Temat: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Witam

Sporo ostatnio czytam nt szkodliwości sieci wifi, jedni powiedzą żeby nie popadać w paranoję, inni podzielą tego typu obawy.
Nie wdając się w temat ewentualnej szkodliwości takich fal radiowych, chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość wyłączenia sieci wifi w ściśle określonych godzinach np 1.00 - 7.00?

Dodam że sprzęt jaki posiadam to WDR4300 z LEDE i Netgear 810S podpięty do TP-Linka po USB działający jako modem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

2

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Telefon też wyłączasz na noc?

3 (edytowany przez geos 2017-10-13 22:41:43)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

szpiler napisał/a:

Witam

Sporo ostatnio czytam nt szkodliwości sieci wifi, jedni powiedzą żeby nie popadać w paranoję, inni podzielą tego typu obawy.
Nie wdając się w temat ewentualnej szkodliwości takich fal radiowych, chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość wyłączenia sieci wifi w ściśle określonych godzinach np 1.00 - 7.00?

Dodam że sprzęt jaki posiadam to WDR4300 z LEDE i Netgear 810S podpięty do TP-Linka po USB działający jako modem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

wydaje mi się, że możesz to zrobić w cronie: wpisać tam polecenie wifi off aby się uruchamiało o 1 w nocy i wifi on uruchamiane o 7 rano. tutaj link do artykułu Cezarego o cronie: https://eko.one.pl/?p=openwrt-cron

4 (edytowany przez szpiler 2017-10-14 00:42:32)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

artur5236 napisał/a:

Telefon też wyłączasz na noc?

Odpowiem przewrotnie, choć tak właśnie przypuszczałem, że odezwie się ktoś typu "nie uwierzę jak nie zobaczę".
Kiedy miałem 12 lat słyszałem wszędzie nie jedz masła, wybieraj tylko produkty roślinne - margarynę"
Dzisiaj nie muszę pytać co wybierasz...
Światowa Organizacja Zdrowia WHO zaleca dzienne spożywanie wit C dla dorosłego człowieka w ilości 80mg (tego że przeprowadzili badania na 7 osobach i są leciwe zapewne nie wiesz, tego że taka dawka chroni Cię jedynie przed szkorbutem też...)
Ja biorę 20g dziennie - nie wiem co to grypa, przeziębienie i inne paskudztwa już od kilku lat.

Do sedna, wierz w co chcesz, ale swój rozum miej, jest wolna europa rób co chcesz i żyj w zdrowiu.
Sorry za off top ale ciężko się powstrzymać na tego typu zaczepki.

5 (edytowany przez xury 2017-10-13 23:09:52)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Wracając do tematu jest taka paczka wifischedule się nazywa.
A co do szkodliwości to bardziej bym obawiał się promieniowania elektromagnetycznego wytwarzanego przez instalacje o niższej częstotliwości np. 50Hz czyli z instalacji elektrycznej.
Może zamiast samego wifi zrób sobie switch off całego obwodu elektrycznego.

6

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

xury napisał/a:

Wracając do tematu jest taka paczka wifischedule się nazywa.

Dzięki, na pewno przetestuję!

7

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Nie zapomnij o sąsiadach i każ im wyłączyć wifi.. Napisz także pismo do operatora GSM aby wyłączył na noc sygnał.

BPNMSP

8 (edytowany przez george2002 2017-10-14 20:00:49)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

solargrim napisał/a:

Nie zapomnij o sąsiadach i każ im wyłączyć wifi.. Napisz także pismo do operatora GSM aby wyłączył na noc sygnał.

BPNMSP

Huhu haha hehe ależ śmieszne, Cezary powinieneś nagradzać takich postmanów banem bo jest pytanie i oczekuje odpowiedzi a nie dogryzek ... Sam też wyłączam WiFi i modem na noc bo wiem jak to wpływa na organizmy żywe, w Gargoyle kojarzę że był chyba charmonogram do włączania i wyłączania WiFi, zakładam że do lede też jest jakiś podobny dodatek do Luci smile

9

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

george2002 napisał/a:

[...]Sam też wyłanczam WiFi i[...]

OMG!

10

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

pepe2k napisał/a:
george2002 napisał/a:

[...]Sam też wyłanczam WiFi i[...]

OMG!

Drugi super forumowicz, a te skróty to już paranoja, lenistwo ludzkie nie zna granic ...

