1 (edytowany przez Michu7 2016-06-23 21:06:49)

Temat: LCD4Linux albo cos innego, co obsłuży wyświetlacz od laptopa - jak?

Chciałbym zrobić radio wifi na OpenWRT według poradników w na tym forum. Ten punkt jest do ogarnięcia.

Kolejny...

...do tego chciałbym podłączyć wyświetlacz. W sieci jest sporo różnych wyświetlaczy które współpracują z LCD4Linux.
Jednak mam pod ręką dobry wyświetlacz 15 cali ze starej Toshiby Satellite A110. Chciałbym go wykorzystać do tego projektu.
Aby móc wyświetlać to i owo, a może nawet jakieś fotografie, niczym cyfrowa ramka, tylko w większej skali.

Nie potrafię odnaleźć informacji czy LCD4Linux potrafi "ogarnąć" podobne rozwiązanie.
Znalazłem w sieci konwerter:
http://www.ebay.com/itm/LCD-Driver-LVDS … 1974835353
spełni moje oczekiwania? Czy też nie mam nawet co próbować?

Czy potem jest jeszcze konieczność wykorzystywania jakiegoś konwertera do USB?

Nie wiem od czego zacząć i jak ugryźć temat w poprawny sposób.

Ewentualnie, jeśli ktoś zna łatwiejszy sposób na odpalenie wyświetlacza ze starego laptopa, to proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Z góry dzięki za wskazówki i podpowiedzi.

Pozdrawiam Michu7

2

Odp: LCD4Linux albo cos innego, co obsłuży wyświetlacz od laptopa - jak?

Bez sensu pewnie  bo na takie przejściówki wydasz małą fortunę a pewnie nawet nie masz pewności czy lcd będzie pasował do tego. lcd4linux obsługuje tyle: https://lcd4linux.bulix.org/wiki/Displays

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: LCD4Linux albo cos innego, co obsłuży wyświetlacz od laptopa - jak?

A czy jest jakaś alternatywa ba lcd4linux?

Pozdrawiam Michu7

4

Odp: LCD4Linux albo cos innego, co obsłuży wyświetlacz od laptopa - jak?

Najtańszym kosztem? Kup tablet, zmień w sofcie żeby przeglądarka uruchamiania się na starcie w trybie pełnoekranowym i po prostu publikuj stronę z routera z danymi które chcesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.