1

Temat: HPE Proliant MicroServer Gen10

Witam

Chciałbym podpytać Was czy warto się zainteresować tym serwerkiem na warunki domowe. Aktualnie posiadam Zyxela NAS326 i od dłuższego czasu myślę o czymś lepszym z możliwością dodania później kolejnych dysków + ram.

Myślałem wcześniej o czymś na Supermicro ale to już tak 2kPLN i więcej. Dla mnie to już za dużo ale też inna półka.

Do obsługi dwa telewizory, tablety, telefony, laptopy w sieci domowej. Ma służyć głównie do trzymania danych takich jak seriale, filmy w tym 4k, zdjęcia. Uruchomionych kilka prostych usług w tym torrent.


Z góry dzięki za komentarze.

Pzdr

TP-Link TL-WDR3600 v1 @ OpenWrt 19.07-SNAPSHOT,  r10731-e68d589e7b + extroot 4gb Toshiba + Toshiba 1TB usb 3.0 + Zyxel NAS326

2

Odp: HPE Proliant MicroServer Gen10

Małe OT: czemu chcesz taki serwerek zamiast właśnie zwykłego nas typu qnap/synology o odpowiedniej ilości miejsc na dyski?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: HPE Proliant MicroServer Gen10

Trafiłem przypadkiem na jakieś artykuły. Trochę poczytałem. Ludzi piszą, że niby lepszy od takich "masowych" qnap/synology.

Nie jestem ekspertem w tym zakresie a też nie potrzebuję odpalać niczego skomplikowanego.

Na pewno potrzebuję mieć miejsce na kolejne dyski jak już zbraknie miejsca, odpowiedniej ilości pamięci ram i procesora, który pociągnie filmy i seriale bez zająknięcia w tym żeby obsłużył filmy w 4K i nie przerywał.

Poza tym ten HP jak dla mnie wygląd ma prosty i fajny smile.

A co w tej cenie byś polecał ze swojego doświadczenia?

TP-Link TL-WDR3600 v1 @ OpenWrt 19.07-SNAPSHOT,  r10731-e68d589e7b + extroot 4gb Toshiba + Toshiba 1TB usb 3.0 + Zyxel NAS326

4

Odp: HPE Proliant MicroServer Gen10

Ja nic. Kompletnie nie mam obycia w takich maleństwach, nic o nich nie wiem. W pracy używamy wielkich blade do normalnych szaf rackowych, więc to nie ten kaliber.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: HPE Proliant MicroServer Gen10

xpenology działa na tych serwerkach dobrze, openmediavault też

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest