51

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Modem na usb to także "wan" - w sensie połączenie z internetem a nie fizyczne gniazdo podpisane wan.

Ale już po za tym - żaden dostawca komórkowy nie gwarantuje ciągłości połączenia, to że w ogóle będzie internet czy że w ogóle będzie zasięg. Zaczynaj więc od sprawdzenia czy jest połączenie komórkowe aktywne a nie od razu szukasz problemu w routerze.
Tak jak byś po raz pierwszy używał modemu komórkowego i nie wiedział jakie problemy z tym się wiążą.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

52

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Problemu z operatorem nie mam. Jestem na wsi, blisko nadajnika. Mam też telefon w tej samej sieci i regularnie sprawdzam.
Gdy sprawdzam prędkość na stronie pokazuje -1MB (minus?) na speedtest.
Wchodzę bezpośrednio na modem i pokazuje ruch kilka kb/s. Restart routera wszystko naprawia.

53

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Wiesz chyba że usługi DATA nie mają piorytetu przed VOICE? To że telefon działa nie znaczy że dane też działają, w szczególności transmisja może się przywiesić lub w ogóle może zostać rozłącza, a telefon nadal może działać. Więc sprawdzanie na zasadzie "bo telefon działa" zwykle nic nie daje.
Nie musisz mi wierzyć, idź na dowolne inne forum związane z komunikacją komórkową i tam się spytaj jak to wygląda.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

54

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Nie chodzi, że nie wierze. Ja Tobie bezwzględnie wierzę. Jedynie przy TP-Link nie było problemu... Może zbieg okoliczności ?
A restart routera pomaga. Reklamować usługę do operatora ?

55

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Może odsuń modem od routera na jakimś kabelku lepszej jakości?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

56

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Co to za modem?

57

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Model Huawei HiLink, ale dokładnie nie pamiętam, jednak polecany na wielu forach, więc myślę że dobry.
Kabel dopiero zakupię i zobaczymy wtedy.
Jednak jak telefon zgłasza problemy z Wi-Fi, to też nie mogę wejść na router przez przeglądarkę w telefonie.

58

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Netgear ma inny adres niż TP-Link który leci po kablu?

59

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

TP-Link ma soft 1.6 dlatego dałem mu adres 192.168.1.2. Cezary mnie uświadomił w nadawaniu IP itp. smile
Netgear ma 192.168.1.1

60

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Twój problem ma tak dużo różnych możliwych czynników że moglibyśmy tutaj debatować na kolejne 30 stron.

Brak dostępu do urządzenia może mieć wiele przyczyn zaczynając od duplikacji adresów w sieci kończąc na uszkodzonym sprzęcie.
Polecam zaprzyjaźnić się z SSH i wyśledzić w ten sposób problem. Na chwilę obecną szukanie przyczyny problemu to wróżenie z fusów.

61

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Bardziej mnie martwi to, że nawet z poziomu telefonu po czasie nie mogę wejść na router 192.168.1.1. Jedynie po kablu i wtedy działa. Coś ma z Wi-Fi albo częstotliwość 5 GHz mu przeszkadza?
Mam dwie propozycje i oceńcie czy mają sens:
1. W Netgear wyłączę Wi-Fi. Podłączę kablem do TP-Link TL-WR1043N. Tylko do końca nie wiem wtedy jak ustawić TP-Link. Ostatnie próby powodowały, że mi się sprzęt zwieszał, więc proszę o wskazówkę, czy ustawić jako bramę i jaki sposób przekazu internetu ustawić ?
2. Jak nie zadziała to spróbuję odwrotnie: TP-Link TL-WR1043N z modemem USB, a Netgear jako rozgłaszasz Wi-Fi ?

62

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Skoro da się wejść kablem to sprawdź w czym jest problem.

logread - pokaże logi systemowe, sprawdź czy się radio lub kernel nie wywali
iw dev - pokaże aktywne interfejsy radiowe
wifi status - pokaże konfigurację radia

A wracając do posta - w pierwszym przypadku: robisz zwykłego ap - podłącz pod lan, wyłącz serwer dhcp, ustaw inne ip na lanie z tej samej klasy oraz ew. http://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigurac … doportulan
Drugi przypadek jest bezsensu jeżeli problem masz właśnie w radiem na netgearze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

63

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Trochę terminów zbyt ambitnych dla mnie.
Ustawiłem jak na zdjęciu. Chciałem by rozgłaszał o Wi-Fi to co ma z kabla, jednak sieć Wi-Fi jest jakby wyłączona bo jej nie widzi komputer, ale na routerze widać że miga dioda odpowiedzialna za Wi-Fi.
Wyłączyłem serwer dhcp
https://www.fotosik.pl/zdjecie/1c588b01b1dc5c7d

64

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Ustawiłeś "Most bezprzewodowy" a podłączyłeś go kablem. No zastanów się co robisz właściwie.

- Podłącz go kablem pod lan (nie wan)
- w gui:
- konfiguracja jako brama sieciowa (domyślna)
- w sekcji wan - połączenie wyłączone
- w sekcji lan - zmień ip na 192.168.1.4, ustaw gateway na 192.168.1.1 (jeżeli taki masz), serwer dns wybierz np. google
- w sekcji wireless - ustaw sobie ssid i hasło takie jak chesz
- zapisz
- w dhcp - wyłącz serwer dhcp
- zapisz

I masz głupiego AP.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

65

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Zadziałało smile
Mam pytanie. Chciałem spróbować drugiego TP-Link TL-WR1043N (z softem 1.6) podłączyć jako bramę (Wi-Fi) zTP-Link TL-WR1043N co teraz skonfigurowałem jak niżej.
Adres IP nadaje z tej samej grupy np. 192.168.1.3? A brama będzie wtedy 192.168.1.4
https://www.fotosik.pl/zdjecie/98524eac8c37b5f0

66

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

192.168.1.3 a brama nadal 192.168.1.1. Masz tylko jednego gatewaya w sieci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

67

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

gateway - brama sieciowa, czyli główny router ?

68

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

tak

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

69

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

O dziwo zadziałało smile a tak na serio, to błędnie jako bramę używałem IP routera pomocniczego do którego chce się podłączyć. Teraz będę obserwował routery i zobaczę czemu Netgear tak słabo działał jako Wi-Fi.

70

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Witam. Przypomnę się. Wystarczy, że wejdę online na modem 192.168.8.1. i jego zrestartuje i wtedy działa. Nie muszę restartować routera. Coś to sugeruje ?

71

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Jeszcze raz opisz z czym właściwie jest problem teraz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

72

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Musiałem kilka razy dziennie (minimum raz) restartować router bo internetu nie było.

73

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Z jakiego powodu? Port się nie podnosił, ping nie działał, dnsy umierały?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

74

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Dokładnie nie sprawdziłem, bo pokazała się na pasku ikona o braku internetu. Wi-Fi krzyczało to samo.

75

Odp: Router NetGear AC1200 (R6220) modem

Więc sprawdź. Na razie to jest "wsiadłem do samochodu i nie jedzie". Milion i jeden powodów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.