Temat: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

Witam
czy mogę dostać się do tego routera z zewnatrz bez publicznego ip ?
jeśli tak to co jak gdzie ?
router obecnie  ma 1.6.2.2 (r42647), by obsy
pzdr

2

Odp: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

Tylko przez VPN.

3 (edytowany przez roratoga 2016-03-12 14:32:21)

Odp: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

poprosze wiecej info
mozna jakos wykorzystac ddns na no-ip ?

4

Odp: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

Nie. Teraz musisz sobie zestawić dowolny tunel do jakiegoś publicznego hosta w internecie. Z tego hosta będziesz mógł przez vpn dostać się do routera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

cezary podpowiedz jak to zrobic bo kompletnie nie wiem co i jak

6

Odp: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

1. Musisz mieć komputer z publicznym adresem i zainstalować na nim serwer vpn, openvpn jest za duży na to. Możesz też wykupić jakąś płatny vpn
2. ustawiasz klienta vpn, choć na 740 może być trudno bo mało miejsca jest. Praktycznie wchodzi w grę tylko ssh lub pptp
3. logując się na serwer możesz zrób tak po prostu ssh na ip jakie zostało przydzielone klientowi.

Wszystko masz opisane na eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

prosciej team viewer sprawdzone dziala
ale chodzi mi bardziej zeby aktywowac wake on lane z zewnatrz

8

Odp: TP-Link TL-WR740N/ND v4 a dostęp z zewnątrz

team viewer nie ma openwrt, proste smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.