26

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Cezary napisał/a:

Masz dostęp do tego co ma w ofercie oryginalny soft. Jak chcesz wchodzić w to to może i Ci wystarczy.

Wiem, że masz ten router. Jak oceniasz stabilność najnowszych snapshotów OpenWrt?

27

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Z ich stabilnością nie ma żadnych problemów. Gorzej jeżeli nastawiasz się na super wydajność po wifi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28 (edytowany przez grze6ka 2018-04-01 06:53:44)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

wystawisz firmware jeszcze raz? chciałbym to wgrać (teraz mam 3.4.3.9-099_dff9a34)

sty napisał/a:

Masz tu kolego najnowszą stabilną kompilację (z przed kilku dni - najnowszy build GIT-0aa2faf) padavan zrobionego przez skrypt prometheus..
https://files.fm/u/rdrdf63f (Will be deleted: Mar 31, 2018)
...

29 (edytowany przez sty 2018-05-20 11:44:31)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

@grze6ka i inni - zgodnie z prośbą i moją obietnicą wstawiam najnowszy build - zawartość fw, itd. identyczne jak we wcześniejszych wersjach (opis w starszych postach w tym lub innych temacie/wątku), więc nie każdemu ewentualnie może to odpowiadać:
https://files.fm/u/t4xh5ask - git=e58fdd7 ( Will be deleted: Jun 01, 2018 )

30 (edytowany przez sty 2018-06-08 17:55:50)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Z uwagi na:
1) zmianę środowiska kompilacji oraz poważną aktualizację skryptu (PROMETHEUS_LINARO)
2) aktualizacji fw możliwej do zbudowania w moim przypadku tylko ze względu na pkt.1 oraz zmianę systemu operacyjnego
3) wygaśnięcia poprzednich linków

prezentuję najnowszą wersję fw

https://image.ibb.co/hXWYno/Zrzut_ekranu_z_2018_06_08_18_31_15.png

https://files.fm/u/phvk5aa9#_ (Will be deleted: Aug 09, 2018)

31

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

sty napisał/a:

Z uwagi na:
1) zmianę środowiska kompilacji oraz poważną aktualizację skryptu (PROMETHEUS_LINARO)

Dzięki za gotowca. Chciałem u siebie skompilować na Linaro ale skrypt sypie się przy budowie toolchain'a:

^M[05:06] / ^M[INFO ]  =================================================================
^M[05:06] / ^M[INFO ]  Installing GMP for host
^M[05:06] / ^M[05:06] / ^M[EXTRA]    Configuring GMP
^M[05:06] / ^M[05:06] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05:07] / ^M[05$
^M[06:07] - ^M[06:07] - ^M[06:07] - ^M[06:07] \ ^M[ERROR]
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>  Build failed in step 'Installing GMP for host'
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>        called in step '(top-level)'
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>  Error happened in: CT_DoExecLog[scripts/functions@373]
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>        called from: do_gmp_backend[scripts/build/companion_libs/100-gmp.sh@92]
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>        called from: do_gmp_for_host[scripts/build/companion_libs/100-gmp.sh@58]
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>        called from: do_companion_libs_for_host[scripts/build/companion_libs.sh@36]
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>        called from: main[scripts/crosstool-NG.sh@676]
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>
^M[06:07] / ^M[ERROR]  >>  There is a list of known issues, some with workarounds, in:
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>      https://crosstool-ng.github.io/docs/known-issues/
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >> NOTE: Your configuration includes features marked EXPERIMENTAL.
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >> Before submitting a bug report, try to reproduce it without enabling
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >> any experimental features. Otherwise, you'll need to debug it
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >> and present an explanation why it is a bug in crosstool-NG - or
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >> preferably, a fix.
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>  If you feel this is a bug in crosstool-NG, report it at:
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>      https://github.com/crosstool-ng/crosstool-ng/issues/
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>  Make sure your report includes all the information pertinent to this issue.
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>  Read the bug reporting guidelines here:
^M[06:08] / ^M[ERROR]  >>      http://crosstool-ng.github.io/support/
^M[06:08] / ^M[ERROR]
^M[06:08] / ^M[ERROR]  (elapsed: 6:04.99)
^M[06:08] / ct-ng:142: recipe for target 'build' failed
make: *** [build] Error 1

Miałeś podobne problemy, czy tylko u mnie (Debian 9.4)?

