151 (edytowany przez arek1194 2020-03-31 07:21:12)

Odp: [Kamera] Obslugiwane kamery pod OpenWrt

Chemik4 napisał/a:

Cześć,
wymontowałem kamerkę z martwego netbooka Acer One, przylutowałem do niej kabel USB i z ciekawości podłączyłem pod router.
Na TP-Linku 1043ND v2 z Gargoyle PL 1.10 działa bez problemu, rozdzielczość to 640x480 ale da się oglądać.
Link do zdjęć kamery

Muszę tylko trochę zmodyfikować zasilanie, bo na 5V czip mocno się grzeje - wymaga 3,3V.

Może jeszcze dzisiaj wymontuję kamerę z laptopa Toshiba i dam znać czy działa.

Mam kamerke z martwego tabletu (fajna 8mpx) ale podłączyć to (do sprawdzenia) chyba jest niemożliwe jest tam taka mikro wtyczka chyba 16 pinami.
Nwet sobie nie wyobrażam podlutowanie sie do tego.

Ale mam jeszcze tanią kamerkę samochodową VAKOSS HD   tam chyba jest odrobina większa taśma.  Jak myślicie ,może zadziałać taka kamerka samochodowa?   Jeśli tak (czy też nie)  jak się podlutować do podobnej kamerki (gdybym np z laptopa dopadł taką ) trzeba dostać się do płytki?  po czym rozpoznajecie które piny to D+ D- gnd i vcc ?

152

Odp: [Kamera] Obslugiwane kamery pod OpenWrt

To tylko 4 piny, więc możesz prześledzić ścieżki. gnd łatwo znajdziesz, vcc w sumie też. A dwa pozostałe to możesz podłączyć, co najwyżej zgłosi błąd na magistrali usb.

Jak będzie więcej sygnałów, to albo ona nie jest usb albo jest coś dodatkowego, np. mikrofon czy jakiś diody do oświetlacza.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

153

Odp: [Kamera] Obslugiwane kamery pod OpenWrt

gdyby ktoś zastanawiał się to kamery reolink (ip) nagrywają na ftp, można wykrywanie ruchu ustawić itp, działa bezbłędnie z np vstpd czy proftpd na openwrt

router https://imgur.com/I4Li5lr | pihole https://imgur.com/lrqh63O.png | ESXI https://imgur.com/UZTeGiy.png | zyxel gs2210-48 | gs108t | rb hex poe gbit sfp |ezviz w3 ac1200 openwrt ap | Linksys ea7500 v1@ openwrt thanks to ~Królik | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile