Temat: easyconfig - Traffic - hd-idle nie działa
Witam,
Zainstalowałem sobie easyconfig - tak do sprawdzenia.
Po włączeniu opcji "Zliczanie transferu włączone" przestał się usypiać dysk. (innych opcji nie zmieniałem)
Zobaczyłem sobie skrypt do zapisania transferu i widzę że jest tam polecenie 'sync' które teoretycznie powinno być wykonane co 10 minut i myślę że to jest główny powód "wybudzenia" dysku.
hd-idle mam uruchomione z parametrami: -d -i 0 -a sda -i 120
Wywalić sync ze skryptu czy jest jakiś inny pomysł?