1

Temat: LuCI Chaos Calmer nie działa VPN PPTP w windowsie

Z firmą łączę się za pomocą protokołu PPTP z poziomu komputera.
Na BB wszystko działa na ustawieniach domyślnych po wgraniu CC przy próbie połączenia windows pluje się GRE (coś firewall blokuje czy coś takiego).
Co się zmieniło w domyślnych ustawieniach w CC względem BB?
Co zrobić by działał mi VPN?

2

Odp: LuCI Chaos Calmer nie działa VPN PPTP w windowsie

Zainstaluj na CC kmod-nf-nathelper-extra

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: LuCI Chaos Calmer nie działa VPN PPTP w windowsie

Podepnę się pod wątek
Jestem zielony w OpenWRT, ale coś tam wyklikam.
U mnie też nie działa VPN PPTP w Windows.
Mam :
OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI (git-16.043.44305-e2f9172), wersja jądra    3.18.23
Przy instalacji kmod-nf-nathelper-extra mam komunikat:

Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-nf-nathelper-extra:
*     kernel (= 3.18.29-1-a4675e081599cd0e03f90fa7570f4839) *     kernel (= 3.18.29-1-a4675e081599cd0e03f90fa7570f4839) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-nf-nathelper-extra.

cp /rom/etc/opkg.conf /etc/opkg.conf :
cp: '/rom/etc/opkg.conf' and '/etc/opkg.conf' are the same file

Podejrzewam, że problemem jest wersja jądra, ja mam 3.18.23 a kmod-nf-nathelper-extra jest na 3.18.20-1, 3.18.27-1 i 3.18.29-1
Niestety, nie widzę nowszego obrazu dla mojego routera niż:
openwrt-15.05-brcm63xx-generic-F@ST2704V2-squashfs-cfe.bin    3538948    14-Sep-2015 07:37

Idzie u mnie uruchomić VPN PPTP ?

Pozdrawiam

4

Odp: LuCI Chaos Calmer nie działa VPN PPTP w windowsie

Słabo szukasz tego obrazu. http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ … fs-cfe.bin 2016-05-06 19:46

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

5

Odp: LuCI Chaos Calmer nie działa VPN PPTP w windowsie

Dzięki, przetestuję, może na nim ruszy.

Pozdrawiam

6

Odp: LuCI Chaos Calmer nie działa VPN PPTP w windowsie

Aktualizacja systemu załatwiła problem, dziękuję @Gruberek.

Pozdrawiam