Temat: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Witam
naszlo mnie na zmiane softu w routerze do tej pory mialem gargoyle wersja 1.5 (taka stara )
i wgralem luci-15.05-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-8M-squashfs-sysupgrade.bin no i lipa nie moge sie zalogowac do routera sad swieci sie tylko pierwsza lampka i tyle
poprosze lopatologicznie o pomoc w reanimacji routera

2

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Uwaliłeś router bo to nie jest oprogramowanie dla tego typu routera. Kup na allegro konwerter (szukaj cp2102), rozbierz urządzenie, podlutuj się konwerterem do środka, wgraj nowy soft przez bootloader.

Miałeś starą wersję gargoyle, więc dawno bootloadera nie wgrywałeś nowego. Więc mało prawdopodobne żebyś miał tryb awaryjny w bootloaderze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

to jedyna opcja z tym konwerterem ?

4

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

jak bede mial juz ten konwerter to jak wgrac nowy soft i jaki soft wgrac mam ?

6

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Soft jaki chcesz. Polecenia masz tutaj: https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl … h_via_tftp

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

napisales ze ten co wgralem jest zly dlaczego ?

8

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Napisane jest to w tym samym miejscu skąd pobrałeś obraz: http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ar71xx/

Napisane jest to także przy opisie obrazów: http://eko.one.pl/?p=openwrt-luci

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

czy ten konwerter bedzie dobry http://allegro.pl/cp2102-konwerter-usb- … 66453.html
podpowiedz prosze ktory soft wybrac

10

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Tak, konwerter na CP2102 to idealny wybór.

11

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

a jesli chodzi o soft ?
  pod ten model softy w nazwach maja 8M czy to byl moj błąd powinienem wybrac taki bez 8M w nazwie ?

12

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Soft jaki chcesz. Możesz oryginał bez bootloadera, możesz czyste openwrt ode mnie, możesz gargoyle. Byle by był od mr3420v2 i nie miał tego 8M bo nie masz zwiększonego  flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

no ale na tej stronie co sciagalem bylo tylko 8M i 16M
polec prosze cos z polskim interfejsem

14

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Bo na tej stronie są obrazy  luci dla routerów z min. 8M flash. Zainstaluj gargoyle, napisałem to już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

jest gdzies jakis tutorial podlaczenia tego konwertera ?

16

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

tx do rx, rx do tx, gnd do gnd. Rozpiskę pinów masz we wcześniejszym linku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

czy gargoyle to jedyna alternatywa dla tego routera ? bo widzialem ze raczej nie jest juz wspierany ostatni soft z 2014r ?

18

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

Masz normalnie gargoyle i openwrt. Przecież świat nie kończy się na moich obrazach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

mam pomrocznosc jasna bo znalazlem tylko to gargoyle openwrt nie widze sad

20

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

https://downloads.openwrt.org/chaos_cal … 05/ar71xx/
http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/ar71xx/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

jeden z tych linkow jest do wersji 8M ale w drugim cos znalazlem
jeszcze tylko zapytam czy interfejs gui jest tak jak w gargoyle czy po wgraniu tylko konsola i ewentualnie trzeba gui dograc ?

22

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

W obrazach z openwrt.org jest luci. Ale nic tam więcej nie dograsz bez zrobienia extroota. U mnie nie ma gui, zostaje więcej miejsca na konfigurację.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

przyzwyczailem sie do gargoyle szkoda ze juz nie jest wspierane
a Ty osobiscie zostalbys na gargoyle ?

24

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

To nic wspólnego ze mną nie ma. Używaj to co lubisz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: Prośba o pomoc w reanimacji mr3420

dzieki bede meczyl dalej jak przyjdzie przesylka
pzdr