101

Odp: Aktualizacja Oscam

Dzięki @cezary

102

@cezary

Czy ten oscam 582 jest dla openwrt 18 .06?

103

Wszystko co kompiluję jest dla 19.07. Najwyższy więc czas żebyś zrobił aktualizację.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

104

Mam TP-3600 i miałem przez chwilę zainstalowany 19.07 i podczas instalacji oscam zabrakło mi miejsca w routerze i dlatego wróciłem do 18.06

105

To zrób extroota.

106

Witam,
czy mogę prosić o pomoc w znalezieniu najnowszej wersji Oscama pod TP-link WDR4300. Chodzi o oscama, który można ustawić aby odblokować znikające programy NC+.
Z góry dziękuję

107 (edytowany przez damian39 2020-08-28 08:50:59)

Witam, przyłączam się do prośby wyżej. Próbowałem podmieniać binarkę na te, które są dostępne na sat-4-all ale niestety po zmianie oscam się nie uruchamia. Używam luci 19.07 na wdr 4300.

108

To może ja zadam pytanie trochę z innej beczki. Czym różni się oscam uruchomiony w tunerze od tego w openwrt?

109

Np tym ,że jeśli masz jedną kartę a dwa tunery , to tuner z kartą nie musi być cały czas włączony , oba tunery łączą się z routerem z kartą w czytniku  po uprawnienia.

110

Tak właśnie myślałem smile dzięki za info

111

Czy ktoś może wspomóc z tą biniarką Oscama 1813 do TP-link WDR4300?

112

A moje instalowałeś i sprawdzałeś czy działa (bo ja nawet nie wiem o co pytasz).

113

Mam Twój obraz i oscama r11581. Canal+ zmienił kodowanie z seca na nagravision 1813. Żeby teraz rozdzielać karty starego typu (cameleon) potrzebny jest specjalnie zmodyfikowany plik bin oscam. Na inny forach są one dostępne ale niestety po podmianie żaden z nich nie rusza na moim routerze.

114

Zobacz tutaj https://dl.eko.one.pl/test/

115

Właśnie o tych pakietach mówię.

116

Oscam 11582 pobrany z  https://dl.eko.one.pl/test/ działa z 1813 na TP-Link 3600

117

Podpowiesz jak kompilujesz pod mips24kc, co wybierasz? Bo jest nowszy patch do oscama, ale twórca z różnych przyczyn nie dzieli się kodem. Chciałbym go prosić o kompilację ale nie wiem z jakimi parametrami.

118

Kompiluje się tak samo jak wszystko inne dla openwrt.

Poradnik o kompilacji: https://eko.one.pl/?p=openwrt-kompilacja
Makefile do kompilacji: https://github.com/obsy/packages/tree/master/oscam
Link do dodatkowej łatki "mega45": https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 71#p242471

119

Witam
Mam pytanie odnośnie Oscam.
Posiadam Asus RT-N18U ze starym  softem DD-WRT DD-WRT v3.0-r30949 std (12/15/16)
w którym obecnie pracuje Oscam OSCam r11397 instalowany bezpośrednio z repo. ENTware.
Chciałem zmienić na "akualny" smile
Wiem że wybawieniem było by wgranie oficjalnego forumowego softu,ale jeżeli była by taka możliwość chciałbym pozostać jednak przy DD.
Czytając ten temat wiem że muszę posiadać biblioteki w 1.1 .
Obecnie mam 1.0.
W DD-WRT 1.2 wprowadzono od 09/2019.

Stąd moje 2 pytania.

1.Jeżeli zaktualizuję Fw  DD do bibliotek 1.1 czy będzie szansa zainstalować oscam @Cezarego?
   Czy wyskoczy problem z innymi bibliotekami? Ew. czy będzie konieczna kompilacja pod Fw DD.
2.Nie do końca ogarniam procesor w tym routerze.Jedne strony podają że jest to Cortex A7 inne A9.
   Jak mam to rozumieć?

Oscam do pobrania jest dla A9.
Proszę o wyrozumiałość ,nie jestem mocny w tym temacie.

Pozdrawiam
Marek.

120

Złe forum wybrałeś na takie pytanie, nie dotyczy to openwrt. Na openrouter.info zapraszam.

121

Żródła pobrane do kompilacji wg. poradnika,jakie komendy wydać by skompilować sobie własnego najnowszego oscama pod OpenWrt 19.07 Linksys wrt 1200ac.
Moja wiedza w tym temacie jest krucha,więc proszę o pomoc.
Dzięki pozdrawiam.

122

Po prostu kompilujesz. Makefile jest tak zrobiony że sam weźmie najnowszą wersję. Jak kompilować pakiety również masz w poradniku, oscam to przecież zwykły pakiet.

123

Możesz mnie naprowadzić krok po kroku,bo jakoś mi nie chce to ruszyć,błędne komendy puszczam..
Brak wiedzy.....

124

W poradniku masz krok po kroku. Która cześć ci nie wychodzi?

125

Mam utworzony katalog openwrt w nim oscam-svn,montuje po kolei openwrt potem oscam-svn i jaką komendę wydać żeby kompilacja ruszyła,zielony jestem..