1

Temat: WD My Net N750 a wgranie OpenWrt

Cześć
Dziś trafił w moje ręce ruter jak w tytule i chciałem grać sobie obraz z LuCI, ale mam problem bo nie ukazuje mi się strona umożliwiająca zmianę oprogramowania..

Wedle opisu ze strony projektu OpenWrt:

Installation

    Download the file openwrt-ar71xx-generic-mynet-n750-squashfs-factory.bin(15.05 factory).
    Configure your computer's IP address to 192.168.1.10 (static) and connect to a LAN port on the router.
    Turn the router off.
    Using a paperclip, press and hold the reset button on the bottom of the router and turn it on. Hold the reset button for at least 15 seconds. At this point, the blue power LED will be blinking. More details about steps 2-4 can be found at WD Emergency Recovery.
    On your computer, go to http://192.168.1.1 in your browser
    Upload the file openwrt-ar71xx-generic-mynet-n750-squashfs-factory.bin that you downloaded earlier.
    The router will now flash OpenWrt. This will take a couple of minutes to complete. You can ping 192.168.1.1 and watch for ping replies to see when your router has rebooted into OpenWrt.
    After that, you might want to set your SSH password via telnet. That will allow you to SSH into the router. Details can be found at First Login.
    You may also want to set your computer to obtain IP by DHCP again

Ustawiam w kompie odpowiednio:
http://images.tinypic.pl/i/00764/ww17rx1u313d.png
włączam sprzęt trzymając reset około 20 sek. (tak po 7-10sek. dioda power zaczyna wolno mrugać)
wpisuję adres http://192.168.1.1 i nic..

ktoś ma jakieś pomysły, może ja coś robię nie tak, ktoś zmieniał może soft w tym sprzęcie. Sam z siebie ruter działa, soft WD chodzi normalnie, aktualizacja do najnowszej wersji FW też zakończona powodzeniem. Sam już nie wiem w co mam uderzyć.

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

2

Odp: WD My Net N750 a wgranie OpenWrt

Zaktualizuj przez gui oryginalne oprogramowanie i dopiero zobacz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: WD My Net N750 a wgranie OpenWrt

Cezary napisał/a:

Zaktualizuj przez gui oryginalne oprogramowanie i dopiero zobacz.

Właśnie nie chciałem wcześniej wgrywać przez gui żeby nie uwalić, wolałem zapytać i rzeczywiście wszystko działa, dziękuję smile.

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę