Temat: Sterowanie kartą przekaźników

Witam,
Posiadam taką oto kartę.
http://www.conrad.pl/P%C5%82ytka-przeka … ;pi=393905

Możecie mi podpowiedzieć jak uruchomić ją z konsoli? Router asus wl-500g Openwrt Barrier Breaker 14.07

2

Odp: Sterowanie kartą przekaźników

Masz dokumentację tam, przeczytaj ew przeanalizuj sample które dołączyli to musisz podobny program napisać dla linuksa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Niestety ale jet to ponad moje siły-nie jest to mój konik smile Bede wiekszy za wytłumaczenie łopatologicznie jak zmusic tą płytke do pracy-dadam, że jest to sprawa życia i smierci...roślin w tunelu foliowym smile

4

Niestety nie ma łatwego rozwiązania sterowania przez konsole, ponieważ sterowanie gpio jest zrealizowane przez konwerter usb-uart(cp210x) a to nie jest jego standardowa funkcja i trzeba zmodyfikować moduł kernela a następnie napisać soft który ci to umożliwi przez funkcje ioctl.

Aby uruchomić pod linux'em tą karte musisz:

1. Zdobyć kompilator dla twojego router'a ( kompilacja openwrt )
2. Zdobyć przykładowy moduł kernel'a od silicon labs
3. Przerobić swój moduł kernela od cp210x ponieważ ten dostarczony przez silicon labs może nie być dla twojej wersji kernela
4 Skompilować moduł i wrzucić go na urządzenie
5. Napisać program według przykładu z silicon labs wrzucić na urządzenie i sterować

Dowiedziałem sie tego wszystkiego z tego wątku tam jest też link do tego modułu:
http://community.silabs.com/t5/Interfac … td-p/93225

5

Witam, czytam ten wątek i mam wrażenie że wyważacie otwarte drzwi.

@javor1500 jeśli temat jest pilny to dla czego kupujesz mało znaną "nie rozpracowaną" kartę przekaźników.
Wystarczyło poczytać ten temat gdzie są wskazane / opisane co najmniej dwie karty przekaźników wraz z ich szczegółowym uruchomieniem na openwrt. Kilka razy kopiuj wklej i działa. Cenowo wypadają nie gorzej niż ta wskazane przez Ciebie.

Przykłady karta 1 karta 2. Jest jeszcze inna karta posiadająca dodatkowo obsługę wejść co wiążę się z dopłatą około 30 zł.

Pozdr.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

6

Ta karta z IR ma problem przy wszystkich przekaźnikach na samym usb. Wymaga zasilania dodadkowego. Fakt, robi swoje i dość łatwo zainstalować smile