11 (edytowany przez szpiler 2017-10-14 20:23:03)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

solargrim napisał/a:

Nie zapomnij o sąsiadach i każ im wyłączyć wifi..
BPNMSP

Włóż głowę do mikrofalówki, któryś sąsiad może zgodzi się ją wyciągnąć jeśli okazało by się że sam nie dasz rady.
We Francuskich przedszkolach zakazano tworzenia sieci WiFi a w podstawówkach ograniczono stosowanie w 2015r.

Niemiecki rząd zalecił, żeby unikać (w miarę możliwości) stosowania bezprzewodowego dostępu do internetu w miejscu pracy i w domu.


https://www.youtube.com/watch?v=2YqH6Y83_5k

Jeden powie propaganda, drugi herezje. Jednak tak na dobrą sprawę, po co Wam to WiFi kiedy śpicie? wink Bez tego nie działa Wam opcja budzenia się rano poprzez wake on lan? big_smile

12 (edytowany przez solargrim 2017-10-14 20:36:34)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

W domu mam 4 routery ktore nadaja z maksymalna moca tyle lat. Teoretycznie juz powinienem nie zyc. A co z ludzi ktorzy mieszkaja na wielkich blokowiskach gdzie sa setki sieci wifi? mózgi im się gotują?

Rob jak uwazasz. Po prostu wydaje mi sie to dziwne smile

13

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

szpiler napisał/a:

Witam

Nie wdając się w temat ewentualnej szkodliwości takich fal radiowych

Zdrowia życzę, żeby nigdy Tobie ani nikomu z Twojej rodziny nigdy nic się nie przypałętało.
Być może jest to tylko moja czy niewielkiej liczby ludzi utopia, jednak ja osobiście wolę zrobić tak jak mój rozum mi podpowiada.
Możliwe że za 20 lat ktoś popuka mi w głowę, jednak może być też tak, że powie miałeś rację, poczekamy zobaczymy.

14 (edytowany przez george2002 2017-10-14 21:40:14)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Ja jestem za Szpilerem, od dawna wiadomo że i sieć WiFi i napięciowe i wysokiego napięcia itd szkodzą a jest to niewidoczne, można by sprawdzić osobiście jak podpowiada Szpiler w mikrofalówce - przecież tam też nic nie widać gołym okiem ale odradzam chyba ze się jest rodowitości Ruskiej bo na YouTube jest takich paru co się nie boją ... temat uważam za zamknięty w sprawie szkodliwości bo wiadomo że szkodzi natomiast wyjdzie po latach taka szkodliwość na pewno a jak i komu to już od tego są badania nie mi sądzić tyle tylko że nie rozumiem ludzi się naśmiewających itd bo dobrze wiedzią że to prawda, niewidoczna ale prawda a oni swoje ...

15

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Tak, szkodliwe oddziaływanie sieci elektroenergetycznych wyszło po latach...w żyły wodne też ludzie wierzą.

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

16

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

george2002 napisał/a:

Ja jestem za Szpilerem, od dawna wiadomo że i sieć WiFi i napięciowe i wysokiego napięcia itd szkodzą a jest to niewidoczne, można by sprawdzić osobiście jak podpowiada Szpiler w mikrofalówce - przecież tam też nic nie widać gołym okiem ale odradzam chyba ze się jest rodowitości Ruskiej bo na YouTube jest takich paru co się nie boją ... temat uważam za zamknięty w sprawie szkodliwości bo wiadomo że szkodzi natomiast wyjdzie po latach taka szkodliwość na pewno a jak i komu to już od tego są badania nie mi sądzić tyle tylko że nie rozumiem ludzi się naśmiewających itd bo dobrze wiedzią że to prawda, niewidoczna ale prawda a oni swoje ...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to już dawno powinieneś zakopać się jakieś 100 metrów pod ziemią, w ołowianym sarkofagu. WiFi to akurat najmniejszy problem smile

17 (edytowany przez george2002 2017-10-15 13:08:12)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

pepe2k napisał/a:

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to już dawno powinieneś zakopać się jakieś 100 metrów pod ziemią, w ołowianym sarkofagu. WiFi to akurat najmniejszy problem smile

Czasami najmniejsze problemy najłatwiej eliminować bo wiadomo ze na niektóre jesteśmy skazani bo z elektryki się nie zrezygnuje smile
Niestety fale radiowe są niewidoczne tak samo jak PM10,PM2.5,PM1 a szkodzi sad
Mi się chodzi o nie wiadomo co ale tyle co mogę zrobić żeby sobie (i innym w pobliżu) nie szkodzić to zrobię zwłaszcza że nie korzystam w nocy po 24 z internetu ani WiFi smile
Wiadomix że nawet chleb szkodzi bo co tam do niego dodają to ... ale nie można też w paranoje wpadać i trzeba żyć smile

