Temat: Bateria zamiennik do laptopa

Wczoraj w nocy zakończyła życie bateria w moim lapku. Na szczęście nie rozerwała obudowy, ale było blisko.

Nowa od Della kosztuje zdecydowanie za dużo. Trenowałem zamienniki Green Cell ze świata baterii w poprzednim lapku. Dwie nie dożyły dwóch lat a jedna roku (nie powiem, wymienili od razu tą jedną). W każdym padała chińska podróba sterownika baterii. Także jestem do nich mocno sceptycznie nastawiony.

Czy możecie polecić jakiś zamiennik, który działa Wam dobrze przez ponad dwa lata? W oryginały z allegro nie wierzę.

Mam i używam: Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50.

2

Odp: Bateria zamiennik do laptopa

Przerabiałem to samemu - zamienniki nic nie warte, jedyna opcja to pewny oryginał, który trzyma tak jak powinien.

3

Przerabiałem grencelle  i whitenergy. Takie są średnie, ale w tańsze w porównaniu z oryginałem. Jak pisałeś - nawet jeżeli wytrzyma tylko rok to i tak może się okazać ze wychodzi lepiej niż kupno oryginału za 500zł.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4 (edytowany przez palibrzuch 2020-10-04 20:06:24)

Greencell mam w dwóch laptopach i działają. Laptopy są leciwe już ale po 2 latach jeszcze godzinkę spokojnie trzymają. Rzadko używam bo mam 2 nowe probooki.

W pracy w służbowych laptopach szczerze tylko Greencell widziałem jako zastępczy. 2 Greencell wytrzymają jeden oryginał wink wydaje mi się, że greencell poprawił trochę jakość. Przynajmniej mi się tak wydaje.

5

U mnie padały scalaki sterujące w green cellach. Do zamienników lenovo wsadzali chińskie badziewie zamiast oryginalnego układu od TI.

Może zamienniki innych marek mają lepiej?

Mam i używam: Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50.

6

Moje stare lenovo. Zamiennik z allegro, jakiś chiński www.404brand.com . Słaby, ale dwa lata już działa i trzyma ponad godzinę. Jak był nowy to trzymał 2. Miał jedną , olbrzymią zaletę. Kosztował 5 albo 6 dych plus przesyłka. Hasło reklamowe - nie znaleziono marki. I coś tam że po co przepłacać. Ja nie kupuję oryginalnych akumulatorów, ani do laptopów, ani do wkrętarek, ani do niczego, bo to winduje wartość sprzętu do poziomu prawie nowego. To bym chyba nowy wolał kupić. Czytam opinie na allegro albo ceneo i ryzyk-fizyk. Najwyżej wywalę. 404 moim zdaniem ujdzie od biedy. Akumulator do wkrętarki Bosch lepszy od oryginału sto razy. Do samochodu mojego też nie kupiłem akumulatora Fiat, ani takiego jak tam był, nie pamiętam już jakiego, tylko to co Pan Elektryk kazał ze sklepu, z tego co na półce wziąć, jakieś coś bałkańskie. I też działa. To oczywiście jest moje prywatne zdanie, żeby nie przepłacać za pseudooryginał, który też produkują w Azji przecież.

7 (edytowany przez kicek 2020-10-05 14:03:04)

Prawie rok temu kupiłem do Lenovo z 2013 roku oryginał na aliexpress z tego sklepu: https://pl.aliexpress.com/store/1870289
Zapłaciłem 120 zł, przesyłka nadana z Chin trasą przez Holandię (PostNL), szła 3 tygodnie, żadnych dodatkowych opłat nie poniosłem. Nie mam zastrzeżeń, działa jak trzeba do dziś.

Wcześniej  kupiłem zamiennik RDY z alledrogo, który witał komunikatami o nieoryginalnej baterii i jeszcze okazał się wadliwy - padł tego samego dnia. Potem kupiłem oryginał, też z allegro, ale okazał się niekompatybilny z tym modelem laptopa. W obu przypadkach zwróciłem i oddali pieniądze.