Temat: DIR-600 B5 z Openwrt 15.05.1

Witam serdecznie. Wgrałem system sposobem jak na tej stronie https://forum.openwrt.org/viewtopic.php … 96&p=2 . Wersja wgrana (openwrt-15.05.1-ramips-rt305x-dir-610-a1-initramfs-uImage.bin) załadowała się i funkcjonuje poprawnie na tym modelu poza jednym ważnym wyjątkiem. Nie pamięta zapisanych ustawień tzn. po odłączeniu routera od zasilania i ponownym podłączeniu uruchamia się w stanie fabrycznym. Przy sysupgrade z webUI pliku openwrt-15.05.1-ramips-rt305x-dir-610-a1-squashfs-sysupgrade.bin router zawiesza się przy próbie startu, serialem podejrzałem na czym jest problem i jest to dokładnie ten sam problem co opisany jest tutaj ( https://dev.openwrt.org/ticket/18046 ). Jak z tego wybrnąć, czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy wszystkie wersje typu "uImage" nie zapisują ustawień czy to tylko w tym przypadku?

Pozdrawiam

2 (edytowany przez unreal 2016-04-01 23:45:09)

Odp: DIR-600 B5 z Openwrt 15.05.1

Przeczytaj ten temat, to wiele wyjaśni:
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=11775

radek_cb napisał/a:

Nie pamięta zapisanych ustawień tzn. po odłączeniu routera od zasilania i ponownym podłączeniu uruchamia się w stanie fabrycznym.

No bo obraz "initramfs" w całości działa z pamięci RAM i w ogóle nie rusza flasha. Po jego uruchomieniu możesz skopiować obraz sysupgrade do /tmp (np. za pomocą scp) i użyć polecenia

sysupgrade /tmp/nazwa_obrazu.bin

Dopiero wtedy zmiany zostaną zapisane trwale.
Jak nie chce ci się kompilować własnego obrazu, to spróbuj trunka, tam "unable to mount roots" powinno być już naprawione (ale podobno radio koszmarnie w nim skaszanili).

3

Odp: DIR-600 B5 z Openwrt 15.05.1

Dzięki za odpowiedź.
Próbowałem już wersji trunkowej, rzeczywiście radio chodzi tam słabo jak również brakuje Luci na którym mi zależy. Próba dogrywania Luci kończyła się niepowodzeniem ze względu na brak miejsca.
Czy do /tmp trzeba skopiować obraz openwrt-15.05.1-ramips-rt305x-dir-610-a1-squashfs-sysupgrade.bin oraz czy ponownie nie skończy on się zawieszaniem routera przy starcie z powodu "nable to mount roots" ?
Kompilacji własnego obrazu nigdy nie robiłem i w zasadzie od niedawna zacząłem zabawę z OpenWRT stąd też moje pytania.

4 (edytowany przez unreal 2016-04-02 16:39:13)

Odp: DIR-600 B5 z Openwrt 15.05.1

Jeśli skopiujesz gotowy obraz z repo (BB, CC) i użyjesz sysupgrade, to po restarcie wywali się na "unable to mount rootfs". Musisz skompilować własny obraz, z poprawkami jak w temacie, do którego dałem linka. Skompiluj sobie od razu z LuCI i czym tam jeszcze chcesz, to zajmie znacznie mniej miejsca we flash niż doinstalowane z opkg.
Ostatnio ktoś tu na forum narzekał, że pod CC wifi działa do 20Mb/s na takim sprzęcie, więc może spróbuj BB skompilować.

5

Odp: DIR-600 B5 z Openwrt 15.05.1

Dzięki podpowiedzi użytkownika unreal rzeczywiście udało się skompilować działający obraz pod mój router. Pod CC badałem programem iperf - max do 25Mb/s , natomiast pod BB około 50Mb/s niemniej jednak wifi działa stabilnie w obu przypadkach. Nie ma jak tutaj wrzucić obrazów (ze wsparciem SEAMA oraz Luci) aby się nimi podzielić, jeśli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na priv.