Temat: Netgear R6220 - następca 1043nd

Witam.
Czy router Netgear R6220 jest dobrym wyborem pod Openwrt? Chciałbym zmienić mój 1043ND na coś z większą ilością ramu i szybszym procesorem. Czy ten Netgear będzie dobrym wyborem? Działa stabilnie pod Openwrt? Można go kupić za około 90zł na allegro.

2

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Dobrym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Czytałem na forum, że niektóre sztuki tego routera miały problem z pamięcią flash (komunikat bad eraseblock). Czy problem ten został już rozwiązany w Openwrt? Czy przy zakupie trzeba wybrać jakąś konkretną wersję sprzętową tego routera, żeby było bez problemów?

4

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Dokładnie został rozwiązany wczoraj, a moje buildy 19.07 mają to już od samego początku. Czytaj listę zmian...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

To super wink
Dziękuję za informację. W takim razie zamawiam router i będę stawiał OpenWRT wink

6

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

kamill_94 napisał/a:

To super wink
Dziękuję za informację. W takim razie zamawiam router i będę stawiał OpenWRT wink

Witam , zdaje się że korzystam z tego samego sprzętu co ty TL WR1043  V2 i chciałbym wykorzystać więcej możliwości tego sprzętu choć mam go już parę lat. Jednak ze względu na małą wiedzę w tej kwestii smile i brak znajomości technicznego ang. nie bardzo sobie z tym radzę, a dowiedziałem się iż można z Gargoyle pobrać zpolszczony interfejs. Czy mógłyś coś podpowiedzieć w tej kwestii , jak się za to zabrać i  gdzie znaleźć odpowiedni link . Będę wdzięczy za pomoc.

7

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Raz że gargoyle to "już ma" - przy pierwszym wejściu do gui pyta się o język, dwa - jak chcesz już ustawiony język polski to weź soft ode mnie, z eko.one.pl.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Cezary, nie orientujesz się może jak wydajny jest ten router (R6220) pod Twoimi najnowszymi buildami? Poszukuję teraz na szybko taniego zamiennika na czas gdy mój EdgeRouter 4 pójdzie do serwisu i zastanawiam się czy ten Netgear „uciągnie” symetryczne łącze 500/500mbit?

Zbyt dużo tych gratów się mi już uzbierało, żeby je teraz wypisywać w sygnaturce… ;-)

9

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Nie wiem, nigdy nie robiłem pomiarów na nim.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Rozumiem, trudno żebyś testował wszystkie routery do których soft robisz :-) A nie wiesz może na jaką wydajność ogólnie można liczyć w przypadku tej platformy pod OpenWrt? Tak orientacyjnie, w przypadku najprostszego zastosowania (domowy router, bez żadnych VPNów, etc.) z wyłączonym WiFi (mam do tego dedykowane AP). Bo jeśli to jest np. tylko połowa mojego łącza, to poszukam raczej czegoś innego, ale jak będzie powiedzmy 80-90% to przeboleję te 2-3 tygodnie ;-)

A może ktoś inny ma jakąś wiedzę w tym zakresie?

Zbyt dużo tych gratów się mi już uzbierało, żeby je teraz wypisywać w sygnaturce… ;-)

11

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Odpowiedź taka sama - nie wiem, nie testowałem jego wydajności.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

da rady jeśli mu włączysz offloading , jeśli pppoe to nie w dwie strony naraz , po singlecore nie wymagajmy cudów i to za poniżej stówki ;p

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

13

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Dla zainteresowanych, jeśli ktoś będzie w przyszłości szukał odpowiedzi na moje pytanie - przyjechał mi router i wrzuciłem tam najnowsze na dzień dzisiejszy OpenWrt Luci od Cezarego. Ustawienia praktycznie domyślne. Bardzo prosty speedtest po WiFi (nie mam chwilowo żadnego komputera podłączonego po kablu, WiFi z osobnego AP Ubiquiti, nie z Netgeara) pokazał mi ok. 450 mbit/s w górę i w dół. Nie traktujcie tego proszę jako test ostatecznych możliwości tego routera pod OpenWrt, bo nie wiadomo co tu jest wąskim gardłem (czy router, czy raczej moje WiFi), ale niech to będzie jakiś wyznacznik minimum, co potrafi osiągnąć :-) Krótko mówiąc - teraz z nim wytrzymam trochę, a później będzie dobry router zastępczy/testowy :-)

Zbyt dużo tych gratów się mi już uzbierało, żeby je teraz wypisywać w sygnaturce… ;-)

14

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Czy ten router na WiFi 5GHz na kanały outdoorowe ( powyżej 100 ?)

15

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

U siebie mam możliwość wybrania kanałów od 100 do 140 dla 5 GHz w GUI.

16

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

W GUI orginalnym oprogramowaniu , czu w luci/openwrt ?

17

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

W oryginalnym oprogramowaniu nie sprawdzałem (jutro powinienem mieć już 2 kolejne sztuki to postaram się zerknąć).
Na allebazarku idą jak ciepłe bułeczki teraz. Swoją drogą jakie one mogą mieć pochodzenie? To ponad 1000 sztuk łącznie.

18 (edytowany przez chemik89 2019-10-03 14:42:45)

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

ot elektrośmieci poleasingowe smile jeszcze im pewnie zapłacili za utylizację wink
na pewno grubo powyżej 1k tego było, na allegro są chyba ponad rok.

w korpo takie rzeczy albo się odsprzedaje pracownikom za grosze albo utylizuje. To drugie jest bardziej kosztowne.

też mam już 7szt, ta obniżka na ~60 jest rabatowana przez allegro.

19

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Na oryginalnym oprogramowaniu kanały powyżej 100 są w zależności od wybranego regionu.

20 (edytowany przez marcin19883 2019-10-04 19:57:11)

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

chemik89 napisał/a:

ot elektrośmieci poleasingowe smile jeszcze im pewnie zapłacili za utylizację wink
bniżka na ~60

Tylko trzeba kupić allegro smart za 8,99zł/miesiąc, więc trochę więcej trzeba zapłacić(ok70zł) Ciekawe czy po miesiącu mozna zrezygnować z tego abonamentu.

21

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Tak. Można. Możesz też zapłacić za rok z góry.

22

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

mam Smart od kiedy sie pojawił, bez niego wiekszosc zakupów sie nie oplaca wink

23 (edytowany przez marcin19883 2019-10-05 14:01:02)

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Ja aż tyle nie kupuje, żeby płacić za wysyłkę z góry. U mnie jak coś kupie, to do końca żywota z tego korzystam. Dlatego też jednak nie kupie r6220 smile

24 (edytowany przez vip 2019-10-06 20:07:16)

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Niech Ci ktoś ze smartem zamówi do pobliskiego paczkomatu. (*cebula*)

25

Odp: Netgear R6220 - następca 1043nd

Za dostawę do Żabki dodatkowe 4 monety, za drugą dostawę 3 - wymienia się je później na rabat. Smart mam i polecam.
Offtop się robi.
@Cezary jak tam dynamika wzrostu wystąpień R6220 w statystykach? smile