1

Temat: Czyszczenie cache opkg

Witam

Chciałem zainstalować nmap na routerze, myślałem że 2.8mb starczy.

Instalacja wysypała się w trakcie.
Po ponowniieniu połączenia (nie restarcie) zobaczyłem że mam 100kb wolnego miejsca.

Zobaczyłem że w /tmp/ powstał katalog opkg-H8... w których były zależne pakiety
Usunąłem je, ale nic się nie zwolniło

Restart też nic nie dał

Wcześniej wydałem polecenie opkg remove nmap -ale nie znaleziono ..

Czy muszę resetować router czy da się tą felerną decyzję cofnąć ?

2

Odp: Czyszczenie cache opkg

Zainstalowały ci się zależności wcześniej a na resztę już nie starczyło miejsca. W /overlay znajdziesz wszystko to co zmieniłeś lub dodałeś. Albo usuń pakiety/pliki/dane albo zrób firstboot i jedziesz od początku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Czyszczenie cache opkg

Usunąłem cały katalog /overlay/upper/usr - i wróciło sporo miejsca (prawie całe)
Wcześniej miałem used: 9%, teraz mam 10%

I to mnie martwi, bo widocznie po tym nmapie jakiś pliczek, log , gdzieś został

Czy mogę coś usunąć z overlay/upper/etc ?
I co się znajduje w overlay/work ?
bo ma bodajże 2 takie same katalogi w sobie puste.

Mogę się tego work'a pozbyć ?

4

Odp: Czyszczenie cache opkg

Nie możesz, zostaw to w spokoju. To cześć konstrukcji systemu plików który robi /overlay.

Nadal coś w musisz tam mieć skoro masz tak mało miejsca. Zrób tego firstboota.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Czyszczenie cache opkg

Dziękuję, zrobiłem firstboota i wgrywam wszystko od początku z extrootem

Myślałem że tak jak w yum czy apt-get, w opkg można usunąć "felerne" pakiety i pliki podręczne

6

Odp: Czyszczenie cache opkg

Można usunąć to co zainstalowałeś. Ale musisz wiedzieć co chcesz usunąć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.