Temat: Wykrycie zalogowanych użytkowników [bash] + konfiguracja 2 routerów
Witam użytkowników ![]()
Chciałem napisać sobie skrypt, który będzie resetował mi router każdego dnia, z tym że chciałem aby ta operacja wykonywała się tylko gdy nikt nie jest aktualnie podłączony do sieci, domyślam się że można jakimś poleceniem "wyciągnąć" liczbę zalogowanych użytkowników.. tylko że ja nie za bardzo wiem jak to osiągnąć.
Drugie pytanie tyczy się połączenia 2 routerów, z racji tego że byłem zmuszony znów wgrywać FW do mojego Linksys-a bo sieć 2,4GHz po okresie działania znów odmówiła współpracy i kończy mi się cierpliwość do tego urządzenia.. pomyślałem że może byłaby możliwość testowo podłączyć do Linksys-a z OFW inny router WT3020F z Luci LEDE. W tej konfiguracji chciałbym aby NEXX obsługiwał modem do LTE i po LAN-ie zasilał w internet Linksys-a. Tylko tu jest ale.. zależy mi na arii, która musiałaby być uruchomiona na LEDE i zapis musiałby się odbywać na dysku podłączonym i udostępnianym przez Linksys-a. Czy taka konfiguracja jest do osiągnięcia?
Pozdrawiam
IceG