1

Temat: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

Jestem nowy w krainie OpenWRT i mam problem z Perlem.
Mianowicie mam kilka skryptów pracujących na debianie i chce je wrzucić na swój router.
Skrypty te wymagają modułów RRDTOOL, Math, Data itd ale za cholerę nie mogę ich zainstalować,
ponieważ CPAN usilnie próbuje mi je zainstalować w lokalizacji /root chodź ona jest tylko "Read only"

Wchodzę na cpan przez: perl -MCPAN -e shell

cpan[1]> install 'install RRD::Simple'
Reading '/root/.cpan/sources/authors/01mailrc.txt.gz'
............................................................................DONE
Reading '/root/.cpan/sources/modules/02packages.details.txt.gz'
Out of memory!
panic: POPSTACK
Terminal does not support GetHistory.
Lockfile removed.


Na gołym Debianie robie to w kilka minut a  tutaj po prostu poległem.

Jakieś pomysły?

2

Odp: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

Nie, w openwrt jest tak całość zrobiona że możesz zapisywać gdzie chcesz. W /root też.

A ty masz po prostu brak pamięci ram i nie może dokończyć operacji. Zamiast instalować cpanem potrzebne moduły to weź je z innego systemu i po prostu skopiuj do openwrt (o ile to jest nadal perl i nie wymaga skompilowanych bibliotek).

PS. W repozytorium openwrt jest masa pakietów od perla. Niektóre możesz zainstalować od razu jako pakiety.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

ok, w takim razie przygotuję działające moduły na Debianie i ręcznie przeniosę na router.

Tylko nie wiem, czy mogę przenieść moduły tak po prostu bo w sumie na najprostszy skrypt mam do załadowania kilka z nich, no ale popracuję sobie

use RRDs;
use strict;
use warnings;
use utf8;
use Math::Round;
use Data::Dumper;
use LWP::Simple;
use JSON::PP;

4

Odp: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

Jak jest to czysty perl to możesz. Jak nie najpierw zobacz czy nie ma tego w repo openwrt, jak nie - sam musisz przygotować paczkę i przekompilować ją na daną architekturę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

Przeniosłem potrzebne moduły ale tak naprawdę utknąłem na bibliotece "librrds-perl"

Tą bibliotekę musiałem zainstalować na debianie aby ruszył skrypt, na openwrt czegoś takiego jeszcze nie znalazłem

6

Odp: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

Jeżeli nie ma musisz sobie zrobić niestety. Samo rrdtool1 w openwrt nie jest kompilowane z perlem (jest sztucznie wyłączony perl), więc musisz to sobie zmienić, zmajstrować paczkę i będziesz miał.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

No właśnie będę musiał, jest masa plików które muszę przenieść do /usr/lib i ich zależności. na Debianie zroiłem w kilka minut tutaj męczę się już cały dzień.

Dzięki za pomoc.

8

Odp: OpenWrt - Perl i instalacja modułów

Jak już zrobisz paczki to nie zapomnij o wrzuceniu makefile do https://github.com/openwrt/packages/pulls , niech inni też skorzystają.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.