32 (edytowany przez sty 2018-06-13 23:56:08)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Nie - na ubunciaku >= 18.04 idzie bez problemu.
Poza tym odnoszę wrażenie, że czegoś Ci brakuje (a najprędzej albo pliku *.h jakiejś biblioteki lub tejże biblioteki w odpowiedniej, nowszej wersji) by skompilować - luknij po prostu do pliku build.log w katalogu <all sources>/padavan-fw/toolchain/
Identyczny błąd wyskakuje na <= ubuntu-16.04.
Ja stosuję prostą metodę - instaluję nadmiarowo nawet pakiety ze strony openwrt na potrzeby ubuntu x64 do budowania openwrt i wszelkie odpowiedniki deb z innych systemów - jest tabelka - a na koniec start.sh dociąga wymagane pakiety...i gotowe.

33

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Czegoś brakuje to ewidentne. Problem z tym, że skrypt nie potrafi tego dociągnąć i się sypie:

 Toolchain: ERROR
 The toolchain build is finished with errors!
 Please copy the logs and then ask questions on 4pda!
 Press any key to continue...
sty napisał/a:

Nie - na ubunciaku >= 18.04 idzie bez problemu.
luknij po prostu do pliku build.log w katalogu <all sources>/padavan-fw/toolchain/
Identyczny błąd wyskakuje na <= ubuntu-16.04.

To co wkleiłem post wyżej to jest właśnie surowy log z build.log, nic więcej nie ma.

Oczywiście sprawdziłem "known issues", ale tego problemu nie ma. Na 4pda tego problemu nie znalazłem. Wręcz przeciwnie koleś parę dni temu pisał, że akurat na Debianie 9.4 skrypt działa bez zarzutu, kiedy na Ubunciakach się sypie. No nic, trzeba będzie się podszkolić z ruskiego...

34 (edytowany przez sty 2018-06-29 13:25:29)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Idź po prostu moim śladem - zainstaluj sobie ubuntu-18.04-x64-server (chociaż jako maszyna wirtualna - polecam ostatnią wersję VMware® Workstation 14 Pro version 14.1.12 build-8497320) i spróbuj po zastosowaniu moich wskazówek nadmiarowego instalowania wszelkich debów dla każdej wersji ubuntu/debian - przypomniałem sobie, że na początku nie chciało się skompilować, dopiero po zainstalowaniu jakiejś aktualizacji zbiorczej python3 ruszyło z kopa.

35 (edytowany przez sty 2018-06-30 08:26:06)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

EDIT:
Po wielu bojach oraz chęci doinstalowania modułów (obecny skrypt pozwala trochę ciekawego softu doinstalować do fw, łącznie z entware) poszedłem na skróty i skorzystałem z gotowca maszyny wirtualnej, którą oferują twórcy - użyłem najbardziej wypasionej wersji maszyny na bazie ubuntu-16.04-x64 pod kontrolą vmware: krótko mówiąc pełen sukces budowania w oparciu o repozytorium padavan - fw 3.4.3.9-099_e6f4533
I tym samym kończę na tą chwilę inne próby budowy fw oprócz w/w, co gorąco polecam wszystkim zainteresowanym - myślę, że w obliczu zbliżających się potencjalnych represji wynikających z tzw. ACTA 2, dopóki się sytuacja nie wyjaśni ostatecznie, każdy musi na własną rękę nauczyć się używać owego skryptu PROMETHEUS, jeżeli nadal chce budować wydajne wersje fw na MIR-3G lub inne obsługiwane maszyny. W razie problemów związanych z budową fw na tą maszynę proszę o kontakt na PW/e-mail, gdzie chyba jest/będzie bezpieczniej wklejać linki w świetle nowych przepisów ...
A może się mylę, więc proszę o ewentualne sprostowanie.

