Temat: Wymuszenie częstotliwości/pasma w Huawei E398
Witajcie,
Mam internet od Play i na tym paśmie prędkości to około 80Mbit/20Mbit (nie ma znaczenia pora dnia). Mam wrażenie, że wąskim gardłem jest modem E398 i że poszło by i 150Mbit. Oczywiście anteny kierunkowe zewnętrzne dwie spolaryzowane na 10m kabla.
Proszę o podpowiedź gdzie w openwrt podać komendę wymuszającą tryb pracy na pasmie 2600 LTE tak by router od razu startował z tym parametrem.
Modem ma pracować tylko w tym paśmie lub tym jako priorytetowy (jeszcze nie wiem jak to zrobić za pomocą koment AT).
Komenda na 2600
MODE='AT^SYSCFGEX="03",3FFFFFFF,2,4,40,,' gcom -d $PORT -s /etc/gcom/setmode.gcom
Idealnie byłoby gdy ta komenda odpalała tylko dla wybranych modemów oczywiście przed "ifup wan" no i jakoś przekazać zmienną dotyczącą $PORT bo nie mam pewności czy zawsze będzie to /dev/ttyUSB0.