1

Temat: Prośba o poradę jaki sprzęt

Mam słaby internet od Orange (neostrada, adsl) obsługiwany przez Linksys WAG200.
Chcę przebudować dostęp do netu tak aby do nowego routera:
1. Włożyć karte SIM lub modem z kartą SIM
2. Podłaczyć równocześnie router do neostrady przez adsl lub przez modem w WAG200
3. Posiadać z routerze 3-4 porty najlepiej 1GB/s jeśli niemożliwe to 100MB/s

Chciałbym aby zadziałał load balancing w wersji minimum tak aby do interface'ów internetowych przypisać ruch z konkretnych IPków z sieci LAN.

Poproszę kolegów, którzy wykonali taką lub podobną konfigurację, o konkretne modele routerów, w które możemy wgrać coś alternatywnego lub które same z siebie mają powyższe funkcjonalności.

Dzięki

2

Odp: Prośba o poradę jaki sprzęt

Ciężko będzie jeżeli chodzi o porty gigabitowe (zostaje tylko teltonika rutx11). Z 100 lepiej, bo możesz od tp-linka mr200/tl-wr6400 a na dlinkach typu 921 skończywszy. Idź na https://eko.one.pl/routerdatabase/index.php, zaznacz "Wbudowany modem 4G" i zobacz co jest, a potem poszukaj tego np. ma allegro.

Loadbalancing zrobisz standardowo instalując openwrt i odpowiedni pakiet (mwan3)

EDIT: lub oczywiście jakiś składać na apu czy mikrotiku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

A gdyby chciał obsługę dongla 3g na porcie USB. Jak to poprawia sprawę?

4

Każdy router z usb to obsłuży, więc o ile router będzie miał usb to będzie taki modem obsługiwał.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez Królik 2020-10-20 19:37:15)

Na 95 procent przypadków rozwiązaniem jest R6220 z allegro. big_smile

Mam i używam: Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50.