Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.
Masz plik załącznika. Przerób go na base64, zrób plik tekstowy gdzie masz Subject: , treść i dołącz to base64. Zbuduj plik tekstowy zawierający treść mejla, tak po prostu.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Masz plik załącznika. Przerób go na base64, zrób plik tekstowy gdzie masz Subject: , treść i dołącz to base64. Zbuduj plik tekstowy zawierający treść mejla, tak po prostu.
Tak własnie zrobiłem, smiga
Choć myslalem ze mozna po prostu dwa pliki połaczyc "w locie"
@Cezary
Napotkałem na kolejny problem ![]()
Średnio raz na dobę zdalne zalogowanie SSH wymaga podania hasła ![]()
No i skyrypt auto wiadomo juz wtedy nie działa ![]()
Poźniej logujemy sie juz bez do czasu kolejnego dnia ![]()
Da się temu jakoś zaradzić ?
W sensie - masz po kluczach i nagle wymaga hasła? To coś konfiguracja serwera jest zwalona.
tak, wymaga co jakiś dosc krótki czas podania ponownie hasła.
Mogą od strony serwera zdalnie cos robić, "czyścić" ze takie cos sie robi ?
Podam hasło i pozniej znów jakis czas loguje sie bez podwania, ale to nie jest to co chciałem ![]()
No to gadaj z adminem, bo takie coś nie powinno mieć miejsca jeżeli faktycznie lecisz po kluczach (chyba ze klucz ma hasło i to o nim piszesz
)
generowałem klucz bez hasła, na bank ![]()
Przeciez kilka godzin wchodzi bez problemu
Dostałem odpowiedź od admina, co za masakra ![]()
"Ze względów bezpieczeństwa klucz prywatny jest resetowany co 24 godziny i z tego wynika sytuacja w której trzeba raz na dobę wprowadzić hasło."
No i kicha
Muszę wrócic do rozwiazania uruchomienia skryptu zdalnie.
Ale to ma działac na komercyjnym serwerze, wiec tam nie moge raczej nic z cgi-bin samodzielnie zainstalowac ![]()
To co ja mam zrobić ??
Próbówałem wget lub curl ale to działa tylko wtedy jak go wykonam z poziomu danego serwera.
Jak wykonam go z poziomu innego hosta - np OpenWRT to wywala problemy ze złymi sciezkami itp itd...
Np tak
( ten sam skrypt uruchomiony poziomu danego serwera ddziała poprawnie )
bash <( curl -s http://test.com/rytec-start.sh)
/dev/fd/63: line 6: cd: /home/klient.dhos.pl/test/public_html/epg: No such file or directory
/dev/fd/63: line 9: /home/klient.dhos.pl/testskrypty/konwersja-epg-rytec.sh: No such file or directory
root@openwrt:~#
Co właściwie chcesz zrobić?
Potrzebuje wysterowac przez openwrt pobieranie mojego epg, skypty w python - sterowane np bashem.
Pozniej wysylka email itd
No i problem jest taki ze cron działa dziwnie na tej maszynie, obciaza procek itd, jakby to wogole szlo nai nnej maszynie niz jak to samo uruchomie przez ssh
Wiec wpadłem na taki pomysł by probowac uruchomic skrypt z poziomu www, php ?
Próbuje wget, curl, nawet to zdalne sterownie przez klucz i ssh ale wbili mi ćwieka resetowaniem klucza co 24 godziny ![]()
Zainteresuj się programem sshpass jak ci nie przeszkadza że hasło będzie w linii polecenia.
moze isc w lini polecen ![]()
Mozesz mi prosze skmpilowac paczkę na moje x86
?
A jakie masz to x86? 64?
tak, x86_64
Tu masz: https://dl.eko.one.pl/test/
Super
Dzięki ![]()
Zabieram się za testy.
Ok.
Już śmiga super ![]()
Podwójne się jeszcze z jednym, od jakiegoś czasu zaśmieca mi logi ( chyba od instalacji pcsc )
Można to jakoś wyłączyć ? bo nic innego w logach nie widzę teraz ![]()
ue Oct 29 19:04:29 2019 kern.warn kernel: [227420.352052] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:31 2019 kern.warn kernel: [227421.750201] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:31 2019 kern.warn kernel: [227421.777313] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:32 2019 kern.warn kernel: [227423.057701] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:32 2019 kern.warn kernel: [227423.084594] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.030442] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.056546] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.225576] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.251788] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:34 2019 kern.warn kernel: [227424.900424] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:34 2019 kern.warn kernel: [227424.926987] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:38 2019 kern.warn kernel: [227428.686103] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:38 2019 kern.warn kernel: [227428.712610] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:39 2019 kern.warn kernel: [227430.372573] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:39 2019 kern.warn kernel: [227430.399661] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:41 2019 kern.warn kernel: [227431.807691] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?Musiał byś sobie kernel przekompilować i to wywalić.
Ale możliwe że to po instalacji pcsc ?
Bo jakoś od tego czasu to zauważyłem (chyba)
Chociaż wszystko działa, tak jakby. ![]()
To od magistrali usb jest mówić dokładnie. Zacząłeś używać usb i masz.
Szkoda tylko że to zapycha mi całe logi i nic więcej w nich nie widzę ![]()
Gdzie mam błąd ??
Nie loguje się ![]()
Pyta o "y" ale i tak się nie loguje
root@LEDE:~# /root/sshpass -p 'password' ssh -o StrictHostKeyChecking=no 192
.168.0.2 "/root/openvpn_restart.sh"
ssh: Ignoring unknown configuration option 'StrictHostKeyChecking=no'
Host '192.168.0.2' is not in the trusted hosts file.
(ssh-rsa fingerprint md5 4f:90:22:71:5c:97:70:1c:78:76:79:8d:51:3b:e3:9b)
Do you want to continue connecting? (y/n) y
Bez StrictHostKeyChecking=no
i zaloguj się raz normalnie żeby hosts sobie zrobił.
ok, śmiga ![]()
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc