Temat: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Witam!
Dzisiaj chciałem powrócić do oryginalnego firmware na routerze NETGEAR WNDR4300.

Wykonałem po kolei:

1. Ściągnąłem oryginalny soft ze strony producenta WNDR4300-V1.0.2.80
2. Ustawiłem sztywne połączenie po kablu
3. Wszedłem w tryb recovery trzymając reset
4. w CMD połączyłem i się z ruterem i wgrałem soft komendą : tftp -i 192.168.1.1 put WNDR4300-V1.0.2.80.img
5. Ruter się wyłączył pojawiła się pomarańczowa dioda i teraz od godziny co jakies 15-20 sekund zapalą się wszystkie lampki i nic więcej się nie dzieje.

Nie odłączyłem urządzenia od prądu i cały czas czekam cierpliwe, jest jeszcze jakaś szansa na uratowanie sprzętu?

Wgrane było oprogramowanie luci-15.05-ar71xx-nand-wndr4300-ubi-factory.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy tak ma być? i co teraz zrobić?

Dzięki i pozdrawiam!

2

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

1. Zawsze możesz wgrać ponownie soft przez tftp. netgeary trudno jest ubić
2. Ktoś już pisał tu o takim problemie że oryginalny soft mu się resetował, ale nie pamiętam czy rozwiązanie tego problemu było

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez manguscik 2015-12-08 22:50:14)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Miałem ten sam problem po wczytaniu oryginalnego softu i nie szlo nic zrobić. Na internecie czytałem że należy próbować wgrywać do skutku i powinno zatrybić,  Mnie się osobiście nie udało wczytać oryginału. Ale na pewno zatrybi ponowne wczytanie OPENWRT ono wchodzi za każdym razem.

Stacja Pogody pracująca na LEDE / Openwrt + arduino. http://dominikowice.one.pl  Pomiar temperatury, ciśnienia, wilgotności  online + wykresy 24 godzinne, 7 dniowe, 30 dniowe, itp. A wszystko to na Routerze NETGEAR WNDR 4300 z wgranym LEDE.

4

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Ok to próbuję do skutku, a ile będzie trwać to wgrywanie bo nie wiem jak długo czekać  hmm i czym się objawi jak zacznie się wgrywać dobrze?

5

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Zresetuje się i uruchomi normalnie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

No tak ale przeczytałem że to trochę trwa. Czy powinien od razu zaskoczyć?

7

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

"Trochę"? Wgrywanie softu nie trwa dłużej niż powiedzmy 2 minuty. Jak się nie zrobi w tym czasie to raczej się nie zrobiło.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Próbuję aż do skutku może się uda, napisze o wyniku.

9

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Teraz tak pomyśle i może to kwestia akurat tej wersji softu bo ja wczytywałem tą samą weź może wersję troszkę starszą może ona zatrybi i poźniej na oryginalnym sofcie pchniesz ten co teraz próbujesz

Stacja Pogody pracująca na LEDE / Openwrt + arduino. http://dominikowice.one.pl  Pomiar temperatury, ciśnienia, wilgotności  online + wykresy 24 godzinne, 7 dniowe, 30 dniowe, itp. A wszystko to na Routerze NETGEAR WNDR 4300 z wgranym LEDE.

10 (edytowany przez build000 2015-12-09 01:30:10)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

1. W tym (i kliku innych) Netgearch nie wgrywamy komendą "tftp -i ..." tylko tak jak to już dawno określono na openwrt.wiki (możecie wierzyć albo i nie - to ma znaczenie jak !) tylko, gdy mamy zainstalowany klient tftp na linuchu:
1. po wywołaniu programu w terminalu linuxowym poleceniem tftp przechodzimy do jego powłoki, co zaowocuje ukazaniem się następującego wiersza:
   tftp>
2. Pamiętamy żeby polecenie 1. wykonać w katalogu w którym zalega ofw (lub factory z jakiejś kompilacji openwrt dla tego routera)
3. Teraz po koleji co następuje:

verbose
trace
rexmt 1
binary
connect 192.168.1.1 # oczywiście przed zaczęciem całej zabawy IP kompa musi być ustawione jako:
                      static ip 192.168.1.2/maska 255.255.255.0/brama 192.168.1.1 
status # zanim zaczniemy wgrywać lepiej się upewnić czy oby na pewno jest połączenie
        - inaczej wgrywany porcjami soft poleci w przysłowiowy kosmos
put WNDR4300-V*.img # lub jakiś factory z openwrt