36

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

cześć,
może podasz link (lub na pw) do najnowszego firmware padavan (z podniesionymi zegarami poproszę smile.
z góry dziękuję .

37 (edytowany przez sty 2018-07-07 10:16:54)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Od początku we wszystkim moich kompilacjach jest podniesiony zegar - w tym ostatnim (jeszcze aktywnym) linku również:

(...)
### Force MT7621 CPU clock to 900MHz (override Uboot settings)
CONFIG_FIRMWARE_CPU_900MHZ=y
(...)

Ta najnowsza wersja, o której piszę 2 posty w tył, jest dodatkowo (oprócz tego co wszystkie kompilacje do tej pory - plik templates.config) uzbrojona w następujący soft:

cat templates.config:
(...)
### Include TOR proxy ~2.3MB
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_TOR=y

### Include GeoIP database info for TOR proxy ~1.1MB
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_TOR_GEOIP=y

### Include IPv6 GeoIP database info for TOR proxy ~1.1MB
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_TOR_GEOIPV6=y

### Include Privoxy proxy ~0.3MB
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_PRIVOXY=y

### Include DNSCrypt proxy ~0.5MB
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_DNSCRYPT=y

### Include Entware
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_ENTWARE=y

Co do Entware są tylko dodane skrypty startujące i automatyzujące proces instalacji Entware2.0, pod warunkiem, że posiadasz wpięty klucz USB odpowiednio przygotowany do owej instalacji/startu owego środowiska (odpowiedni zestaw katalogów i podkatalogów na sformatowanej partycji z systemem plików ext4 najlepiej - opisy znajdziesz na 4pda) - ogólnie można tego nie włączać przez webui, jak nie potrzebujesz.
Aby przybliżyć ideę instalacji środowiska Entware w kompatybilnej wersji dla padavan, posłużę się prezentacją skryptu pochodzącym z zasobów 4pda i będącego częścią źródeł tworzonych przez skrypt prometheus:

cat entware_installer.sh

#!/bin/sh

unset LD_LIBRARY_PATH
unset LD_PRELOAD

echo "Info: Checking for prerequisites and creating folders..."

if [ -d /opt ]
then
    echo "Warning: Folder /opt exists!"
else
    mkdir /opt
fi
# no need to create many folders. entware-opt package creates most
for folder in bin etc lib/opkg tmp var/lock
do
  if [ -d "/opt/$folder" ]
  then
    echo "Warning: Folder /opt/$folder exists!"
    echo "Warning: If something goes wrong please clean /opt folder and try again."
  else
    mkdir -p /opt/$folder
  fi
done

echo "Info: Opkg package manager deployment..."
DLOADER="ld.so.1"
URL=http://bin.entware.net/mipselsf-k3.4/installer
wget $URL/opkg -O /opt/bin/opkg
chmod 755 /opt/bin/opkg
wget $URL/opkg.conf -O /opt/etc/opkg.conf
wget $URL/ld-2.27.so -O /opt/lib/ld-2.27.so
wget $URL/libc-2.27.so -O /opt/lib/libc-2.27.so
wget $URL/libgcc_s.so.1 -O /opt/lib/libgcc_s.so.1
wget $URL/libpthread-2.27.so -O /opt/lib/libpthread-2.27.so
cd /opt/lib
chmod 755 ld-2.27.so
ln -s ld-2.27.so $DLOADER
ln -s libc-2.27.so libc.so.6
ln -s libpthread-2.27.so libpthread.so.0

echo "Info: Basic packages installation..."
/opt/bin/opkg update
/opt/bin/opkg install entware-opt

