1 (edytowany przez Piotr.pot 2017-12-03 19:06:54)

Temat: Jaki modem 3G oraz tryb dla OpenWrt?

Chciałbym zapytać użytkowników doświadczonych w tym aspekcie jaki polecacie modem 3G oraz tryb pracy modemu USB do współpracy z OpenWrt. Dodam, że nie priorytetem jest dla mnie szybkość działania, a stabilność. Nie musi być LTE. Wystarczy UMTS, HSDPA byle połączenie było możliwie stabilne - nie zrywało itp. Ze względu na mnogość dostępnych na rynku modemów oraz trybów (RAS / NCM / HiLink / DirectIP itd.) chciałbym poznać Wasze sprawdzone rozwiązanie.

2

Odp: Jaki modem 3G oraz tryb dla OpenWrt?

Kup Huawei E3372 w wersji hilink lub zmień soft ze zwykłego na hilink. I to tyle w temacie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez Piotr.pot 2017-12-03 19:13:06)

Odp: Jaki modem 3G oraz tryb dla OpenWrt?

Czyli HiLink będzie stabilniej utrzymywał połączenie niż RAS? I jeszcze jedno pytanie. HiLink jest zarządzany przez web? Czy nie ma z nimi przypadkiem problemu, że po restarcie należy zalogować się do interfejsu i podać PIN ręcznie? Może to powodować problem z kartami sim z których nie można usunąć PINu.

4

Odp: Jaki modem 3G oraz tryb dla OpenWrt?

Hilink sam wszystko robi, nie, nie ma z nimi problemu.

Jak wgrasz modowany soft to hilink będzie umiał zapamiętać pin, więc tu problemu nie ma. Router też potrafi ustawić pin w hilinku więc tak też można.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.