4. podłączamy kabel do wan router-modem(wan) oraz upewniamy się znów co do pewnego styku kabla od komp-router (lan)
5. następuje "feria świateł" i niekończące się restarty (szczególnie przy najnowszym OFW *80) - odłączamy kabel lan + kilka restartów, odłączamy kabel wan + kilka restartów, podłączamy w odwrotnej kolejności niż rozłączaliśmy, i w którymś momencie zamieniamy kable miejscami (na chwilę), żeby wymusić pojawienie się zapalenia diody od wan - potem powrót z kablami na właściwe miejsce i po kilku (tym razem już na prawdę kilku) restartach mamy z automatu domyślnie uruchomiony router z aktywnym wan.
Ta sytuacja jest częściowo związana z tym, że w openwrt jest wadliwa konfiguracja switch+jego wszystkie porty dla tego routera (mimo to działa - było to już wielokrotnie zgłaszane /między innymi ja osobiście/ i co nowy kernel developerzy robią różne tricki, żeby to działało chociaż jako tako - ale błąd jest nadal).
6. koniec pieśni...
big_smile
DOPIS: przy wgrywaniu factory openwrt przez tftp lub gui ofw wspomniane problemy nie występują - dotyczą tylko wgrywania ofw zamiast ofw, lub zamiast factory openwrt.

11 (edytowany przez intruder 2015-12-22 20:34:15)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

djpablo211 napisał/a:

...pojawiła się pomarańczowa dioda i teraz od godziny co jakies 15-20 sekund zapalą się wszystkie lampki i nic więcej się nie dzieje...

Mam to samo. Robiłem jak na tym filmie od 8:30: https://www.youtube.com/watch?v=tg40FP66e5s

Za mną już soft:

v1.0.1.42

v1.0.1.60

v1.0.2.78

v1.0.2.80

Przy DD-WRT tak po około 75% wyświetla informację: "Erase Flash..." po czym traci połączenie.

Co teraz?

12

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Miałem pomarańczowa diodę po próbach wgrania oryginalnego softu. Ale bez żadnego problemu wgrałem wndr4300-factory.img z DD-WRT na tą pomarańczową diodę . Linux i przez konsolę :

atftp -p -l /lokalizacja pliku/wndr4300-factory.img 192.168.1.1.
Wchodzi za każdym razem a robiłem już to kilka razy.

2 x xiaomi AX3600, 12x xiaomi AX3000T
2 x asus TUF-AX4200, 2 x Flint 2
1 x cudy WR3000 sprzedany
2 x redmi AX 6000

13 (edytowany przez intruder 2015-12-23 12:43:43)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Wgrałem obraz luci-15.05-ar71xx-nand-wndr4300-ubi-factory i router normalnie wstał. Tym samym TFTP, na tym samym laptopie, z wykorzystaniem tego samego systemu.

Czy mogę z poziomu System - Firmware - Wgraj nowe firmware próbować instalować oficjalne obrazy Netgear lub DD-WRT w postaci wndr4300-webflash.bin czy raczej nie warto, gdyż uśmiercę router?

14 (edytowany przez boood 2015-12-23 13:18:58)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Nie!
Tylko przez TFTP.img

2 x xiaomi AX3600, 12x xiaomi AX3000T
2 x asus TUF-AX4200, 2 x Flint 2
1 x cudy WR3000 sprzedany
2 x redmi AX 6000

15

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

OK, dziękuję.
Myślę, że w FAQ powinna widnieć informacja napisana DRUKOWANYMI literami w czerwonym kolorze, że po wgraniu czystego OpenWRT lub modyfikacji do Luci musimy do końca życia się z nim męczyć lub jeśli chcemy coś zmienić to mamy szukać sprzętu na Linuxie żeby skorzystać z TFTP, które pod Windowsem szwankuje.

16

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

intruder napisał/a:

OK, dziękuję.
Myślę, że w FAQ powinna widnieć informacja napisana DRUKOWANYMI literami w czerwonym kolorze, że po wgraniu czystego OpenWRT lub modyfikacji do Luci musimy do końca życia się z nim męczyć lub jeśli chcemy coś zmienić to mamy szukać sprzętu na Linuxie żeby skorzystać z TFTP, które pod Windowsem szwankuje.