# Fix for multiuser environment
chmod 777 /opt/tmp

# now try create symlinks - it is a std installation
if [ -f /etc/passwd ]
then
    ln -sf /etc/passwd /opt/etc/passwd
else
    cp /opt/etc/passwd.1 /opt/etc/passwd
fi

if [ -f /etc/group ]
then
    ln -sf /etc/group /opt/etc/group
else
    cp /opt/etc/group.1 /opt/etc/group
fi

if [ -f /etc/shells ]
then
    ln -sf /etc/shells /opt/etc/shells
else
    cp /opt/etc/shells.1 /opt/etc/shells
fi

if [ -f /etc/shadow ]
then
    ln -sf /etc/shadow /opt/etc/shadow
fi

if [ -f /etc/gshadow ]
then
    ln -sf /etc/gshadow /opt/etc/gshadow
fi

if [ -f /etc/localtime ]
then
    ln -sf /etc/localtime /opt/etc/localtime
fi

echo "Info: Congratulations!"
echo "Info: If there are no errors above then Entware was successfully initialized."
echo "Info: Add /opt/bin & /opt/sbin to your PATH variable"
echo "Info: Add '/opt/etc/init.d/rc.unslung start' to startup script for Entware services to start"
echo "Info: Found a Bug? Please report at https://github.com/Entware/Entware/issues"

Mam na tą chwilę tylko taką wersję fw i nie przewiduję póki co żadnych zmian (tak sobie zażyczył podstawowy użytkownik tego softu), więc musisz się zadeklarować że coś takiego Ci pasuje lub najlepiej zbudować sobie samemu fw w oparciu o gotową maszynę na Vmware (jak sugerowałem wcześniej - teraz wszystko działa bez problemu), tak jak chcesz.

Ogólnie wydaje mi się, że opanowanie sztuki bardzo łatwego w obsłudze i konfiguracji skryptu prometheus, to nie są to jakieś wyżyny prostych czynności z zakresu obsługi linuksa/kompilacji. Poza tym pozostaje kwestia licencji tego softu, o czym jest mowa na 4pda - krótko mówiąc, najlepiej się tego nauczyć i stosować przez każdego na własny użytek...

38

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Jak już mam wgranego Padavana, to jak się go aktualizacje do nowszej wersji? Tak jak przy pierwszym wgrywaniu, czy inaczej?

39 (edytowany przez sty 2018-07-11 11:04:26)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

@panratio jako, że pytanie jest dosyć laickie (biorąc pod uwagę ile tysięcy znaków poświęcono temu tematowi chociażby na tym forum) to i odpowiedź też będzie stosownie rozwlekła...
Nie - albo przez mechanizm skryptu prometheus, albo zwyczajnie przez webgui padavan'a...tak po prostu.
Jest jeszcze tradycyjna metoda przez wbudowany shell, gdy zalogujesz się do niego przez ssh, a wcześniej plik fw skopiujesz do wnętrza padavan'a, np za pomocą scp do (najlepiej) katalogu /tmp. Zakładając, że masz domyślne ustawienia, są to następujące polecenia dla przykładowego fw:

scp MI-R3G_3.4.3.9-099.trx admin@192.168.1.1:/tmp
ssh admin@192.168.1.1
cd /tmp
mtd_write -r write MI-R3G_3.4.3.9-099.trx "Firmware_Stub"

Trzeciego sposobu odnośnie ostatniej komendy wgrywania fw nie jestem pewien, więc musisz sobie to sprawdzić na np. 4pda albo wiki padavan'a.
Wszystkie ewentualne aktualizacje zawartych w padavan'ie skryptów/komend/bibliotek są wykonywane automatycznie (zazwyczaj bezbłędnie). Wiodące, osobiste/wszelkie inne (gdy są) nastawy są zachowywane/dopisywane/usuwane/jak potrzeba aktualizowane przez mechanizmy nvram.
Ogólnie najwygodniej i najpewniej aktualizować/wgrywać przez webgui - sposób wgrywania fw przez skrypt prometheus jest również łopatologiczny, ale przez samych autorów skryptu, nie jest zalecany.
Jako ciekawostkę mogę jedynie wspomnieć, że wgrywać można również przez doinstalowany breed (nie zastępuje u-boot a jedynie rezyduje na tej samej partycji "Bootlader" podmieniając startowe nastawy - warto o tym pamiętać gdyż są potem ogólnie problemy z wgrywaniem OpenWrt) do u-boot, jako swoistej nakładki graficznej (oraz kilku dodatkowych komend/możliwości/itd.) typu webgui - sposób jest wielce niezalecany, ale idealny gdy chcesz ograniczyć wgrywanie fw tylko do oryginalnego lub padavan.

