1

Temat: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Witam

Dawno mnie nie było, ponieważ nie było żadnych problemów smile. No i właśnie ostatnio (od 5 dni) zauważyłem spadek prędkości pobierania, robiąc test na Ookla z 250Mb/s na równo przycięte 150Mb/s. Konfiguracja sprzętowa sieci jaką posiadam aktualnie jest taka: internet z MULTIPLAY (światłowód) 250/10Mb - ruter ISP GAOKE FG7002N --> mój ruter WR-1043ND-V2 gargoyle 1.9.1.2 --> switch TL-SG1016D --> sprzęt.  Jak się wpiąłem z całym switchem do rutera dostawcy GAOKE FG7002N z pomięciem WR-1043ND-V2 i zrobiłem ponowny test prędkości to wyszło ok. 250Mb/s. Zrobiłem trochę prób prędkości i wszystkie wyszły podobnie ok 250Mb/s. Wywnioskowałem, że coś nie tak jest z moim ruterem WR-1043ND-V2, ponownie wpiołem się ze switchem do rutera WR-1043ND-V2 przełączałem się na pozostałe wejścia LAN i wynik się nie zmienił. Wymieniłem oprogramowanie na najnowszego gargoyle 1.9.1.2 i i też się nic nie zmieniło. I teraz pytanie do kolegów, czy sprzęt został uszkodzony ?, wydaje mi się że chyba tak.

Proszę o poradę

ruter: Linksys WRT3200ACM
AP: TP-Link TL-WR1043ND V2

2

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

A przedtem było dobrze i miałeś te 250Mbps?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Tak przedtem było dobrze, co jakiś czas sprawdzałem i było zawsze ok 250Mb/s

ruter: Linksys WRT3200ACM
AP: TP-Link TL-WR1043ND V2

4 (edytowany przez tptomek 2016-11-16 17:30:48)

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Gdyby sprzęt został uszkodzony jak piszesz to w ogóle by się nie załączył. Czy po tym jak wszystko ładnie pięknie działało nie zmieniałeś softu itp ? np: miałeś firmware 1.6.2.2 i dałes mu 1.9.x.x ??

5

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Tak Kolego tptomek, masz rację jakby sprzęt był uszkodzony to by się nie załączał, ale na soft 1.9.0.3 przeszedłem 06.2016 w międzyczasie instalowałem również 1.9.1.1 i na tych 1.9.X.X transfery były na maxa i przejście na soft 1.9.1.1 nie spowodowało mi spadku transfertu. Ten spadek transferu zaczął się od niedawna, stąd moje przejście na soft 1.9.1.2, ale to nie pomogło, a zainstalowałem 1.9.1.2 jak książka pisze, łącznie z twardym resetem i ponowom parametryzacją ruterka. Więc co Kolego tptomek sugerujesz i jak chcesz mi pomóc.

ruter: Linksys WRT3200ACM
AP: TP-Link TL-WR1043ND V2

6

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Spróbuj wrócić na ten na którym śmigało 1.9.0.3 jak nie pomoże to już możesz się zacząc martwić tongue

7

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Witam

Więc zrobiłem tak, zanim otworzyłem okno żeby wyrzucić w stronę rowu tego WR-1043ND-V2, wgrałem LuCi: luci-15.05-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin (OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 r49474 / LuCI for-15.05 branch (git-16.313.39362-9047456)), już dawno chciałem sprawdzić ten image ale nigdy nie było okazji. Więc ustawiłem sobie motyw MATERIAL ponieważ bardziej mi przypasował i zacząłem zabawę z ustawianiem, przyznam szczerze że LuCi ma dość intuicyjny interfejs i mając doświadczenia w konfiguracji softu by Obsy, konfiguracja LuCi poszła szybko …... no i zaraz pierwszy test by Ookla i tu miła niespodzianka dla mnie i rozpacz dla przeszukiwaczy rowów, otóż ruterek zaczął śmigać z prędkością pobierania ISP czyli 250Mb/s. Myślę, że to jakiś bug wskoczył do softu by Obsy i tu Cezary musiałby się wypowiedzieć.

P.S. Na-razie jadę na tym LuCi, w sumie nawet mi się spodobał. Ale jak pojawi się coś nowego od Cezarego to wrócę do Gargoyle, diabełek jest jednak bardziej pociągający tongue

Pozdrawiam

ruter: Linksys WRT3200ACM
AP: TP-Link TL-WR1043ND V2

8

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Żadnego bugu nie ma. Oba bazują na tych samych źródłach, różnica jest taka że gargoyle ma swój bandwidth który spowalnia całego nata.

Ale - jak działało ci dobrze i nagle przestało to przecież nie wina softu, bo nagle w sofcie się nic nie zmieniło. Sam się miał tajemniczo zaktualizować?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez Cocon 2016-11-18 00:17:16)

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

No w sumie tak masz rację Cezary, że jak program raz napisany to działa tak jak go stworzył Stwórca. Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego u mnie pojawiła się taka sytuacja już abstrachuje od tego że transfer mi spadł przy sofcie 1.9.1.1, ale dlaczego taki sam czyli niski transfer utrzymywał się po wgraniu 1.9.1.2. Sam zawodowo programuję PLC S7 i jak napiszę program to tak działa maszyna czy suwnica i nic się nie ma prawa w sterowniku zmienić. No to chyba przez ten bandwidth jak sugerujesz, musiało się tak zdarzyć, ale teraz ruterek mi śmiga ze znamionową prędkością od ISP i michę mam uśmiechniętą big_smile.

Podziękował.

ruter: Linksys WRT3200ACM
AP: TP-Link TL-WR1043ND V2

10

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Witajcie

Ja zauważyłem podobny problem co kolega Cocon.
Mój router to TL-WR1043ND v1.8 soft 1.6.2.2. Od dostawcy mam 180 Mb/s i robiąc test na Ookla otrzymuje nie więcej niż 120 Mb/s. Jeśli podłącze ten sam komputer bezpośrednio do modemu dostawcy to mam te 180 Mb/s, a nawet nieco więcej. Proszę o pomoc w tej kwestii. Na ten router nie ma już chyba nic nowszego.

Pozdrawiam

11

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Jak to nie ma, jak jest  i Gargoyle i LUCI

Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *

12

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Racja!

13

Odp: Spadek prędkości na WR-1043ND-V2

Witam ponownie, potestowałem sobie dzisiaj tego LuCi i wyłączyłem jeszcze zarządzanie kolejkowaniem Smart Queue Management, ponieważ próby ustawienia tego skończyły się fiaskiem i nawet utorrent pracował na strasznie przyciętych prędkościach pobierania. Po wyłączeniu SQM, zrobiłem testy na Ookla,  oraz sprawdziłem utorrent. Zarówno testy Ookla jak i utorrent działają b.dobrze, z zachowaniem maksymalnych prędkości od ISP.

https://zapodaj.net/838959b58f283.jpg.html

ruter: Linksys WRT3200ACM
AP: TP-Link TL-WR1043ND V2