PS
Nagrałem się w wszystkie części Fallout (gra najlepsza ze wszystkich w które grywałem) i mam nadzieje że za mojej kadencji nie będę się musiał do sarkofagu przenosić wink
Ni nic każdy robi jak uważa wolny kraj w każdym razie jest to do zrobienia przez wyłączanie WiFi czasowe smile

18

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

george2002 napisał/a:

Ni nic każdy robi jak uważa wolny kraj w każdym razie jest to do zrobienia przez wyłączanie WiFi czasowe smile

Tak, każdy ma prawo być wyznawcą teorii spiskowych i innych cudów na kiju smile

19

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Porównując oddziaływanie PEM do zanieczyszczeń powietrza zwyczajnie obrażasz tych, którzy muszą na co dzień oddychać tym kisielem przez 5 miesięcy w roku.
A już zestawienie do promieniowania jonizującego...tu po prostu słów brakuje - widać kto spał na fizyce w szkole.

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

20 (edytowany przez george2002 2017-10-15 16:57:51)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Patryk_ napisał/a:

Porównując oddziaływanie PEM do zanieczyszczeń powietrza zwyczajnie obrażasz tych, którzy muszą na co dzień oddychać tym kisielem przez 5 miesięcy w roku.
A już zestawienie do promieniowania jonizującego...tu po prostu słów brakuje - widać kto spał na fizyce w szkole.

Przez cały czas kisiel jest w powietrzu tylko raz mniej a raz więcej, Ok chopy wygraliście tą grę i macie racje ja przegrałem i się wymeldowuje z tematu bo sensu nie ma ciągnąć go dalej smile

21

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

pepe2k napisał/a:
george2002 napisał/a:

Ni nic każdy robi jak uważa wolny kraj w każdym razie jest to do zrobienia przez wyłączanie WiFi czasowe smile

Tak, każdy ma prawo być wyznawcą teorii spiskowych i innych cudów na kiju smile

Zgodzę się tylko z tym, że każdy ma prawo być wyznawcą różnych teorii, ale czy spiskowych?
Jakbyś zadał sobie pytanie:
    Czy Wifi było od zawsze i czy Wifi jest koniecznie potrzebne do podtrzymania czynności życiowych człowieka?

Zauważ, że wszystko co stworzył człowiek, z jednej strony mu pomaga, ale z drugiej szkodzi, kwestia kompromisu (ile mogę poświęcić zdrowia i co w zamian tego będę miał).
proste przykłady, które każdy zrozumie to np. leki, motoryzacja itd (są też inne bardziej skomplikowane w swojej teorii).
Ilu było profesorów, którzy dali by sobie uciąć rękę, że dany lek, leczy a potem był wycofywany z aptek?

Jesteś specjalistą w branży IT i możesz przetestować jednostkowo w danej chwili, różne rozwiązania techniczne, ale nie jesteś lekarzem neurologiem i niezależnym fizykiem w jeden osobie, który nie dostaje pieniędzy (sprzętu) od korporacji produkującej w/w sprzęt.
Wprowadzenie jednoznacznej opinii "że Wifi jak i GSM szkodzi" doprowadziła by np. do zbiorowych pozwów na pracodawcę o szkodliwych warunkach pracy itd. Nikomu to nie jest potrzebne. Poza tym Ci "fizycy" jak dostaną kaskę to też śpiewają inaczej.

Osoby w wieku 70+ żyją do tej pory, ale są napromieniowane tylko od 10-15 lat.
Zobaczymy (albo już nie dożyjemy) za 40 lat jak obecne noworodki będą funkcjonowały, czy nie będą miały problemów z koncentracją, pamięcią (nie mówię tu o RAM-ie, czy flash:))

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

22

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

mar_w napisał/a:

[...]Osoby w wieku 70+ żyją do tej pory, ale są napromieniowane tylko od 10-15 lat.
Zobaczymy (albo już nie dożyjemy) za 40 lat jak obecne noworodki będą funkcjonowały, czy nie będą miały problemów z koncentracją, pamięcią (nie mówię tu o RAM-ie, czy flash:))

10-15? Coś Ci się bardzo pomyliło smile

23

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Prawdziwemu Polakowi szkodzi wifi, gsm, sieć EE, smugi kondensacyjne samolotów, za to absolutnie nie szkodzą:

a) papierosy;
b) wóda;
c) obżarstwo;
d) brak ruchu;
e) otyłość wynikająca z dwóch powyższych;
f) palenie śmieciami, oponami, tudzież węglem w sposób niesterowany;
g) kopcenie w kominkach przez całą jesień;
h) jeżdżenie wieśwagenami i innymi cudami dymiącymi jak "Stefan Batory";
i) dokarmianie latających szczurów i wynikła z ich obecności ekspozycja na przenoszone przez gołębie patogeny;
j) ciągłe gapienie się w szklany ekran;
k) przyzwyczajanie dzieci od niemowlaka do uspokajaczy typu tablet, telefon, telewizja;
i wiele innych zachowań.

