Temat: Gargoyle 1.13

Witam !
Można już sie bawić w kompilację Gargoyle opartego na OpenWrt 19.07.
U mnie śmga na moim stareńkim wndr3700v2 smile ( musiałem tylko troch poprawić defaultowy config )
Info tutaj:
https://www.gargoyle-router.com/phpbb/v … mp;t=12041

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

2

Odp: Gargoyle 1.13

Wiemy, wiemy smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Jakieś istotne zmiany względem 1.11?

MacBook Pro 13" 2020 | Huawei B818 | TP-Link Archer C2600 (OpenWrt) | WD MyCloud 2TB

4

Dodany target ipq806x, dodane WPA3, parę poprawek gui. Funkcjonalnie w sumie bez zmian.

5

shevchenko1987 napisał/a:

Jakieś istotne zmiany względem 1.11?

Najwaniejsza zmiana to kernel 4.14 z offloadingiem w ath79, czyli stary ar71xx - nareszcie stare routery moga wykorzystac pelna szybkosc lacza, ja musialem uzywac openwrt 19 a teram moge wreszcie przejsc na gargulca smile. Na 1.11 mialem polowe szybkosci netu. Teraz mam prawie full smile.

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

6

Skąd to pobrać?

7

Zbudować samemu. To gałąź developera która nawet nie została jeszcze włączona do źródeł gargoyle.

8

o to za duzo jak na moje mozliwosci smile czekam az będzie na 842nd wink

9

Nie polecam samemu kompilować. Szkoda nerwów, kiedy widzisz, że kompiluje się cały folder z routerami, pomimo wyboru jednego profilu. To nie na moje nerwy. Poczekam na skompilowane obrazy. smile

10

marcin19883 napisał/a:

Nie polecam samemu kompilować. Szkoda nerwów, kiedy widzisz, że kompiluje się cały folder z routerami, pomimo wyboru jednego profilu. To nie na moje nerwy. Poczekam na skompilowane obrazy. smile

Ja mam nerwy ze stali smile
Doszedłem już do kompilacji ok 3h jednego profilu - można ? Można !

11

Gdybym posiadał Waszą wiedzę, to poświęciłbym nawet i całą dobę na kompilację nowej wersji Gargulca.
Niestety mogę jedynie wyczekiwać jak ktoś to udostępni.
Luci mi nie leży, a do konsoli nawet nie podchodzę.
Także Panowie/Panie z góry dziękuję w imieniu wszystkich wyczekujących na nową wersję.

pozdrawiam serdecznie

12

Więc czekasz cierpliwie. Nie jest to jeszcze w stanie nadającym się do użytkowania dla zwykłego Kowalskiego, musisz się uzbroić się w cierpliwość.

13

czekam cierpliwie - jak Cezary doradził...
ale może ktoś, coś, ten teges robi z nową wersją gargulca?
nie próbuję naciskać - sygnalizuję tylko - że jest grupa ludzi, która z utęsknieniem czeka na nową wersję.
Żebyście o nas nie zapominali. smile

pozdrawiam serdecznie

14

Tak z ciekawości - czemu czekasz na nowe gargoyle? Funkcjonalnie w gui będzie to samo (no, wpa3 dochodzi). Zaś z drugiej strony będzie miało większe zapotrzebowanie na ram i procka. Więc - czemu?

15

aleno3 napisał/a:

czekam cierpliwie - jak Cezary doradził...
ale może ktoś, coś, ten teges robi z nową wersją gargulca?
nie próbuję naciskać - sygnalizuję tylko - że jest grupa ludzi, która z utęsknieniem czeka na nową wersję.
Żebyście o nas nie zapominali. smile

pozdrawiam serdecznie

Nie wiem,  w czym problem: ja kompilowałem dla mojego starego wndr 3700v2 wersję 1.13 i działa.
Jasne, lepiej czekac na gotowca, ale można się nie doczekac, poza tym czasem lepiej samemu coś zrobić smile Wtedy sie pozna lepiej i spzręt i soft.

16 (edytowany przez aleno3 2019-09-24 09:52:23)

do Cezary:
odpowiadam:
ano temu, że w gargulcu
- wszystko jakoś tak składnie poukładane jest
- mam wszystko to co właściwie potrzebuję
- nie muszę przekopywać się przez setki pluginów, czy paczek (nie wiem jaka jest prawidłowa nazwa), żeby dograć to czego potrzebuję - to po prostu już jest i działa

A dlaczego nie wersja 1.11.0.4 - bo:
- nie obsługuje offloading
- najważniejsze: przy włączonej opcji filtrowania MACadresów urządzenia nie łączą się z siecią wi-fi, która ma ukryte SSID. Oczywiście "ujawnienie" sieci, lub wyłączenie opcji filtrowania MACów rozwiązuje problem. Ale przecież nie oto  chodzi, prawda?

Ot, cała odpowiedź

do yabba235:
czytaj proszę, ze zrozumieniem - post nr 11.
cyt. "Gdybym posiadał Waszą wiedzę, to poświęciłbym nawet i całą dobę na kompilację nowej wersji Gargulca..."

Cóż poczekam.
Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie tematem.

pozdrawiam serdecznie

17

Wyłącz ukrywanie SSID. Z tym i tak są same problemy, a korzyści z tego żadnych... wink

OpenWrt 19.07-SNAPSHOT: EA6350v3/SR3200/R6220 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/WT3020H

18

do yabba235:
czytaj proszę, ze zrozumieniem - post nr 11.
cyt. "Gdybym posiadał Waszą wiedzę, to poświęciłbym nawet i całą dobę na kompilację nowej wersji Gargulca..."

Cóż poczekam.
Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie tematem.

pozdrawiam serdecznie

No na to to ci nie odpowiem - musisz czekać ( sam wychowałem się na gargulcu, byłem totalnym amatorem w temacie a on mi pomógł wejść w świat routerów smile)
Pozdr.