376

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Jest aktualny. I on nie przesyła ISP, bo i niby skąd miał by mieć ISP? Z adresu IP jest operator rozpoznawany.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

377

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary napisał/a:

Jest aktualny. I on nie przesyła ISP, bo i niby skąd miał by mieć ISP? Z adresu IP jest operator rozpoznawany.

Ach rzeczywiście! Nie myślę.

378

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary napisał/a:

PS. Dla 1.6.2.2 też to było. Od zawsze to było.

u mnie jest tylko tyle na 1.6.2.2

http://armaturasanitarna.com/111/zrzut22.jpg

379

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Mogłeś sobie pobrać token i wprowadzić go na stronie. Od zawsze była taka możliwość, ale nie przeczytałeś, bazujesz tylko to co gui pokazuje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

380

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Chyba po raz pierwszy w historii statystyk TP-Link spadł poniżej 90%. Czyżby po tyle latach zaczynały wykruszać się routery z 4MB flash?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

381

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Najsilniejsza reprezentacja była zdaje się na Gargulcu 1.6, który ma juz swoje lata...
Qihoo i Netgear 6220 powoli rosną.
Jedno tanie zastępuje tą starszą taniość

382

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

max uptime - 3 lata bez restartu - to jest niezłe smile

383

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

@Cezary

Czy "Rodzaje routerów wg modeli" obejmuje wszystkie zgłoszenia w historii?
Da się wyciągnąć "trendy" czyli statystykę dla ostatniego roku tylko?

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

384

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Nie w całej historii tylko w ciągu ostatnich 30dni, są robione z tego samego okresu co cała strona statystyk.

Chcesz zobaczyć jakie modele były w przeciągu roku czy coś innego?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

385

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Da się jakoś wywołać statystyki przez WWW z tokenem w linku?.  Czy tylko POST?.

386

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Camis napisał/a:

Da się jakoś wywołać statystyki przez WWW z tokenem w linku?.  Czy tylko POST?.

https://dl.eko.one.pl/cgi-bin/router.cgi?token=<token>
Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

387

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Dzieki

388 (edytowany przez Królik 2020-06-01 07:25:49)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary, liczenie czasu offline do uptime to bug czy ficzer?

https://images.tinypic.pl/i/01007/xh3m2488u7tz_t.jpg

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

389

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

On nic nie liczy. Bierze to z uptime który zgłosił router.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

390

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

3, 4 i 5 kwietnia to mój longest uptime który wynosi trochę więcej niż 3 dni. Ponumerowałem te dni (1, 2, 3 na zrzucie poniżej) i jak widać 2 dzień (4 sierpień) jest niezgłoszony. Niezgłoszony jest dlatego że zmieniłem godzinę wykonywania skryptu... Ale ciekawe jest to, że tak na prawdę dzień ten jest brany jako online skoro jest wliczany do mojego najdłuższego uptime. Czy w takim razie 4 sierpień nie powinien być mimo wszystko zielony? W 2019 urządzenie ma dwa czerwone kwadraty jeśli chodzi o uptime (używam sporadycznie tego routera).
activity

391 (edytowany przez Cezary 2020-08-08 17:32:26)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Nie, nie powinien, nie tak to zrobiłem. Zielony jest wtedy jak router fizycznie się danego dnia zgłosi. Uptime jest zaś przesłany w zgłoszeniu i to on jest w tabelce wyświetlany. To co jest w uptime nie ma żadnego wpływu na kolorowanie grafiki.

EDIT: źle to napisałem. uptime ma wpływ na kolorowanie, bo z niego robiony jest czerwony kwadrat od restartu. Nie ma wpływu na zielone kwadraty.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

392

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Ok to wszystko jasne.
Wydaje się że takim zabezpieczeniem przed niewysłaniem zgłoszenia w danym dniu (np. z powodu nieprzemyślanej zmiany godziny wykonywania skryptu) mogłoby być wysłanie zgłoszenia przy każdym restarcie crona - ale to dodatkowy skrypt a w dodatku spowoduje/może spowodować wysyłkę wielu zgłoszeń na dobę zamiast jednego.

393

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cron w openwrt nie ma czegoś takiego jak wykonanie przy restarcie czy coś podobnego. W żadnym przypadku nie wymuszam na użytkownikach wysyłki  statystyki - od użytkownika zależy czy i kiedy to zrobi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

394

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Wysłałem dzisiaj zgłoszenie Edimaxem 3G-6200n do statystyk także będzie to pierwszy Edimax z tego co widzę. smile Będzie bo pojawi się po północy w statystykach a póki co zweryfikowałem że jest widoczny po tokenie.

395 (edytowany przez Cezary 2020-08-14 16:00:40)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

W ostatnich 30 dniach smile Muszę cię zmartwić - specjalnie sprawdziłem i dwa inne urządzenia były wcześniej - jedno w grudniu 2016 i jedno we wrześniu 2017. Po jednym zgłoszeniu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

396

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

To po niemal 3 latach unikalny Edimax się zgłosi. smile
Miałem z tyłu głowy że gdzieś jest lista wszystkich routerów kiedykolwiek zgłoszona, ale faktycznie statystyki są z 30 dni. smile

397

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Zbanowałem kolejnego śmieszka, który ręcznie ustawił sobie przekazywane parametry.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

398

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Czy jest gdzieś skrypt tworzący i wysyłający statystyki dla DD-WRT mini?

Dorwałem stary poczciwy WRT54 i tam jedynie ten soft działa w miarę poprawnie i nie zajmuje całej pamięci, a chciałbym z ciekawości podglądać jak się on zachowuje.

399

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Nie. W/w skrypt nie jest przeznaczony dla dd-wrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

400

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Szkoda sad .