1 (edytowany przez shevchenko1987 2016-11-16 09:23:58)

Temat: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Coś mnie dzisiaj podkusiło by sprawdzić jak działa DLNA na oryginalnym sofcie od TP-Linka.
Mój router to:

Firmware Version: 3.15.1 Build 160616 Rel.44182n
Hardware Version: Archer C7 v2 00000000

Zainstalowałem tą wersję softu: http://static.tp-link.com/res/down/soft … 160616.zip i teraz przy próbie powrotu do czy to OpenWRT (factory) czy też Gargoyle (factory) otrzymuję komunikat:

Error code: 18005
Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.

Jak to przeskoczyć?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

2

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Musisz zainstalować lede, wersję -EU (nie -US). A później możesz zrobić upgrade do czego chcesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Ok, zabieram się do roboty.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

4

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Zainstalowałem zgodnie z tym co powiedziałeś: https://downloads.lede-project.org/snap … ory-eu.bin

Soft się wgrał, router się zrestartował. Jak się dostać do GUI? 192.168.1.1 czy też 192.168.0.1 nie reaguje.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

5

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Przez ssh (bez hasła), lede nie ma gui domyślnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Tak to ja jeszcze nie instalowałem oprogramowania. Po wejściu przez SSH muszę jakość przenieść plik z OpenWRT/Gargoyle do routera. Pytanie jak to zrobić? Da radę przez Putty? Jeśli tak to jak to zrobić. Sorry, ale piszę z komórki i ciężko mi przeszukiwać teraz sieć w poszukiwaniu rozwiązań.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

7

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Pomoże ktoś?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

8

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

W faq na górze tej strony to masz. Przez winscp skopuj soft do routera i zrób po prostu sysupgrade.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Skopiowałem przez scp pod linuxem. Poszło. Dzięki!

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

10 (edytowany przez shevchenko1987 2016-11-15 19:38:24)

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Mały offtop.

Cezary, czy LEDE posiada w swoim obrazie paczki do obsługi USB? Gdyż chciałem po wgraniu podnieść interfejs hilink (Netgear AC810S) poprzez komendy w /etc/config/network:

config interface 'wan'
    option proto 'dhcp'
    option ipv6 '0'
    option ifname 'eth2'

czyli tak jak u mnie to standardowo działa pod OpenWRT/Gargoyle, a mimo to net nie wstał. Żeby odpalić LEDE, gdy nie ma się kablowego internetu tylko modemowy trzeba paczki (kmod-usb-core kmod-usb2 usb-modeswitch libusb-1.0) ściągnąć odpowiednio wcześniej, wrzucić na router (np. przez scp) i instalować przez 'opkg'?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

11

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Standardowo nie ma ich w obrazie. Musisz instalować tak samo jak w normalnym openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Przeglądam katalogi w ich repozytorium: http://downloads.lede-project.org/snaps … psel_24kc/ i nie widzę pakietów

kmod-usb-core kmod-usb2

Pakiety:

usb-modeswitch libusb-1.0

są dostępne. Skąd wziąć te brakujące?

Czy LEDE nadaje się już do standardowego korzystania na co dzień? Czy największe bolączki wieku niemowlęcego zostały usunięte?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

13

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

http://downloads.lede-project.org/snaps … /packages/

Postawowe LEDE składa się w 2 oddzielnych repo.

LEDE jeszcze się zmienia. Jak chcesz to używaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14 (edytowany przez shevchenko1987 2016-11-15 20:04:24)

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Dzięki za link. Tylko czy te zmiany są kosmetyczne czy poważne na tyle, że mogą uceglić mojego Archera? smile Wiadomo już kiedy wyjdzie wersja stabilna? Po jej wydaniu zaczniesz budować swoje obrazy w oparciu o LEDE właśnie porzucając OpenWRT?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

15

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Mogą uwalić. Nie masz pewności że bieżąca wersja będzie działać choć starają się żeby działała.
Nie wiadomo kiedy będzie wydanie stabilne.
Tak, będę budować. OpenWrt praktycznie nie rozwija się już, więc jego porzucenie nie będzie wielkim problemem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16 (edytowany przez shevchenko1987 2016-11-15 20:54:29)

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Oni to aktualizują codziennie? Żeby normalnie korzystać z pakietów zawartych w repozytorium trzeba przed ich instalacją aktualizować główny obraz za każdym razem, gdy zachce mi się coś instalować?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

17

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Jeżeli zmienia się kernel (a podbijają dość często) to tak, pakiety się zmieniają. Aktualizacja jest praktycznie codziennie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Widzę, że paczki kiernela są normalnie dostępne w repozytorium (https://downloads.lede-project.org/snap … s_24kc.ipk). Czy zatem skoro aktualizacje LEDE ukazują się tak często nie można normalnie aktualizować wszystkich pakietów jak w zwykłym Linuksie bez wgrywania co rusz systemu od nowa? Jest polecenie dla 'opkg' robiące ugrade całego systemu na routerze? Takie coś jak np. w Debian'opodobnych

apt-get update && apt-get update

Czy problem leży w samym założeniu by zmiany naniesione na pakiety nie gryzły się z nieaktualnymi plikami konfiguracyjnymi? Pozdrawiam!

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

19

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Nie możesz, kernela w ten sposób nie zaktualizujesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Hm, szkoda... Niby Linux, w każdym się da, a tutaj wyjątkowo nie. wink Dzisiaj jak mi czas pozwoli to może postawię sobie LEDE.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

21

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

shevchenko1987 napisał/a:

Hm, szkoda... Niby Linux, w każdym się da, a tutaj wyjątkowo nie. wink Dzisiaj jak mi czas pozwoli to może postawię sobie LEDE.

To wynika z tego że kernel nie jest na partycji systemowej tylko innej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

No ok. Wiesz może czym to jest podyktowane, że akurat tutaj wyodrębnili kernel na partycję niesystemową? A przez to uniemożliwili jego prostą aktualizację? Gdyż jak wiadomo w "komputerowym/mobilnym" Linuksie jajko siedzi zawsze na partycji "/".

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

23 (edytowany przez Cezary 2016-11-16 09:51:44)

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

W 99% procentach routerów tak jest. Bootloader jest dość prosty i nie zna systemów plików i innych rzeczy związanych organizacją struktur danych. Wie natomiast że ma wczytać jakiś tam obszar pamięci i uruchomić to co jest w nim. I tyle.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Mam okazję nabyć nowego Archera C2600 za 550 zł. Sprzedałbym swojego C7, dołożył trochę i miał 2 razy lepszy sprzęt za w sumie dobry pieniądz. Śledzę wasz wątek: http://openrouter.info/forum/viewtopic. … p;start=40 Widzę, że sporo rzeczy już działa. Czy wszystkie podstawowe funkcje działają już normalnie, tj. Wi-Fi, poty USB, itd.? W pełni nie działające diody LED akurat jestem w stanie przeżyć smile

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

25

Odp: Error code: 18005 przy próbie powrotu do OWRT z oryginalnego firmware.

Chodzić chodzi. Jak masz okazję to bierz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.