1

Temat: Xiaomi 3G

Jak wgrać oprogramowanie - proszę o łopatologiczny opis... Z instrukcji utknąłem na tworzeniu konta, tam podałem dane i każą mi czekać minutę, i tak już godzina minęła. https://forum.openwrt.org/t/xiaomi-wifi-router-3g/5377
Nie ma prostszego rozwiązania, żeby zmienić z krzaczków na openwrt?

2

Odp: Xiaomi 3G

Nie, nie ma. Musisz postępować dokładnie wg tej instrukcji z linku, przy ściąganiu softu musisz tylko zmieniać http na https w linkach  lub odwrotnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Xiaomi 3G

Jakaś drwina. Już czwarte hasło mam, kolejne konto pomogło. Teraz nie mogę wejść na https://d.miwifi.com/rom/ssh.

4

Odp: Xiaomi 3G

Pisałem - zmień na http, wejdź, zmień na https, wejdź.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Xiaomi 3G

jazeck napisał/a:

Jakaś drwina. Już czwarte hasło mam, kolejne konto pomogło. Teraz nie mogę wejść na https://d.miwifi.com/rom/ssh.

Cezary jesteś w stanie opisać krok po kroku co i jak?
Kolejna godzina, prolemy z logowaniem, telefon już widzi, ale windows nie.
Gdzie tą aktualizację znależć? "Flash miwifi_r3g_firmware_c2175_2.25.122.bin (developer firmware)"
Jest niezła jazda z tym superpolecanym Xiaomi. Dziś już mam dosyć po 5h. Znalazłem w międzyczasie nawet dokładniejszą instrukcję jak kup wgraj i działaj, nadal jest zamieszanie... Kiszę na wersji nie 25 tylko juź 28.

6

Odp: Xiaomi 3G

Co mam ci opisać? Masz przecież wszystko opisane w linku.

Soft pobierasz z xiaomi, ew możesz znaleźć je w sieci (https://wiki.openwrt.org/toh/xiaomi/mir3g) ale plik do ssh i tak musisz pobrać ze swojego konta na którym rejestrujesz router.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez IceG 2018-09-19 06:59:46)

Odp: Xiaomi 3G

Instrukcja wgrywania OpenWrt jest w PL np. tu http://forum.jdtech.pl/Watek-xiaomi-miw … ernatywnym plik z FW wrzuciłem jakby coś i jest do pobrania z https://www.easypaste.org/file/r5QlRmZo … ip?lang=pl

Do tego jeszcze ten temat (https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=16828) i powinno być już z górki smile

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

8 (edytowany przez jazeck 2018-09-20 15:01:33)

Odp: Xiaomi 3G

1. Udało się. Teraz Nie mogę się połączyć. Mam tylko sklonować MAC i jako klient DHCP (ma sobie sam pobrać IP).
Wchodzę w sieć-interfejsy dodaje WAN zmieniam i nie ma połączenia.
2. Jak jeszcze firewall ustawić? Są jakieś instrukcje jak działać w graficznym środowisku?
3. Udało się - zrestartowałem router (wykałaczka i po ok 8 sek. puściłem). Na razie działa jako kolejne urządzenie w sieci, ale już przesyła internet.
4. Powinienem robić jakieś czyszczenie po wgraniu oprogramowania, czy to tylko dla trybu failsafe?  "# firstboot -y,  # reboot -f"

5.Jednak coś jest nie tak, jakbym MAC nie mógł zmienić. Załatwiłem telefonem i prośbą o zmianę na prawdziwy MAC. Coś jeszcze muszę skonfigurować na początku, żeby było bezpiecznie?

9

Odp: Xiaomi 3G

Hej,

Właśnie odebrałem ten router i obecnie mam zainstalowany Breed i nad bootloader w kernel0 siedzi sobie Padavan (skompilowany dzisiaj za pomoca prometheus), chciałbym zainstalować Dual Boot z jakims forkiem OpenWRT w drugim slocie (da się tak w ogóle?)
Czy da się już stworzyć binarke z Lede (gdzieś coś mi się obiło o uszy że można zmergować kernel z rootfs i można wtedy wrzucić przez breed, ale nie mogę nigdzie znaleźć jak.
Oraz czy wiecie gdzie są jakieś poradniki jak zarządzać takim dual-bootem? Jak ustawić który się auto-bootuje itp?

10

Odp: Xiaomi 3G

Info jak wgrać openwrt z poziomu breeda było tu na forum, musisz poszukać. O dual boocie nic nie wiem,.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Xiaomi 3G

koper89 napisał/a:

Hej,

Właśnie odebrałem ten router i obecnie mam zainstalowany Breed i nad bootloader w kernel0 siedzi sobie Padavan (skompilowany dzisiaj za pomoca prometheus), chciałbym zainstalować Dual Boot z jakims forkiem OpenWRT w drugim slocie (da się tak w ogóle?)
Czy da się już stworzyć binarke z Lede (gdzieś coś mi się obiło o uszy że można zmergować kernel z rootfs i można wtedy wrzucić przez breed, ale nie mogę nigdzie znaleźć jak.
Oraz czy wiecie gdzie są jakieś poradniki jak zarządzać takim dual-bootem? Jak ustawić który się auto-bootuje itp?

Chyba tyle w temacie..
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 1&p=10
https://forum.openwrt.org/t/xiaomi-3g-m … an/22309/4

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

12

Odp: Xiaomi 3G

Jak ktoś używa breeda/padavana niech to sprawdzi. Zastanawiam się czy to w ogóle zadziała, bo przecież openwrt wykorzystuje prawie cały flash dla siebie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Xiaomi 3G

Może router ma coś jak w moim linksycie 2 partycje.. niby w breed można coś ustawiać i zmieniać "sloty" czy też wgrywać na jeden czy drugi..

https://forum.openwrt.org/t/xiaomi-wifi … g/5377/720

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

14

Odp: Xiaomi 3G

przy okazji znalazłem w sieci jeszcze inny sposob wgrywania openwrt  https://dzone.com/articles/hacking-into … nwrt-firmw

15

Odp: Xiaomi 3G

Przez port szeregowy zawsze mogłeś. Jak większość routerów smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Xiaomi 3G

Witam, zakupiłem ten router, wgrałem LUCI ale nie mogę sobie poradzić z podłączeniem tego xiaomi z routerem od VECTRY. Vectra ustawiona w trybie BRIDGE, kabel wpinam do WAN w Xiaomi a po LANie do komputera.
Przy domyślnych ustawieniach nic się nie łączy, mogę wejść na stronę z GUI ale internetu brak.
Trochę kombinowałem z zaporą i wybierałem most/klient DHCP ale nic to nie dawało.

Ktoś już ma tak skonfigurowany router  z LUCI? Trzeba coś jeszcze ustawić żeby to działało?

Na gargoyle i starym tplinku robiłem to bez problemu a tu coś nie chce, więc proszę o pomoc.

17

Odp: Xiaomi 3G

Nic kompletnie nie konfigurujesz - w domyślnej konfiguracji działa od pirwszego razu. Przywróć ustawienia domyślne na routerze. Router vectry wyłącz, poczekaj ze 20min, podłącz wszystko, włącz do prądu.

W zależności do modemu vectry czasami jest pamiętany ostatni mac adres. Ale to tylko to, nic więcej nie musisz robić na routerze, domyślnie jest wszystko tak jak trzeba (tak, sam mam vecrtę).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Xiaomi 3G

Dzięki Cezary, rzeczywiście wszystko domyślnie i działa. No nie wpadł bym na to, żadne restarty nie pomagały a tu wystarczyło poczekać. Jeszcze raz wielkie dzięki.