Temat: obrazy LEDE - uwagi, pytania ogólne
Nie wiem gdzie to umieścić więc zakładam nowy temat
Nabyłem ostatnio archera c5 i zacząłem się bawić czystym lede bez luci, by unikąć niechcianych pakietów.
Mam 2 pytania/spostrzeżenia
1. Instalacja obrazu factory LEDE na Archer C5 failuje na ostatnim (kilku ostatnich?) obrazach tp-linka, nie pamiętam dokładnie błędu, ale wyrzuca coś jakby nie wykrywał obrazu.. Pomogła dopiero instalacja gargoyle (CC) i na to dopiero LEDE.. to jakiś bug/znany problem ? bo gdyby nie było buildów CC to byłaby bieda..
2. Wygląda, że domyślna instalacja SSL dla luci korzysta z mbedtls - "luci-ssl"
a obrazy na eko korzystaja z "luci-ssl-openssl"
wprawdzie mbedtls jest troche wolniejsze, ale wszystko dziala, a calosc zajmuje 700kB mniej, co może mieć znaczenie przy routerach z mniejszym flash..