Temat: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

Posiadam interfejs DS2490 którym chciałbym odczytać temperaturę z czujnika pieca CO... Czy ktoś próbował podobnych zabaw ze swoim piecem?

Pytam bo z tego co zauważyłem czujniki od pieca posiadają tylko dwie linie przewodów a chociażby czujnik DS18B20 posiada trzy linie. Zakres pracy w/w czujników też różni się od siebie... I podstawowe pytanie czy później digitemp poradzi sobie z jego odczytem...

Ps. dla uściśnienia, moduł Ethernetowy do mojego sterownika pieca (tech st-480n zPID) kosztuje ponad 450 zł więc chyba warto obuć w to OpenWRT smile

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

2

Odp: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

A czasami czujnik pieca nie jest zwykłą termoparą? I nijak ma się do protokołu 1wire stosowanego przy cyfrowym DS1820?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez wojciech_69 2016-10-25 13:31:48)

Odp: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

No właśnie tego nie wiem, nie znalazłem na ten temat żadnej informacji. Na stronie sklepu producenta mojego kotła są te czujniki i obok nich informacja: "analogowy" i "cyfrowy"... ( http://sklep.galmet.com.pl/produkty/cze … pageSize=9)

Chyba mam jeden czujnik zapasowy/niezamontowany to jutro spróbuje go podpiąć pod 1-wire tylko zastanawiam się pod co...? :-/

--------------

Dobra a zakładając że jednak jest to czujnik termopary to czy da się podłączyć w jakiś sposób "MODUŁ CZUJNIKA TEMPERATURY MAX6675" pod router czy konieczne będzie Arduino i dopiero jakiś export danych do routera?

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

4

Odp: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

Odpowiedź jest prosta - potrzebujesz jakiś konwerter pomiędzy czujnikiem a routerem. Czy to gotowiec, czy na arduino czy to na esp - jakiś potrzebujesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

Witam
Podepnę się pod temat bo myślę nad czymś podobnym - też mam sterownik Tech-a ale model ST-48.
Aktualnie mam kamerkę (2704+webcam) ustawioną nad wyświetlaczem sterownika pieca i to już jest coś na początek - teraz będę próbował wysyłać to na zewnątrz (Play blokuje ruch przychodzący)

Mój pomysł to - esp + 4 albo 5 termometrów + jakaś strona do odczytu tego wszystkiego i - to już po bandzie - możliwość wysyłania SMSów jak któraś temperatura przekroczy minimalny lub maksymalny próg.

Sprzedam: Tp-link WDR3600 16MB, 4xUSB, OC , Sagemcom Fast 2704 , Tenda AC15 Tomato

Asus RT-AC68U + Huawei 3372 HiLink LTE,   Brother DCP- J125
Nexx WT3020 Gargoyle + webcam Creative Vista! IM

6

Odp: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

Wydaje mi się że szkoda kamerki do takich celów big_smile pomijając fakt kurzu/pyłu/brudu. Ja zapewne będę kombinował z modułem MAX6675 który podepnę do Arduino a to z kolei do shielda ethernetowego i dalej wypuszczę na jakąś stronkę z sql-em (hosting cba i prv mają darmowe oferty tyle że z reklamami na stronie ale za to z sql-em). A potem już samo wyświetlenie na stronie to już bajki.

Tylko tak... MAX6675 zapewne obsłuzy tylko jeden czujnik ale wydaje mi się że sama aktualna temperatura CO wystarczy do naszej wiedzy bo np temperatura bojlera czy też temperatura spalin itp jest zbędna... No w moim przypadku mam jeszcze w pokojach skrętkę także podłączę czujniki DS18B20 i dalej 1-wire również na stronkę i komplet danych będzie zebrany.

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

7

Odp: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

Kamerka to jakaś mega stara kamerka internetowa - mogę powiedzieć, że kosztowało mnie uruchomienie tego tylko trochę czasu.

Co do temperatur to chciałbym mieć monitoring całego pieca:
1. temp pieca
2. temp powrotu
3. temp wyjścia z zaworu 4-drogowego
4. temp na zewnątrz
5. temp podajnika
Dodatkowo chciałbym aby przekroczenie min albo max z czujnika 1 i 5 wysyłało SMS-a.

Problem tylko w braku czasu no i wiedzy...

Sprzedam: Tp-link WDR3600 16MB, 4xUSB, OC , Sagemcom Fast 2704 , Tenda AC15 Tomato

Asus RT-AC68U + Huawei 3372 HiLink LTE,   Brother DCP- J125
Nexx WT3020 Gargoyle + webcam Creative Vista! IM

8

Odp: Interfejs 1-wire i odczyt temperatury pieca CO

Szczerze... to chyba dla Ciebie najlepszy będzie gotowy moduł GSM

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play