Temat: przezroczysty AP

witam, chce zmienić urządzenie na strychu a konkretnie na TP-LINK WR841ND (bo ma odkręcane anteny) Teraz pytanie, podłącze urządzenie kablem Lan z głównego routera (asus n18u - na nim server dhcp)
Urządzenie na dachu chce dać jako AP bez szyfrowania (ustawić żeby tylko konkretne urządzenia mogły się podłączyć, bezpieczne ? )
chodzi mi oto aby router na strychu był przezroczysty i następne urządzenia dostawały ip z pierwszego ASus'a

- wyłaczam server dhcp na urządzeniu na strychu
- ustawiam Lan ip z innej puli niż pula dhcp Asus'a
- brama 192.168.1.1 (ip asus'a )
- wpinam lan'a od asus'a do lan tplinka na dachu

i działa ?

2

Odp: przezroczysty AP

I działa. Adres ip może być z tej samej puli co ma asus.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: przezroczysty AP

ale będzie przezroczysty ? nie będzie tak że urządzenia podłączone pod tp-linka będą na liście dhcp w asusie ale będą miały jego MAC'a ?

4

Odp: przezroczysty AP

Całkowie przezroczysty nie będzie, sterowniki wifi nie pozwalają na taki tryb pracy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: przezroczysty AP

To dostanę Ip i mac urządzeń które się łączą przez AP który będzie na dachu na liście dhcp w asusie ?

6

Odp: przezroczysty AP

IP tak. Mac to już sobie zobacz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: przezroczysty AP

dobra mam urządzenie i próbuje je ustawić zgodnie z tym poradnikiem : http://eko.one.pl/?p=openwrt-trybypracy

sekcja :

AccessPoint bez routingu
/etc/config/network


    config 'interface' 'lan'
        option 'type' 'bridge'
        option 'ifname' 'eth0.0 eth0.1'
        option 'proto' 'static'
        option 'netmask' '255.255.255.0'
        option 'dns' '192.168.1.1'
        option 'ipaddr' '192.168.1.3'


/etc/config/wireless


    config 'wifi-device' 'wl0'
        option 'type' 'broadcom'
        option 'channel' '6'
    
    config 'wifi-iface' 'cfg2'
        option 'device' 'wl0'
        option 'mode' 'ap'
        option 'network' 'lan'
        option 'ssid' 'moja_siec'
        option 'encryption' 'psk2'
        option 'key' '1234567890'

chce mieć ip urządzenia 192.168.1.3
ip urządzenia na którym jest włączony dhcp to 192.168.1.1


po ustawieniu podłączam do 192.168.1.3 kabel lan z urządzenia 192.168.1.1 (czy to wpinam do lan lub wan)
nie mam neta po wifi z urządzenia 192.168.1.3 ani po lanie yikes

Nie wiem yikes jakoś dziwnie yikes

8

Odp: przezroczysty AP

To dla broadcoma jest. Też masz broadoma?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez Maniek19pl 2015-07-09 20:13:09)

Odp: przezroczysty AP

znaczy nie ,mam tl-wr841nd ,
zostawiłem jak było w org -> plik wireless

10 (edytowany przez Maniek19pl 2015-07-09 20:53:59)

Odp: przezroczysty AP

zrobiłem to : http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/dumbap

lecz nie jest przezroczysty yikes

ps. na org sofcie od tp-linka ustawiałem i był przezroczysty yikes

11

Odp: przezroczysty AP

Openwrt to nie jest oryginalny soft. To że tam działa tak czy inaczej nie oznacza że tu będzie tak samo.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: przezroczysty AP

Witam. Czy ktoś jeszcze jest na forum? Mam pytanie dotyczące, czy idzie na OpenWrt zrobić je jako urządzenia bridge, a nie jako router? Chodzi mi o taką konfigurację:

Serwer przydziela adres IP idzie przez ->OpenWrt z LAN i WLAN0 ------> WLAN0 --->eht0--> i na końcu jest odbiornik który dostaje adres IP z serwera.

Jak dotąd to nie udało i się tego ustawić.

Jest taka możliwość?

13

Odp: przezroczysty AP

W OpenWrt nazywa się to relayd i robi się tak: https://wiki.openwrt.org/doc/recipes/relayclient

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: przezroczysty AP

Oo dziękuję za odpowiedź. Właśnie nie wiedziałem jak to się w tym oprogramowaniu nazywa.