40

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

dało by radę (może być na PW) oprogramowanie z podniesionymi zegarami i TOR? próbowałem sam zrobić ale nie udało mi się zmienić zegarów i boję się wgrać to bo nie wiem czy poprawnie się skompilowało.

41 (edytowany przez sty 2018-07-14 21:52:46)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

@grze6ka poszło PW - link ważny 2 dni - to była ostatnia kompilacja ode mnie publicznie dostępna dla tego routera z systemem Padavan - musisz ogarnąć wirtualną maszynę budującą we własnym zakresie i rzeźbić samemu - na prawdę jest to banalnie proste i dobrze opisane na 4pda - jak nie znasz kacapskiego wystarczy użyć (dla wygody) Chrome i tłumaczyć sobie strony automatycznie...prosta składnia zdań daje dobre wyniki tłumaczeń dla języka technicznego (o niebo lepsze, niż dla anglika).

42

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

@sty też mogę prosić o PW, czy już za późno? Sama kompilacja Padavan jest prosta i przyjemna, ale entware i ręczna modyfikacja configu, to dla mnie magia.

//update

Jednak to nie takie proste. Kompiluję Padavana po raz drugi w życiu i już mam jakiś Error 2 na czerwono, który nic mi nie mówi. Co ciekawe za pierwszym razem (kilka miesięcy temu) kompilacja przeszła bez problemu, a za drugim już nie.

https://i.imgur.com/iFtKOW1.jpg

43 (edytowany przez sty 2018-07-18 09:42:07)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

@panratio
Tamten link zniknął - jak  pisałem, był ważny 2 dni).
Budowałem wczoraj i poszło bez problemu - jest nieco inny config, bardziej rozbudowany/zmodyfikowany - jak Ci pasuje to daj znać na PW. Mam też zbudowany na najnowszym ubuntu-18.04-desktop-x64 i podobnie rozbudowany/zmodyfikowany o "modules" - i tu należy użyć paru sztuczek ze skryptem PROMETHEUS:
1) Pobierasz stabilny skrypt, uruchamiasz, wybierasz maszynę
2) przy ponownym uruchomieniu wybierasz S (dodatkowe ustawienia) i wybierasz "modules"
3) dodajesz kolejno
- TOR*
- PATCH*
   - tu wybierasz kolejno
     - wifi
     - softupdates
     - tor
     - ubuntu-171
4) przechodzisz do budowania firmware i sobie rzeźbisz konfigurację według potrzeb - należy pamiętać o ok. 32 MB dostępnego miejsca w NAND (tak pokazuje skrypt, chociaż niedokładnie tyle a nieco mniej) - raz przez autoconfig ogólnie a potem szczegółowo przez nano/mcedit
5) budujesz...z sukcesem końcowym w postaci gotowego fw.

Ogólnie jak zauważyłem jest problem z budowaniem starego busybox na nowszych ubuntu (>= 17.1).

44

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Zrobił się niezły burdel z Prometeuszem. Teraz są trzy gałęzie: padavan, linaro i *-ng w testowym skrypcie. Każdy działa inaczej na różnych systemach, a na 4pda ciężko o pomoc bo ich porady sprowadzają się do "zainstaluj sobie inne Ubuntu". smile Tych modułów też nie ogarniam, dzięki za opis. Pamiętam, że przy ich dodawaniu też się Promek posypał przy kompilacji.

45

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

@sty zrobiłem wszystko od początku korzystając z twoich instrukcji i oczywiście Error 2. Nie wiem już co z tym zrobić, 5 kompilacja i ciągle Error 2 sad

46

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

~sty
a z której wersji samby korzystasz z tej wbudowanej czy z entware-ng ?  bo widzę że jest nowsza coś 3.6xxx ?

