Temat: Ustawienia DNS w sieci
Witam.
Ugrzązłem w temacie ustawień DHCP tak aby był dostęp do urządzeń w sieci niezależnie od tego do którego punktu dostępowego są podłączone.
router Neostrady -> access point(openWrt)->repeater(openWrt) internet smiga nie ma problemu, natomiast podłączając sie do repeatera nie są widoczne w sieci urządzenia podłączone do routera i access pointa, a z kolei łącząc się z ap lub routerem nie widać repeatera.
obecnie mam tak to ustawione
router neostrady 192.168.1.100 dynamicznie przydziela z puli 1.1 do 1.99 zarezerwowane na stałe dla ap 1.1 i 1.3 dla repeatera
ap 192.168.1.1 i przydział z puli 1.50 do 1.90
repeater 192.168.1.3
łącząc się z repeaterem mam internet i lokalnie tylko ip repeatera, łącząc sie innego punktu jest wszystko z wyjątkiem repeatera.
czy moze ktoś podrzucić pomysł jak to poadresować żeby ta kofiguracja widziała sie wzajemnie w każdą stronę