1

Temat: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

Po pierwsze. Nie wiem dlaczego nie mogę połączyć się przez telnet z routerem,wywala krzaki. Opcja włączona w GUI na porcie 23 SSH.
Po drugie. Przekierowałem, tak mi się zdaje porty dla kamery ip, ale serwer odrzuca połączenie. Usługa DDNS jest na noip.com
Po trzecie. jak włączyć opcję UPnP / NAT-PMP.
Czy to jest dobrze ustawione?

screen.
https://s15.postimg.org/fcqtdegav/firewall.jpg

2

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

A połączenie masz przez modem komórkowy? Jeżeli tak to się nie dostaniesz bez wykupienia usługi u operatora.

ssh to 22 a nie 23, w gui nie ma włączenia telnetu na wanie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez nyper 2016-11-17 13:01:14)

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

tak przez modem komórkowy a przez telnet chce lokalnie się podłączyć.

Ile kosztuje ta usługa u operatora tak mniej więcej, jak ona się nazywa?

ale schody się zaczynają tania kamera, tani router i net z komórki.

4

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

Telnet jest wyłączony w openwrt jeżeli jest ustawione hasło. A w gargoyle jest domyślnie ustawione, więc się nie dostaniesz przez telnet, nawet w faq to masz.

Usługa od 5zł w górę miesięcznie. PLus ma np. http://www.plus.pl/dla-firm/uslugi/publiczny-adres-ip

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

ok dziekuje, po prostu kiedys miałem hasło do GUI i telnet też działał już sam nie wiem, nie mogą działać oba?

jeszcze raz dzieki za wskazówki.

6

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

W openwrt nigdy nie działał telnet jeżeli hasło było ustawione. Jak nie ma hasła to był telnet.

No chyba że sam sobie zmodyfikowałeś skrypty.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

wyłączyłem hasło i dalej się wykrzacza.
https://s15.postimg.org/q6uzn1t1z/telnet.jpg

8

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

To nie telnet. Cały czas dobijasz się na port ssh. To dwie różne usługi. To że zmieniłeś sobie port ssh z 22 na 23 nie oznacza że ssh się stanie telnetem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez nyper 2016-11-17 14:05:41)

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

ok ssh jest teraz na 22 oraz zrestartowaniu

a po wpisaniu open 192.168.2.1 Nie można nawiązać połączenia z hostem na porcie 23
hasło mam wyłączone czyli telnet jest włączony czy trzeba go włączyć osobno.

10

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

Gdzie masz hasło wyłączone? Bo jeżeli zaklikałeś to w gui to tylko wyłączyłeś hasło do gui.

Masz usunąć hasło systemowe z /etc/passwd lub /etc/shadow, zależy której wersji systemu używasz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

mam 1.6.2.2

Jak nie mogę się zalogować to jak mam mieć dostęp do   /etc/passwd przez przeglądarke tego nie zrobię.

sorry za takie pytania pewnie sa oczywiste, musze poczytać trochę bo zawracam tylko  gitare.

12 (edytowany przez Cezary 2016-11-17 14:27:00)

Odp: Przekierowanie portów, brak połączenia telnet

Zaloguj się przez ssh do routera i usuń sobie hasło.

Po co w ogóle chcesz mieć ten telnet?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.