Temat: Ożywienie dziadk - TL-WR740N v4.26

Witajcie mądrzy ludzie.
Potrzebuję ożywić dziadka - TL-WR740N. Kiedyś u mnie pracował pod OpenWRT, ale dawno dawno temu zmieniłem go na szybszy model. Teraz po podłączeniu do zasilania zapalają się wszystkie diody, po chwili wszystkie prócz power gasną... i znów się zapalają... i znów gasną. i tak w kółko. Pomyślałem ze może zasilacz nie daje rady, ale na drugim to samo. Złapał bootloopa i juz. NIe mogę wejść do failsafe ani cokolwiek zrobić. Da się go postawić na nogi czy rzut prosty do kosza?

2

Odp: Ożywienie dziadk - TL-WR740N v4.26

Kupujesz konwerter szeregowy (koszy z wysyłkę będzie podobny jak koszt tego routera...) rozbierasz sprzęt, lutujesz do uarta konwerter szeregowy i wgrywasz nowy soft przez bootloader.

Dla sportu możesz go reanimować.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Ożywienie dziadk - TL-WR740N v4.26

Ok, gra nie warta czasu dla mnie. Leci do kosza. Dzięki za odpowiedź smile

4 (edytowany przez spamsool 2018-09-19 08:34:12)

Odp: Ożywienie dziadk - TL-WR740N v4.26

WooojaS napisał/a:

Ok, gra nie warta czasu dla mnie. Leci do kosza. Dzięki za odpowiedź smile

Ja swój odratowałem, mój nie dość że miał objawy jak Twój to jeszcze miał 2 spalone porty LAN :-)
Ale z dolutowanym UART wgrałem mu OpenWRT 18.06 od Cezarego i chula jak dziki od prawie roku jako Access Point w sieci na kilkanaście urządzeń, działa bardzo stabilnie, obciążenie procesora żadne.
Właśnie teraz wgrałem mu najnowszy build i wszystko super.

root@wr740n-v4:~# sysinfo.sh
| Machine: TP-Link TL-WR740N/ND v4                                   
| Uptime: 0d, 00:02:33                                                     
| Load: 0.01 0.09 0.07                                                     
| Flash: total: 640KB, free: 400KB, used: 38%                               
| Memory: total: 27.2MB, free: 14.7MB, used: 46%   

Więc ogólnie super sprzęcik, warto odratować, niezależnie od jego wartości smile