Temat: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

Witam
wgrałem do mojego wrt 1200ac najnowszego Lede i mam problem z połączeniem wcześniej na OpenWrt nie  było tego jest to zwykły modem nie hilink wybrałem NCM - dev/tty/usb0 i wszystko  smigało teraz wybieram dev/cdc/-wdm0 modem się połączy ale po restarcie już nie potrafi nawiązać połączenia ktoś może powiedzieć co jest nie tak ???

2

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

Wybrałeś /dev/cdc-wdm0 nie dev/cdc/-wdm0

Pokaż wynik polecenia

uci show network
ifstatus wan

o ile na wan masz modem - ew zmień nazwę sekcji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

network.loopback=interface
network.loopback.ifname='lo'
network.loopback.proto='static'
network.loopback.ipaddr='127.0.0.1'
network.loopback.netmask='255.0.0.0'
network.globals=globals
network.globals.ula_prefix='fd0f:783b:a04d::/48'
network.lan=interface
network.lan.type='bridge'
network.lan.ifname='eth0'
network.lan.proto='static'
network.lan.netmask='255.255.255.0'
network.lan.ip6assign='60'
network.lan.ipaddr='10.0.0.1'
network.lan.gateway='10.0.0.1'
network.lan.broadcast='10.0.0.0'
network.lan.dns='8.8.8.8'
network.wan=interface
network.wan._orig_ifname='eth1'
network.wan._orig_bridge='false'
network.wan.proto='ncm'
network.wan.mode='preferlte'
network.wan.ipv6='auto'
network.wan.apn='internet'
network.wan.device='/dev/cdc-wdm0'
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name='switch0'
network.@switch[0].reset='1'
network.@switch[0].enable_vlan='1'
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device='switch0'
network.@switch_vlan[0].vlan='1'
network.@switch_vlan[0].ports='0 1 2 3 5'
network.@switch_vlan[1]=switch_vlan
network.@switch_vlan[1].device='switch0'
network.@switch_vlan[1].vlan='2'
network.@switch_vlan[1].ports='4 6'


  "up": false,
        "pending": true,
        "available": true,
        "autostart": true,
        "dynamic": false,
        "proto": "ncm",
        "data": {

4

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

root@LEDE:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname='lo'
network.loopback.proto='static'
network.loopback.ipaddr='127.0.0.1'
network.loopback.netmask='255.0.0.0'
network.globals=globals
network.globals.ula_prefix='fd0f:783b:a04d::/48'
network.lan=interface
network.lan.type='bridge'
network.lan.ifname='eth0'
network.lan.proto='static'
network.lan.netmask='255.255.255.0'
network.lan.ip6assign='60'
network.lan.ipaddr='10.0.0.1'
network.lan.gateway='10.0.0.1'
network.lan.broadcast='10.0.0.0'
network.lan.dns='8.8.8.8'
network.wan=interface
network.wan._orig_ifname='eth1'
network.wan._orig_bridge='false'
network.wan.proto='ncm'
network.wan.mode='preferlte'
network.wan.ipv6='auto'
network.wan.apn='internet'
network.wan.device='/dev/cdc-wdm0'
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name='switch0'
network.@switch[0].reset='1'
network.@switch[0].enable_vlan='1'
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device='switch0'
network.@switch_vlan[0].vlan='1'
network.@switch_vlan[0].ports='0 1 2 3 5'
network.@switch_vlan[1]=switch_vlan
network.@switch_vlan[1].device='switch0'
network.@switch_vlan[1].vlan='2'
network.@switch_vlan[1].ports='4 6'

root@LEDE:~# ifstatus wan
{
        "up": true,
        "pending": false,
        "available": true,
        "autostart": true,
        "dynamic": false,
        "uptime": 136,
        "l3_device": "wwan0",
        "proto": "ncm",
        "updated": [
                "data"
        ],
        "metric": 0,
        "dns_metric": 0,
        "delegation": true,
        "ipv4-address": [

        ],
        "ipv6-address": [

        ],
        "ipv6-prefix": [

        ],
        "ipv6-prefix-assignment": [

        ],
        "route": [

        ],
        "dns-server": [

        ],
        "dns-search": [

        ],
        "inactive": {
                "ipv4-address": [

                ],
                "ipv6-address": [

                ],
                "route": [

                ],
                "dns-server": [

                ],
                "dns-search": [

                ]
        },
        "data": {
                "manufacturer": "huawei"
        }

5

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

Wywal to network.wan.mode='preferlte'

Zrestartuj router, zobacz czy się połączy.  Jak nie - przestaw sobie znów na /dev/ttyUSB0 lub /dev/ttyUSB1

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

zmieniłem na /dev/ttyUSB0 i jak robię restart to połączył sprawdziłem 3 razy i jest ok

7

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

Więc zostaw tak jak jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

Jeszcze mam pytanie jak z Lede wrócić teraz do oryginału ? Jest jakaś inna procedura ?

9

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

W 1200AC? Jest nawet w luci datek żebyś mógł wybierać z której partycji ma się uruchomić: luci-app-advanced-reboot

Zainstaluj i będziesz mógł to zrobić z gui (manipuluje to zmiennymi bootloadera).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

ok teraz mam
Advanced Reboot
Linksys WRT1200AC Partitions
Partition
Status

Firmware/OS (Kernel)

Action
1  Current LEDE (Linux 4.4.93)  reboot
   
2  Alternative LEDE (Linux 4.4.93)  reboot

jak teraz mam wgrać tego oryginała?

11

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

Jakim cudem nie masz obrazu na drugiej partycji?

Ściągnij oryginalny obraz linksysa, wgraj go do /tmp i zrób sysupgrade  -F /tmp/tenobraz.  Ponoć działa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

Wrt tak mają. U mnie na wrt3200 nowy obraz zapisuje się na partycję z której nie wystartował system. Potem dopiero botuje się z niej. W ten sposób mam LEDE na obu partycjach.

13 (edytowany przez ramzes28 2017-10-24 20:22:50)

Odp: WRT 1200AC z LEDE + Modem E3372 połączenie

sam zadaję sobie to pytanie już mam oryginała

Na tym obrazie
Model Linksys WRT1200AC
Wersja firmware OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 r49484 / LuCI for-15.05 branch (git-17.136.58961-13aa5ff) 
Wersja jądra 3.18.45

działa modem idealnie zaraz po restarcie szybko się łączy a na tym ostatnim sa problemy raz na 3 rebooty jest problem z połączeniem się do sieci modemu