176

Odp: Problem z kompilacją Domoticz

W .config ani widu ani słychu po domoticzu.
Skompilowanie zależności nic nie zmieniło.
@kofec: Przy próbie kompilacji wywala (na 18.6.04) błąd o niezgodności wersji jakiejś biblioteki.
Zacząłem od nowa. Zainstalowałem na vm debiana 10 x64 netinst z serwerem ssh. Doinstalowałem wszystko o czym pisze Cezary w swoim poradniku + reszta z oficjalnej dokumentacjil. Pobrałem źródła 18.6.04 i w trakcie dostałem takie błędy:

kurwicycek@kurwicycek:~/openwrt$ ./scripts/feeds install -a
Collecting package info: done
Collecting target info: done
WARNING: Makefile 'package/utils/busybox/Makefile' has a dependency on 'libpam', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/utils/busybox/Makefile' has a build dependency on 'libpam', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libgnutls', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libopenldap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libidn2', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libssh2', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/boot/kexec-tools/Makefile' has a dependency on 'liblzma', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/services/lldpd/Makefile' has a dependency on 'libnetsnmp', which does not exist
Installing all packages from feed packages.
Installing package 'acl' from packages
Installing package 'attr' from packages
Installing package 'acme' from packages
...

Sytuacja z domoticzem się nie zmieniła. Nadal nie widać go w użytkach w menu. Na świeżym systemie i na dopiero co pobranych źródłach. Czyżby ta cyganka miała rację i faktycznie jestem przeklęty?

177 (edytowany przez kofec 2019-08-30 19:45:08)

Odp: Problem z kompilacją Domoticz

Żeby zobaczyć go w menu zastosuj  rade Cezarego:
Zrób grep domoticz .config jeżeli widzisz go to kwestia zależności - zaznacz wcześniej

    +boost \
    +boost-date_time \
    +boost-system \
    +boost-thread \
    +libcurl \
    +libmosquittopp \
    +libopenssl \
    +libopenzwave \
    +libsqlite3 \
    +libstdcpp \
    +zlib

i zobacz.

A co jest celem kompilacji?
Najnowsza wersja stabilna nie jest zbyt udana.
Na jaką platformę chcesz to skompilować ?

178

Odp: Problem z kompilacją Domoticz

Skompilowałem (udało się!) na platformę i386 - geode.
Oczywiście po zaznaczeniu wszystkich zależności jest jak należy.
Dzięki za pomoc.