1

Temat: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Otóż, zainstalowałem pakiet sms_tool odbieranie i wysyłanie sms-ów działa bez problemu, natomiast kiedy próbuje wysłać kod USSD dostaje poniższą informację.


root@OpenWrt:~# sms_tool -d /dev/ttyUSB1 ussd "*101#"
unparsable CUSD response: +CUSD: 2

2

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Na innym porcie spróbuj lub nie używaj pdu tylko daj tekstem (opcje -r -R)

Teraz nie daje odpowiedzi poza tym +CUSD: 2 (co oznacza zwykle polecenie ussd zakończone przez sieć).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Przestawiłem modem w tryb pracy, tylko sieci 3G i bez problemu działa, natomiast kiedy modem połączy się z siecią LTE to kody USSD nie działają. Da się ten problem jakość rozwiązać???

4

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Jakiego operatora masz że nie pozwala na coś takiego?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Play

6

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

No nie, na play na lte mogę spokojnie wysyłać kody ussd, tyle że mam inny modem. W robocie mam gdzieś jeszcze e3272 to mogę sprawdzić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez bonzoo 2019-10-20 17:24:50)

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

U mnie to nie działa, w trybie auto modem łączy się z siecią 3G,  brak internetu bo siec jest tak zapchana. Przyzwoicie działa mi w tedy kiedy ustawie tylko LTE ale kody nie działają, tak jakby sieć odrzucała połączenie.  Albo to wina modemu.

8

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Sprawdzę jutro.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

USSD nie działa w LTE, musisz mieć na auto albo ręcznie przełączać, przynajmniej w Orange na 100% tak jest bo sprawdziłem właśnie (telefon przełącza się na moment w 3G)

10

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Chyba w żadnej sieci nie działa USSD po LTE. Rozwiązaniem w Twoim przypadku jest wysłanie do modemu komendy przełączającej na AUTO, wysłanie kodu, a następnie przełaczenie z modemu z powrotem na tryb tylko LTE. Prosty skrypcik i sprawa załatwiona.

11

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

root@MiFi:~# date; /usr/share/3ginfo-lite/3ginfo.sh  | grep mode; sms_tool -d /dev/ttyUSB2 -r -R ussd "*107#"; date; /usr/share/3ginfo-lite/3ginfo.sh  | grep mode; 
Sun Oct 20 21:38:38 CEST 2019
"mode":"LTE B7 (2600MHz)",
W ramach pakietu internetowego pozostalo Ci 202890.91MB, ktore mozesz wykorzystac do konca okresu rozliczeniowego
Sun Oct 20 21:38:40 CEST 2019
"mode":"LTE B7 (2600MHz)",
root@MiFi:~# 

Albo przełącza się tak szybko że po prostu tego nie widzę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Ale macie rację - po zmianie na "tylko lte" nie jestem już w stanie wysłać kodu:

root@MiFi:~# uqmi -s -d /dev/cdc-wdm0  --set-network-modes lte
root@MiFi:~# date; /usr/share/3ginfo-lite/3ginfo.sh  | grep mode; sms_tool -d /dev/ttyUSB2 -r -R ussd "*107#"; date; /usr/share/3ginfo-lite/3ginfo.sh  | grep mode; 
Sun Oct 20 21:42:08 CEST 2019
"mode":"LTE B7 (2600MHz)",
error: no network service

Sun Oct 20 21:42:08 CEST 2019
"mode":"LTE B7 (2600MHz)",

Czyli to modem robi na tyle szybko że tego nie widzę. Zwracam honor.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Potwierdzam, na E3272 ustawionym na "auto" modem sam przełącza na 3g przy wysyłaniu kodu ussd. I parę ładnych sekund zajmuje mu powrót do lte. Przy wymuszeniu lte nie ma jak wysłać ussd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

No to zostaje tylko Play24, bo przełączanie na tryb auto a później na LTE zajmuje z minutę.

15

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Przy okazji zapytam, jak wysyłać kody USSD na hilinku? Wysyłanie i odbieranie smsow za pomocą skryptu już mam opanowane tylko z tymi kodami nie mogę sobie poradzić.

16

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Tak samo, przez api: http://forum.jdtech.pl/Watek-hilink-api … 29782#USSD

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

Dziękuje za link, Cezary. jakoś poszło. Gdyby nie konflikt z modemem do rozmów głosowych wgrałabym do  E3272 soft non hilink, bo jednak łatwiej nim zarządzać z poziomu OpenWrt.

18

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

To proste jest, wysyłasz, sprawdzasz status, odbierasz. Mimo że mam takie skrypty to często jednak wolę zrobić to z gui hilinka.

BTW, ktoś kto ma te nowe modemy huawei musi ogarnąć sposób łączenia się ich przez openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: USSD Problem z wysyłaniem kodów Huawei E3272

W hilinku nie podoba mi się iż nie można zapisać kodu USSD na liście rozwijanej w WebUI. Hilink nie widzi kontaktów na karcie SIM. Można dodać niby kontakt - numer USSD w modemie ale z poziomu kontakty możemy wysłać tylko SMS'a pod dany kontakt co objawia się błędem.

Na karcie SIM mam numery telefonów razem z numerami USSD i w smartfonie po wybraniu danego kontaktu oraz kliknięciu połącz telefon wie co z nim zrobić. Modem hilink tego nie potrafi.