47

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Samba v3.6 jest bardziej zasobożerna. Sama binarka ma ponad 7MB (starsza 2MB) co na przekłada się na prawie +1MB do gotowego firmware-u. Na jedno-rdzeniowym MT7621S prędkość spada o 30% (ze 108MB/s na 67MB/s). To są opinie z 4pda. Nie sprawdzałem jak by było na R3G.

48 (edytowany przez sty 2018-07-18 21:11:55)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

helmut77 napisał/a:

~sty
a z której wersji samby korzystasz z tej wbudowanej czy z entware-ng ?  bo widzę że jest nowsza coś 3.6xxx ?

Podejrzewam, że opisany przeze mnie punkt z "dodatkowe ustawienia/modules/patch*/softupdates" musiał i sambę zaktualizować...chociaż nie wiem na pewno - nie wiem gdzie szukać info o tym, skoro w sources inne dane a w config.log nic na ten temat nie ma...prawdopodobnie jest to wersja 3.0.37. Generalnie nie skupiałem się na tym wcale i jak dla mnie jest, co jest i styka.
Zawsze można odhaczyć w konfigu fw i sobie potem zainstalować z entware...

panratio napisał/a:

@sty zrobiłem wszystko od początku korzystając z twoich instrukcji i oczywiście Error 2. Nie wiem już co z tym zrobić, 5 kompilacja i ciągle Error 2 sad

Oki - skoro tak desperacko chcesz to co opisałem (w takiej postaci jak zbudowałem i to opisałem) to puszczaj te PW i odpiszę Ci linkiem do pobrania.

wjk napisał/a:

Zrobił się niezły burdel z Prometeuszem. Teraz są trzy gałęzie: padavan, linaro i *-ng w testowym skrypcie. Każdy działa inaczej na różnych systemach, a na 4pda ciężko o pomoc bo ich porady sprowadzają się do "zainstaluj sobie inne Ubuntu". smile Tych modułów też nie ogarniam, dzięki za opis. Pamiętam, że przy ich dodawaniu też się Promek posypał przy kompilacji.

Autorzy dosyć jasno opisują ten stan rzeczy - jest zamysł by przejść w całości na repozytorium linaro (by uniezależnić się od padavan, który prawie umarł - pojawiają się w zasadzie głównie kosmetyczne poprawki i to od dłuższego czasu...) i tam będą generalnie skupione wysiłki - także ogólnie jest to chyba sytuacja przejściowa...mało ludzi przy tym rzeźbi w wolnym czasie, to i potrwa to stosownie długo...

49 (edytowany przez panratio 2018-07-19 16:43:51)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Wysłałem ci maila. Nie widzę nigdzie opcji PW. Na testowym skrypcie phrometeusa mam error już na początku kompilacji. Masakra, nie mam pojęcia jak zrobiłem dobrze tę kompilację za pierwszym razem.

// error mam nawet wtedy jak w ogóle nie użyję "Modules". Albo coś skopali w najnowszym skrypcie albo nie mam pojęcia o co chodzi. Wszystko robię tak, jak przy pierwszej udanej kompilacji sad

50

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

@panratio
Póki co e-mail nie dotarł...jak przez najbliższe 2-3 dni nie dotrze (jest problem z mechanizmem wysyłki mejli z tego silnika forum na mój adres...tak ogólnie) to sam wyślę do Ciebie.
Co do opisanego wcześniej sposobu z "modules" zapomniałem dodać, iż dla spełnienia niektórych historycznych zależności (szczególnie mieszania starego softu z nowym po użyciu modules) na nowszych distrach ubuntu/debian trzeba mieć automake-1.8, co w praktyce spełnia m.in. automake-1.9 z distro ubuntu-14.04.

Chcąc odtworzyć sytuację początkową skasuj po prostu katalog rt-n56u oraz plik config/routers/mi-r3g.config.sh  dotąd próbuj kombinacji budowania fw o zaktualizowany soft z modules i przytoczonej przeze mnie kolejności, aż się powiedzie - klucz to busybox-1.28.x...