1 (edytowany przez spayk 2020-05-17 20:19:14)

Temat: Netgear wndr4300 v1 flash

Witam.
Ściągnąłem ten soft z tej strony (wcześniej flashowałem i było ok):

luci-19.07-snapshot-r11050-a8c92e9eda-ar71xx-nand-wndr4300-ubi-factory

podczas próby flashowania wszystko było ok, strona się odświeżyła i od tego momentu nie mogę w ogóle się dostać do routera.
Pytanie czy mogę coś zrobić czy router jest zbrickowany i na śmietnik się nadaje?

2

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Jak już miałeś openwrt to trzeba było sysupgrade pobrać.

Wgraj jeszcze raz obraz przez tftp (tym razem jednak factory).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Tylko, że to jest inny router (2 - zapasowy).
W ogóle mi nie znajduje routera w sieci ><

4

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Jeżeli go uwaliłeś to nie będzie widoczny przecież w sieci. Pisałem już, wgraj soft jeszcze raz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Tego nie da sie latwo uwalic.
W razie czego pisz, pomoge

6

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Dyziek napisał/a:

Tego nie da sie latwo uwalic.
W razie czego pisz, pomoge

Po to tutaj napisałem, aby zasięgnąć opinii i pomocy.

7 (edytowany przez spayk 2020-05-20 21:01:26)

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Temat można zamknąć. Dziękuję za pomoc. Dałem radę.
Skorzystałem z tego tutoriala oraz softu

8

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

no i sobie poradziłeś smile

Pisałeś o śmietniku, więc Ci napisałem, byś się nie poddawał.

Rzuć okiem na przyszłość też na to: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12612
To ciekawy wątek o tym modelu.

9

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Dyziek napisał/a:

no i sobie poradziłeś smile

Za wcześnie chyba chwalić dzień ><
Teraz przy każdym włączeniu netgeara zaświecą wszystkie ledy, , power na pomarańczowo, wifi 2.4 GHz na zielono, 5GHz na niebiesko, porty LAN 1-4 na pomarańczowo i niestety bootloop, tak w kółko... Przeflashować już tftp nie mogę, bo cały czas to samo. Jakieś pomysły?
Dzięki za topic.

10

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Kup serial, rozbierz urządzenie, przylutuj konwerter i zobacz co go boli podczas startu. To już ostateczna broń do diagnostyki.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Ja swojego właśnie serialem uratowałem i przez tftp przyjął soft bez problemu. Tam nawet lutować nie trzeba. Piny są wyprowadzone.

12

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Cezary napisał/a:

Kup serial, rozbierz urządzenie, przylutuj konwerter i zobacz co go boli podczas startu. To już ostateczna broń do diagnostyki.

Serial masz na myśli? Rozumiem po przylutowaniu urządzenia sypnie logiem co i jak?

palibrzuch napisał/a:

Ja swojego właśnie serialem uratowałem i przez tftp przyjął soft bez problemu.

U mnie właśnie nie do końca coś przyjął, bo komunikatów nie pokazywał, po ponownym flashu przez stronę, kręcił z dobre 30 min i wpadł właśnie w "ledowy bootloop"... Teraz nawet przez tftp nie jestem w stanie nic zrobić ><

13

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Tak, serial mam na myśli. Tak, pokaże komunikaty startowe (jak jeszcze żyje!) więc będziesz mógł wywnioskować co się stało i co z tym zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

spayk napisał/a:
Dyziek napisał/a:

no i sobie poradziłeś smile

Za wcześnie chyba chwalić dzień ><
Teraz przy każdym włączeniu netgeara zaświecą wszystkie ledy, , power na pomarańczowo, wifi 2.4 GHz na zielono, 5GHz na niebiesko, porty LAN 1-4 na pomarańczowo i niestety bootloop, tak w kółko... Przeflashować już tftp nie mogę, bo cały czas to samo. Jakieś pomysły?
Dzięki za topic.

Długo trzeba czekać po tym programowaniu na dokończenie operacji. Jest sprawdzany cały flash i jak za wcześnie odłączałeś pudełko to mogło się coś pokaszanić. Inna sprawa, że ja musiałem go wyłączać prądu (reset programowy nie działał) po tej operacji żeby wszystko było ok.


Jarek

15

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

spayk napisał/a:
Cezary napisał/a:

Kup serial, rozbierz urządzenie, przylutuj konwerter i zobacz co go boli podczas startu. To już ostateczna broń do diagnostyki.

Serial masz na myśli? Rozumiem po przylutowaniu urządzenia sypnie logiem co i jak?

palibrzuch napisał/a:

Ja swojego właśnie serialem uratowałem i przez tftp przyjął soft bez problemu.

U mnie właśnie nie do końca coś przyjął, bo komunikatów nie pokazywał, po ponownym flashu przez stronę, kręcił z dobre 30 min i wpadł właśnie w "ledowy bootloop"... Teraz nawet przez tftp nie jestem w stanie nic zrobić ><

U mnie też świecił ledami jak zły.

Przez serial właśnie musisz go zmusić aby pobrał przez tftp. Mam dwa takie routery i oba w ten sposób przywracałem do życia.

Trzeba zdjąć gumowe nogi i rozkręcić go aby się podłączyć.

Tu masz cały środek i gdzie się podłączyć.

https://openwrt.org/toh/netgear/wndr4300

16

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Ewentualnie jeszcze raz.
Wciskasz reset i trzymając go włączasz urządzenie. Trzymasz przez kilkanascie sekund, az dioda zasilania miga regularnie.
Ustawiasz ip na kompie 192.168.1.2 Odpalasz cmd (jesli masz winde) i powinien Ci pingowac pod 192.16.1.1
Zacznij od wgrania oryginalnego firmware (mialem juz tak, ze openwrt nie chcial, a oryginal i znowwgrane openwrt ruszylo - nie pytaj czemu)
Zrob to z poziomu cmd. Wejdz do folderu, gdzie masz plik z firmware (rozszerzenie img, jesli mnie pamiec nie myli) i wklep
tftp -i 192.168.1.1 put twoj-obraz.img

Poczekaj cierpliwie. Po paru minuatach powinien ruszyc.
Mialem kilka netgearow, zadnego jeszcze nie zamordowalem i poki co odbywalo sie bez seriala.

17

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

OT: Ja miałem - ktoś wywalił w kosmos zmienne środowiskowe uboota i nie chciał przyjmować obrazu po tftp bo twierdził że ma inny identyfikator obrazu. Wymagane było najpierw przywrócenie zmiennych.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Nie daje rady. Cały czas bootloop. Chociaż przyciskając factory reset button i włączając go, led powera miga na zielono i to wszystko.

19

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Podłącz serial i sprawdź...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Może noobskie jeszcze pytanie, ale szukałem UART'owego kabla, aby się wpiąć, niestety tutaj troszkę wymiękłem, gdyż nie mogę znaleźć tego. Ktoś coś może poradzić?

21

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

cp2102 poszukaj na allegro.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Coś w ten deseń?

23

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Dokładnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

jak miga na zielono to chciałby image z tftp

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

25

Odp: Netgear wndr4300 v1 flash

Witam
proszę o pomoc: jak zmienić GARGOYLE 1.12 na 1.13

NETGEAR R 7800 / 1.14.0.1