A co masz tutaj napisane: https://wiki.openwrt.org/toh/netgear/wn … stallation?

17

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Dokładnie to:

"To restore the original Netgear firmware, the firmware files downloaded from Netgear (.img files) can be tftp'd directly to the router (the chapter Recovery flash in failsafe mode of the Netgear WNDR3700 page is applicable for WNDR4300 too). "

Po kliknięciu na " Recovery flash in failsafe mode" przenosi mnie do: https://wiki.openwrt.org/toh/netgear/wn … lsafe_mode , gdzie mam:

Recovery flash in failsafe mode

If you happen to brick your router, do not fear. You can use TFTP file transfer to flash the router with a new firmware. Note that this TFTP recovery mode is separate from Openwrt's own "failsafe mode" and is offered by the original u-boot boot manager by Netgear, so it should be enabled with either an original Netgear firmware, a working Openwrt firmware or a bricked Openwrt firmware.

Note: WNDR3700 may also automatically enter the TFTP recovery mode, if you have flashed a bad firmware image. That is indicated by the power led blinking slowly and steadily, much slower that during a normal Openwrt boot.

For TFTP recovery you need:

    A TFTP client for your computer. There are both command-line tools and GUI versions available.
    Your computer must have an IP address from the 192.168.1.x network, as the router failsafe mode defaults to 192.168.1.1. You might need to manually config the address, as some operating systems change the IP to a link-local 196.254.x.x address after a while if there is no DHCP server.
    A new firmware to flash in. Either an original Netgear firmware or an Openwrt "factory.img" firmware. "Sysupgrade" version will not work.
    Access to router's reset button

Steps needed in the flashing process:

    configure and connect PC
    power on the router
    press and hold the RESET button as soon as the switch LEDs light up.
    keep holding RESET until the power LED begins to flash orange and then green.
    once the power LED is flashing green, release RESET
    start the TFTP transfer to router at 192.168.1.1.
    wait a few minutes for the router to complete flash. It should reboot automatically.

O Linuxie jest mowa dopiero w "Alternative advice" i nie ma nigdzie informacji, że sposób spod Windows nie działa.

18

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

intruder napisał/a:

[...]O Linuxie jest mowa dopiero w "Alternative advice" i nie ma nigdzie informacji, że sposób spod Windows nie działa.

Skoro już zdecydowałeś się na alternatywne oprogramowanie, to licz się z tym, że czasami trzeba będzie o coś dopytać, coś doczytać i nauczyć się czegoś nowego. Do TFTP wcale nie potrzebujesz Linuxa. Po prostu musisz doczytać i skonfigurować to sobie pod Windowsem w taki sposób, żeby działało. Protokół jest uniwersalny, działa w każdym systemie.

19

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

pepe2k napisał/a:

...Do TFTP wcale nie potrzebujesz Linuxa. Po prostu musisz doczytać i skonfigurować to sobie pod Windowsem w taki sposób, żeby działało...

Proszę, więc podlinkować skuteczne lekarstwo, bo:

a) dwie różne wersję TFTP nie działają na:

b) Windows XP (32-bit), Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)

Znaczy działają, ale da się wgrać tylko Luci, które miałem do tej pory...

20

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

intruder napisał/a:
pepe2k napisał/a:

...Do TFTP wcale nie potrzebujesz Linuxa. Po prostu musisz doczytać i skonfigurować to sobie pod Windowsem w taki sposób, żeby działało...

Proszę, więc podlinkować skuteczne lekarstwo, bo:

a) dwie różne wersję TFTP nie działają na:

b) Windows XP (32-bit), Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)

Znaczy działają, ale da się wgrać tylko Luci, które miałem do tej pory...

A buty sam już sobie wiążesz? smile
Poszukaj sobie rozwiązania np. tutaj: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=79802.

Skąd pewność, że wersja Luci Ci się tam w ogóle wgrywa? Może tylko Ci się to wydaje i nadal masz tam to samo?
Poza tym, może rzeczywiście masz ten router walnięty (np. padnięta kość NAND)... podłącz się do konsoli szeregowej, to będziesz przynajmniej wiedzieć, co się tam dzieje w trakcie prób wgrywania firmware.

