1

Temat: Jaki router do Openwrt/Lede?

Witam. Aktualnie posiadam router TP Link wr-1043nd v1. Używam na nim serwera Samba oraz klienta torrent transmission.
Przy większym obciążeniu zdarzają się mocne spowolnienia przesyłu danych, lub restarty klienta torrent. Z tego powodu chciałbym wymienić stary router na coś nowszego.
Moglibyście mi doradzić jaki byłby najbardziej opłacalny model w cenie około 300zł?

2

Odp: Jaki router do Openwrt/Lede?

Przeczytaj http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12006 i kup najlepszy na jaki Cię stać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Jaki router do Openwrt/Lede?

Przeczytałem ten temat.

Zastanawiam się nad nowsza wersja 1043nd V3 lub V4. Warto go kupić? Czy może lepiej dopłacić do jakiegoś Archera?

4

Odp: Jaki router do Openwrt/Lede?

Z archerami możesz mieć problem bo już zaczyna się ich szukać. Wychodzą powoli ze sprzedaży.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez viper_lasser 2017-01-09 14:40:33)

Odp: Jaki router do Openwrt/Lede?

W mojej okolicy TL-WR1043 V3/V4 nie mają na półkach.
Sprzedawca polecał TL Archer C50 i tak też zastanawiam się nad jakimś zammiennikiem 1043nd.
Co byście polecili. Wymóg konieczny to możliwość uruchomienia openwrt / lede.

6

Odp: Jaki router do Openwrt/Lede?

@Cezary
Wydaje mi się, że w innym temacie czytałem, że testowałeś 1043 V4. Możesz powiedzieć czy dobrze działa LEDE na tym routerze? Czy nie ma żadnych problemów?

7

Odp: Jaki router do Openwrt/Lede?

Nie, to nie ja.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Jaki router do Openwrt/Lede?

Ja testowałem. LEDE z LUCI działa ale mi n2n nie działa do końca poprawnie i nie wiem dlaczego.