1 (edytowany przez szpiler 2018-01-08 23:31:13)

Temat: CP i konfiguracja modemu Tp-Link

Witajcie wink

Dziś otrzymałem dekoder CP, właściwie dwa.
Chciałem skonfigurować multiroom, jeden ma wbudowaną kartę sieciową, połączyłem już go z moją siecią.
Do drugiego dołożyli modem Tp-link WR802N, jest podłączony do dekodera poprzez usb (zasilanie) i RJ45.
Na TV pojawiła mi się moja sieć, wpisałem hasło, dioda w tym tp linku zaświeciła się światłem ciągłym, co wskazywało by że modem połączył się z moim routerem, jednak komunikat jest inny - wystąpił błąd połączenia...
Po zalogowaniu się na mój router widzę adres mac tp linka w "połączone stacje", tyle że host jest dziwny - "fe80::d448:541a:8e46:8888"
Ktoś coś?
Z góry dzięki.

2

Odp: CP i konfiguracja modemu Tp-Link

1. Precyzyjnie TP-Link WR802N to nie modem, tylko zwykły router.
Prawie na pewno korzystasz z niego jako tzw. klienta AP - router łączy się z twoją siecią WiFi i udostępnia internet do urządzenia Cyfrowego Polsatu przez ethernet.
2. Nie mam pojęcia, jak to się konfiguruje w połączeniu ze sprzętem CP. Z pewnością musi przełączenie w tryb klienta AP, nastąpić powiązanie (to już masz jak rozumiem po statusie) i dalej udostępnienie internetu do dekodera.
Sprawdź poziom sygnału sieci WiFi.

Nie powiedziałeś nic o sieci WiFi swojej domowej - może łączysz dekoder z siecią WiFi, która jest odseparowana (typu Guest) albo coś nie działa w tej sieci WiFi?

Propozycja rozwiązania:
1. Podłącz ten wynalazek do komputera i sprawdź, co i jak się łączy czy (i jakie) daje IP dla komputera. Jak to będzie działało to wtedy podłączaj do dekodera.
2. Spróbuj pociągnąć testowo kabel ethernet do tego dekodera i zobacz, czy działa poprawnie jak zrobisz to bez kombinowania przez ten wynalazek.

I ogólnie - wygląda na to, że temat zupełnie niezwiązany z OpenWRT/LEDE...