21 (edytowany przez intruder 2015-12-25 18:37:02)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

pepe2k napisał/a:

...Poszukaj sobie rozwiązania np. tutaj...

Przeczytałem cały ten wątek i dowiedziałem się, że na krążku dodawanym do WNDR3700 jest odpowiednie narzędzie za pomocą którego Użytkownicy skutecznie wracali do oryginalnego FW w momencie, gdy po TFTP nie szło. W przypadku WNDR4300 przynajmniej na mojej płycie takiego nie ma.

Spróbowałem jeszcze raz, ale odczekałem nie 20 minut po komunikacie, że wgrało się poprawnie (tak opisywali), lecz około 45 minut po czym nadal obserwowałem "festiwal świateł". Zacząłem, więc pingować 192.168.1.1 i ten przestał się resetować, a zaczął odpowiadać, lecz z przeglądarki wejść na niego nie mogłem. Wkurzyłem się, wyłączyłem go z sieci i odpuściłem.

Po dobie zabrałem się za niego ponownie. Pingował się, ale strona się nie wczytywała (objaw ten sam co dobę wcześniej) przez kilka minut aż za może setnym odświeżeniem weszła. Przywróciłem ustawienia fabryczne i mam oryginalny FW.

Sam Netgear chyba nie wie o co chodzi, bo pisze o pięciu minutach: http://kb.netgear.com/app/answers/detai … using-tftp

22

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Zainteresujcie się tym: WNDR4300
Rozdział '5G radio' wiele wyjaśnia

23 (edytowany przez marian 2016-11-14 16:44:17)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Sorry za odkopanie starego tematu, ale piszę dla potomnych co by się za bardzo nie męczyli przy powrocie do oryginalnego FW w routerze Netgear WNDR4300

Przed powrotem do oryginalnego FW należy zawsze czyścić firmware i konfigurację.
Dla DD-WRT:
mtd erase linux

Dla OpenWRT:
mtd erase firmware
mtd erase config

Potem:

  • reboot

  • wprowadzić w recovery mode przez przytrzymanie resetu do czasu zmiany koloru diody z bursztynowej na zieloną

  • wysłać firmware przez tftp

  • jak router wpadnie w pętle rebootów wyłączyć go

  • ponownie włączyć i cieszyć się z oryginalnego FW

Wcześniejsze nie wyczyszczenie konfiguracji powoduje wydłużenie startu routera na oryginalnym FW do około 6-8 minut i nie znalazłem sposobu na naprawę tego zjawiska.

Pozdrawiam.

24 (edytowany przez jacekalex 2019-03-18 15:09:07)

Odp: Pomarańczowa dioda powrotu do oryginalnego firmware NETGEAR WNDR4300

Miałem to samo kilka dni temu.
Podczas wgrywania obrazu OpenWRT-18.06 z eko.one.pl padło zasilanie w budynku, po włączeniu router miał boot-loop, albo po resecie i gimnastyce ze spinaczem  safe-mode,
w ogóle nie podnosił sieci.
Na drugi dzień po awarii już chciałem szukać na necie kabla USB-RS232c i śrubokrętów do tego Netgera, ale postanowiłem spróbować innego sposobu.

Na kompie (Linux) odpaliłem program arp-watch, podłączyłem router do kompa, kablem,
i czekałem na maila od arp-watcha.
jak przyszedł mail z radosną informacją:

New station router
adress 192.168.1.1
hardware adress a0:63:91:7d:58:5a

to odpaliłem tftp z oficjalnym obrazem Netgeara, jak ten nie działał (boot-loop) ,
to powtórzyłem procedurę z obrazem OpenWRT, i poszło normalnie.

Polecenie, którym wgrałem obraz to:

tftp -4 -v -m binary 192.168.1.1 69 -c put openwrt-18.06-snapshot-r7714-4918fe0291-ar71xx-nand-wndr4300-ubi-factory.img 

Najpierw próbowałem Atftp, ale nie chciał się połączyć.

Co ciekawe od wprowadzenia routera w stan rescue przy pomocy spinacza, dioda zielona (zasilanie) mogla sobie mrugać i mrugać, sieć  na routerze za każdym razem wstała po ponad godzinie od uruchomienia, dlatego próby wgrywania w trybie rescue nie dawały wcześniej rezultatu.

Pozdro