesz  komende  do kopilacji pojeynczego pakiety  ( opisane w poradniku ) .
I tyle - cały proces kompilacji i problemów z tym jest wielokrotnie opisany na forum i nie tylko wink czasem użyj szukaj  tongue

135

@ad2014 a mówiłem że jestem zielony big_smile i big_smile dlatego potrzebowałem żeby mi to ktoś łopatologicznie przedstawił,nie znam linuxa i próbuje się coś nauczyć,zrobić coś samemu,windows inna bajka.
@ad2014 Dzięki za opis,o to mi chodziło.
@cezary również dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,dam znać czy w końcu udało mi się coś skompilować:P i tongue

136

Inne pytanie: po co chcesz to w ogóle kompilowac? Nie możesz użyć gotowej skompilowanej paczki?

137 (edytowany przez maly21 2020-10-26 19:07:13)

Mogę,ale lubię nowości:P i tongue sama satysfakcja że mogłem sobie sam to skompilować no i wiedza zawsze się przyda kto wie może tu będzie Cezary1 lol tongue i tongue
Pozdrawiam.

138

Gdzie w menuconfig mogę zaznaczyć wybór pakietu (oscam) jakoś nie mogę tego zczaić

139

Tam gdzie jest w makefile zdefinowany.  Jeżeli masz w makefile ode mnie to jest w menu "Utlilities"

140

Makefile jest od Ciebie to co podałeś wcześniej do pobrania,folder oscam umieściłem w openwrt nie wiem czy tak miało być,w menuconfig,"Utlilities" nie ma wyboru oscam.

141

W katalogu package zrób katalog oscam i tam umieść makefile i resztę.

142

Chyba poszło,w jakim folderze szukać binarki oscama?

143

Jeżeli poszło to w bin/* masz pakiet gotowy z binarką.

144

Witam, jeśli chciałbym na Ubuntu 18.4 LTS skompilować oscama dla Netgear N6220 z OpenWrt 19.07-SNAPSHOT r11201-f5afa593e7 / LuCI openwrt-19.07 branch git-20.247.75781-0d0ab01

To tak to będzie wyglądało?

Istalacja środowiska:
sudo apt install build-essential binutils bzip2 gawk gettext git libncurses5-dev patch unzip zlib1g-dev subversion flex python3-distutils

1.Tworzymy katalog oscam-svn i umieszczamy w nim katalog/packages (w nim /oscam, w nim makefile, pathes, files) i wydajesz polecenie:
make package/oscam-svn/compile
patch do katalogu: patches

Dobrze rozumiem?

145

Odwrotnie - w package robisz katalog oscam-svn i w nim umieszczasz makefile oraz katalogi patches i files.

146

Ok, dziękuje i patch np. jeśli mam mega45, to daje do patches?

147

To zależy. Jeżeli jest to kompletny patch na źródła oscama to tak. Jeżeli tam jest jeszcze coś innego to nie, musisz zrobić łatkę tak żeby się aplikowała na źródła oscama.

148

Rozumiem, jeszcze jedno pytanie, jeśli chciałbym miec binarkę i configi na pendriv-ie(usb) nie wiem jeszcze jak wygląda montowanie w OpenWrt, ale czy wtedy mogę edytować Mackefile np. tak:

define Package/oscam/description
  OSCam is an Open Source Conditional Access Module software
endef

CMAKE_OPTIONS += \
    -DCS_CONFDIR=/media/oscam \
    -DUSE_LIBUSB=1 \
    -DUSE_LIBCRYPT=1 \
    -DUSE_PCSC=1

define Package/oscam/conffiles
/media/oscam/oscam.user
/media/oscam/oscam.conf
/media/oscam/oscam.server
endef

149

Możesz od razu edytować makefile. Choć wystarczy też po prostu zrobić linki symboliczne tam gdzie chcesz.

150 (edytowany przez darog69 2020-10-27 15:28:39)

Dziękuję smile

Edit: Podpiąłem przez huba pendriva 16 GB fat32 i czytnik pcsc, zrobiłem restart systemu, ale nie wykrywa mi pena, a czytnik działa.Czy tu widziana pamięć podręczna to ten pen, bo w konsoli po komendzie : df -h nie widać go?

https://zapodaj.net/images/0dd21ddb11e17.png