Gdy ma miejsce protest przeciwko rozbudowie jakiegoś rodzaju infrastruktury, to najczęściej grono protestujących zasilają rozmaici patole, podburzani przez jednego cwaniaka chcącego na sprawie zarobić kosztem innych.

A jeśli chodzi o niską emisję- to jest jeden z największych problemów tego kraju, a już na pewno największy w pasie południowo-wschodnim. Nic nie jest gorsze. Kto nie pomieszkał tam trochę, ten niewiele wie, że porównuje do wifi, które jest tylko problemem wyimaginowanym / zastępczym.

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

24 (edytowany przez sty 2017-10-15 23:23:38)

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

Sprowokowany niejako i ja chciałem coś dodać - w pytaniach na forum technicznym raczej średnim pomysłem jest zawieranie mniej czy bardziej kontrowersyjnych tez niezwiązanych z meritum problemu głównego danego wątku/tematu - czyli jak rozumiem w tym temacie on/off wifi na np. noc. Ogólnie to mniej filozofi i więcej konkretów - technika tak jak matematyka - przedmiot ścisły o skończonej liczbie rozwiązań w danym zakresie - przynajmniej w związku z daną technologią i ogólnym poziomie wiedzy na dany temat techniczny. Możemy się wszyscy do czegoś przekonywać ale to i tak nie rozwiąże problemu głównego (tego właściwego na tym forum i w tym temacie).
Dlatego odpowiem krótko - jak Lede na tą chwilę to najwygodniej wifischedule/+luci-app-wifischedule (jak mamy również LuCI).

25

Odp: Wyłączanie sieci Wi-Fi na noc

pepe2k napisał/a:
mar_w napisał/a:

[...]Osoby w wieku 70+ żyją do tej pory, ale są napromieniowane tylko od 10-15 lat.
Zobaczymy (albo już nie dożyjemy) za 40 lat jak obecne noworodki będą funkcjonowały, czy nie będą miały problemów z koncentracją, pamięcią (nie mówię tu o RAM-ie, czy flash:))

10-15? Coś Ci się bardzo pomyliło smile

Chodziło mi o skalę globalną, niż jednostkową. 30 lat temu też jeździły samochody, ale mało kto je miał i było więcej miejsca pod blokiem (a na pewno nikt na skale globalną, nie kupował dziecku na 18 urodziny) i ulice choć były gorsze to nie było takich korków jak są teraz. Tak mówi ojciec.
Ogólnie jakby przyjąć zasadę, że to co wiemy teraz, jest ostatecznym wyznacznikiem wszystkiego, to stanęlibyśmy w rozwoju, dlatego człowiek roztropny zostawia sobie otwartą furtkę na nowe wiadomości.

OT: kiedyś najmniejszą cząstką elementarną był atom, a ziemia była płaska smile

Patryk_ napisał/a:

Prawdziwemu Polakowi szkodzi wifi, gsm, sieć EE, smugi kondensacyjne samolotów, za to absolutnie nie szkodzą:
a) papierosy;
b) wóda;
c) obżarstwo;
d) brak ruchu;
...
...Gdy ma miejsce protest przeciwko rozbudowie jakiegoś rodzaju infrastruktury, to najczęściej grono protestujących zasilają rozmaici patole, podburzani przez jednego cwaniaka chcącego na sprawie zarobić kosztem innych...

A na Twoje argumenty, żaden normalny lekarz nie powie, że obżarstwo, papierosy, wódka to jest coś dobrego.
A to, że lekarze palą fajki, to być może z uzależnienia, które nie jest powodem do naśladowania.

Rozumiem, że wg Ciebie ten co stawia maszty, jest dobrym wujkiem, nie jest cwaniakiem co chce zarobić i robi to całkowicie charytatywnie smile
A ja znam ludzi z dużych miast, którzy chętnie wyjeżdżają choćby tylko na weekend w Bieszczady, czy na Mazury i wtedy odpoczywają, bo mają dość nadajników Wifi, bycia pod telefonem 24h i ciągłego poganiania: szybciej... więcej... szybciej... więcej...

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *