51

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

Tego nikt Ci nie napisze. Niektóre dobre marki zaczęły oszczędzać na bebechach.
Są tematy, poczytaj "hub który wydaje się że działa" czy podobne. Kup, testuj, jak nie to oddaj do sklepu. Aż do skutku.

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

52 (edytowany przez mar_w 2016-10-30 04:03:08)

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

Forte napisał/a:

(...)
Nie da się tego (extroot+sieć z LTE) zrobić na modemie + karcie w modemie...?

Kiedyś modem huawei e173 z pomocą poradnika Cezarego przełączyłem na stałe w tryb modemu. Wtedy extroot z karty uSD chodził bez problemu, bo nie było już tego przełączania dongla. Nawet duży linux np Mint LiveCD potrafił poprawnie bootować i BIOS widział pamięć. Internet i linux na jednym donglu.
Znalazłem instrukcję jak przełączyć na stałe modem e3372, ale jej nie sprawdzałem, ale z opisu wynika, że brak mu karty uSD (sam modem):
https://vutlan.atlassian.net/wiki/plugi … w/19955732
Skoro pendrive tak bardzo Cię parzy i chcesz go uniknąć za wszelką cenę to poszukaj podobnych wątków z tym, że ma być tryb modemu + SD

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

53

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

Da się - u mnie działa to w kilku lokalizacjach. Ale jak tobie nie wychodzi to kup ten hub, podłącz normalnie modem i pendrive i na nim zrób extroota a nie na karcie w modemie.

Żadnego konkretego huba nie dostaniesz. Nawet jak ktoś ci coś poleci to kupując go nie masz 100% pewności że w środku będzie to samo, bo producenci wkładają co popadnie. Kup, sprawdź, jak nie działa to oddaj i kup następny.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

54 (edytowany przez Forte 2016-10-30 11:42:58)

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

A może to kwestia firmware w modemie? Gdyby trzeba było kupować hub,  rozważałbym raczej zmianę routera na taki który ma tych kilka MB więcej.  Teraz kupować huby,  testować nie wiadomo jak długo i z nie wiadomo jakim skutkiem. 

Spróbuję jeszcze na nowym firmware modemu które wczoraj wgrałem.

Swoją drogą warto byłoby na początku tutoriali na czerwono zaznaczyć,  że sprawa ma się tak i że dotyczy hubów a nie kart które można włożyć do modemu.

55

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

No cóż, daję sobie spokój. Nie wiem dlaczego usbmode nie jest wywoływane przed zamontowaniem extroota.
Wracam do OpenWRT z LuCi i szukam routera, który pozwoli na instalację OpenVPN w pamięci.

W logach znalazłem linię:
Sat Jul  9 07:46:39 2016 user.emerg syslog: this file has been obseleted. please call "/sbin/block mount" directly
ale nie wiem czy przyda się potomnym do rozwiązania problemu wink

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc której tutaj udzielono, odpowiedzi dostawałem prawie natychmiast. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam wink

56

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

Ta linia związana jest z czymś innym - i występuje jak masz block-mount zainstalowany, zostało w celu kompatybilności.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57 (edytowany przez zbynex 2016-10-30 19:57:24)

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

@Forte Jak już masz taki a nie inny router to zrób sobie FlashMOD na 16Mb i wtedy nawet najnowsze gargoyle 1.9.1.1 wpakujesz do niego i jeszcze zostanie ponad 8Mb na inne zabawki smile. Flash kosztuje kilkanaście złotych z przesyłką.

Extroot w mojej ocenie nie jest idealnym rozwiązaniem. Wystarczy że się USB wywali i cały system plików jest rozwalony.

Z racji dużego poboru prądu w impulsie przez modemy LTE dobrze zawsze mieć modem wpięty w HUB z dobrym zasilaczem lub przez kabel typu Y umożliwiający dodatkowe zasilanie.

WNDR 4300, WT3020F, TL-WR842NDV2 i MR3420V2 RamMOD FlashMOD U-Boot + Hilink E3372s + RTL2832u + IT9135v02 + HDD + VOIP + Gargoyle PL 1.10.0.1 by Obsy

58

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

O jest to dobra myśl, ale nie umiem samemu lutować takich części.
Gdyby ktoś za niewielkie pieniądze to zrobił to byłbym chętny. Bo masz na myśli kilkanaście zł z przesyłką ale pewnie kość pamięci, a nie cały zabieg.
Jak kogoś znajdę kto to potrafi to zrobię. Bo router działa OK, oprócz większej pamięci nic nie potrzebuję.

59

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

Potrzebujesz tylko jeszcze tego nie wiesz big_smile
Więcej miejsca na programy kusi nowymi instalacjami, a znowu nowe gadżety potrzebują więcej RAM-u. smile

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

60 (edytowany przez zbynex 2016-10-31 07:46:53)

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

@Forte podaj skąd jesteś to może ktoś się znajdzie.

Pamiętaj że tak jak kolega mar_w wyżej napisał jak się rozpędzisz z fajerwerkami na tym routerze to będzie mało RAMu.
Objawy braku ramu w tym routerze są uciążliwe bo najczęściej zaczyna go mulić a potem robi restart.
Ram też kosztuje grosze bo ja kupuję używane DDR3 za 8-9zł i mam 8 kości. Z Ramem jest już ciężej bo trzeba dysponować HotAir lub podczerwienią i nie każdy go umie wymienić.

WNDR 4300, WT3020F, TL-WR842NDV2 i MR3420V2 RamMOD FlashMOD U-Boot + Hilink E3372s + RTL2832u + IT9135v02 + HDD + VOIP + Gargoyle PL 1.10.0.1 by Obsy

61

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

zbynex napisał/a:

Extroot w mojej ocenie nie jest idealnym rozwiązaniem. Wystarczy że się USB wywali i cały system plików jest rozwalony.

Popieram kolegę w 100%. Jak zdecydowałem się wreszcie na wymianę flasha, skończyły mi się problemy. Dodatkowym plusem jest to, że teraz modem mam wpięty bezpośrednio w router, aktywny hub stał się zbyteczny. Kilkanaście takich kompletów działa od 2 miesięcy bez jednej zwiechy.

62

Odp: Pomocy - TP-Link MR3420v2 + modem Huawei e3373 + mało pamięci

No to jakby się ktoś w Kielcach / Katowicach / Gliwicach znalazł kto by mi taki mod zrobił niedrogo to jestem chętny smile