26

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

To teraz też musi działać. Przecież się nic w gargoyle nie zmieniło.

Przywróć ustawienia domyślne i spróbuj jeszcze raz. Lub graj wersję 1.6 i wtedy zrób.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Ja repeatery robię z WR740N, które tez są ubogie.
Pod Gargurlcem 1.6 działa, ale czasem kaprysi.
Czyste Openwrt z konsoli - działa bez zarzutu. Polecam.
Syn jeden taki repeater katuje regularnie (LEDE).
Niedługo bede testował 19.x (jak wrócę z wakacji)...

28

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

U mnie TL-WR841N v11 pod OpenWrt 19.07 bardzo ładnie działa jako most bezprzewodowy.

29

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Tylko problem jest, że teraz nie mogę w niego wejść... Przycisk reset nie pomaga. Ma chyba słabszy dzień smile
Ale dzięki za modele, jak do końca tygodnia nic z nim nie zrobię, to poszukam coś co proponujecie, bo TL-WR1043N/ND jednak jest drogi, fajny ale drogi do tego rozwiązania.
3220 co hasła zapomniałem działał idealnie, ale nie wiem jaki soft i jakie hasło smile

30

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Przy okazji nie mogę w niego wejść i przestał rozgłaszać Wi-Fi... Przycisk reset nie pomaga.

31

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Masz zawsze tryb failsafe - wejdź w niego i popraw to co zepsułeś lub przywróć ustawienia domyślne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Właśnie bardzo bym chciał, ale mam komunikat: Network error: No route to host.
Próbowałem na Windows 10 i 7. IP komputera poprawne 192.168.1.2. Gwiazdka mruga szybko na routerze. Próbowałem pod port LAN (mam Tp-Link 3220) i WAN mimo, że inny router. Próbowałem połączyć się przez Telnet jak i SSH, bo już zwątpiłem. Drugi router też 3220 próbowałem i nic. Czyli może coś po stronie komputera?

33

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

A nie jesteś czasami podłączony także do innej sieci (po wifi np) o takiej same adresacji?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Zrobiłem tak:
wyłączyłem kartę Wi-Fi w Windowsie całkowicie, następnie podłączyłem router i to samo...

35

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Ustawiłeś tym razem adres ip na karcie na stałe?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Tak. Wpisuję ipconfig i pokazuje że mam prawidłowy.

37 (edytowany przez pst25 2019-08-18 17:27:10)

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Nowy dzień inna komenda na obydwu 3220:
Network error: Connection refused.
Próbowałem jeszcze na innym laptopie z Win.10 i te same komendy.
Może coś źle robię po drodze...
Zrzut ekranu: ipconfig
https://www.fotosik.pl/zdjecie/745353b18398d0ac

Przy IPv6 nic nie robię, wyłączyłem go (odhaczyłem).

38

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

router jest na pewno w failsafe?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Tak, gwiazdka miga, przyciskam krótko restart i mruga jak szalona smile
Dzisiaj udawało mi się łączyć przez SSH, ale wymagał loginu i hasła.

40

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Router jak router, reset musi działać, failsafe musi działać jeżeli tylko jeszcze tam żyje openwrt. Jesteś pewien że ten router jest sprawny?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

41

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Ja się poddaje raczej. Za dużo czasu mojego i Waszego smile Kupiłem TP-LINK TL-WR1043ND i czekam smile Tamte może wystawię, bo nie mam na nie pomysłu smile

42 (edytowany przez pst25 2019-08-21 21:32:15)

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Ja chyba jednak coś muszę robić źle.
Kupiłem TP-Link TL-WR1043ND. Wgrałem Gargoyle. Działało, jednak mostu nie mogłem zrobić. Teraz nie mogę na niego wejść, Wi-Fi nie rozgłasza, ale przez niego na główny router mogę kablem wejść...
PUTTY mówi, że za długo trwa z nim połączenie i chce się połączyć. Ale doczytałem, że trzeba przez WAN i się udało.
Tak samo nie ma go na liście podłączonych urządzeń, a jednak przekazuje internet...
Proszę zobaczcie czy dobrze mam ustawione, a jak tak to jutro próbuje pod inny router "wbić"

https://www.fotosik.pl/zdjecie/8bab9f77c43670a3

Główny router mam w wersji 1.9 teraz zrobiłem w wersji 1.6. Martwić się tym? Może wersja 1.6 jest stabilniejsza?

43

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Zobacz dokładnie w gui co jest napisane. Jak użyłeś wersji 1.6 to adres IP ma być z tej samej klasy co AP, czyli ustawiasz np. 192.168.2.2 (skoro główny AP ma 192.168.2.1 - tak ustawiłeś). Dlaczego ignorujesz to co jest napisane w gui i dlaczego ustawiłeś inne adresy?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

44

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Czemu 1.6 zamiast najnowszego?

45

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Gdzieś na forum znalazłem, że 1,6 lepiej się sprawuje. Choć ja mam 1,9 i jest OK.
Tak czy inaczej mój główny router nie wpuszczał innych. Ustawienia fabryczne i wszystko zaskoczyło smile
Jeden 3220 się uruchomił sam. Ten co hasła nie pamiętałem, jednak czasami traci sygnał. Niby działa (wszystkie diody wskazują prawidłowo) ale się zawiesza. Chyba nic z tym nie zrobię ?

46 (edytowany przez Dyziek 2019-08-23 06:55:52)

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

3220 ma mało pamięci.
Pamiętam, ze podobnie było z moim wr740...
Spróbuj ograniczyć ilość jednoczesnych połączeń - powinno pomóc. Nie mam teraz u siebie Gargulca, ale to chyba było w ustawieniach firewalla.

47

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

3220 ma za zadanie przekazać obraz 1 kamery do głównego routera przez most.
Może system musi się "ułożyć".

48

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Nie używaj gargoyle tylko zwykłe czyste openwrt i zrób wszystko z konsoli.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

49

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Cezary, ja jak widać raczkuje w tym temacie. Czyste do oprogramowanie TP-LINK. Gargoyle z TP-LINK połączę jako most ?

50

Odp: Gargoyle na TP-LINK 3220

Czyste o oprogramowanie bez środowiska graficznego, nie tplinka. A opis co jak jest na eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.