26

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Witam. Mam pytanie jak wogóle dostać się do tej linii poleceń żebym mógl wykonać wszystkie komendy na 3372 bo przez putty nie działa to znaczy pokazuje nie ma takich poleceń ,jak się podlaczyć do modemu abym mógł to wszystko wpisać?

27

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Właśnie przez putty. Co pokazuje, czego nie ma?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

telnet czy ssh?

29

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

To zależy od tego czy masz hasło ustawione czy nie.  Pisałeś że putty pokazuje coś, więc podłączyłeś się do routera, więc skąd takie pytanie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

30

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Używałem telneta do wpisania na stałe pinu do modemu. Robię tak łącze się przez telnet następnie busybox sh i polecenia i pokazuje no such directory, jeśli nie wejdę przez busybox pokazuje not found. Na bank coś źle robię. Nie mam żadnego hasła ,mam oczywiście modowany firmware z obsługą telnet i adb

31

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Polecenia w pierwszym poście wydaje się na routerze, nie ma modemie. Nie modyfikujesz nic bezpośrednio w modemie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

ja używam huawei 3372s hilink na routerze tenda n60 z tomato czyli muszę jakoś inaczej to wszystko wpisać?

33

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

A to są polecenia dla openwrt. Raz że złe forum wybrałeś, dwa - tomato ma inną konstrukcję firewalla i te rzeczy wykonuje się w nim inaczej. Skoro masz custom firmware na hilinku to zobacz też czy nie masz już w nim przekierowania portów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

a do gargoyle pasują? bo posiadam jeszcze drugi router tp link 3420 na gargoyle. jesli pasują to jak tam to wpisać. dziekuje z góry

35

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Wszystko jest w faq na górze tej strony. Ale na mr3420 z gargoyle miniupnp może się już nie zmieścić - zostaje za mało wolnej pamięci flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

marcinkrysk napisał/a:

Używałem telneta do wpisania na stałe pinu do modemu. Robię tak łącze się przez telnet następnie busybox sh i polecenia i pokazuje no such directory, jeśli nie wejdę przez busybox pokazuje not found. Na bank coś źle robię. Nie mam żadnego hasła ,mam oczywiście modowany firmware z obsługą telnet i adb

Skoro używasz modowanego softu, to wszystkie te zabiegi są zbędne-przecież opcje przekierowań i DMZ masz w GUI modemu pod adresem 192.168.8.1 ( działa to świetnie-używam od prawie roku z E3276HiLink, z tym że włączam DMZ na adres WDR3600 i później kolejne przekierowania realizuję na nim). smile

 Status:PołączonyCzas połączenia:25d, 14:07:40, CSQ:25RSSI:-63 dBmMCC MNC:260 01LAC:- (-)CID:- (-)RSCP:-145 dBmEc/IO:-32 dBRSRP:-85 dBmRSRQ:-14 dB  Urządzenie:huawei E3276 HiLink 

37

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

@marcinkrysk: wykupiłeś u operatora usługę publicznego adresu ip? Jak nie, to przekierowaniem portu nic nie zrobisz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

38

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Mam. Bo dzialal mi dostep z zewnatrz na modemie non hilink . ustawilem te dmz i nic

39

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Dziala adres ip dmz w modemie na adres routera i jest ok . dziekuje za pomoc

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Witam - kupiłem pośpiesznie modem Huawei E3272 niestety z HILINKIEM

po wykonaniu polecenia upnpc -s mam takie coś

upnpc : miniupnpc library test client, version 2.2.3.
(c) 2005-2021 Thomas Bernard.
Go to http://miniupnp.free.fr/ or https://miniupnp.tuxfamily.org/
for more information.
List of UPNP devices found on the network :
desc: http://192.168.1.1:49588/rootDesc.xml
st: urn:schemas-upnp-org:device:InternetGatewayDevice:1

Found a (not connected?) IGD : http://192.168.1.1:49588/ctl/IPConn
No valid UPNP Internet Gateway Device found.

Modem siedzi nie na usb0 a na eth1 ale z tego co wiem czasami się tak dzieje - doinstalowane pakiety to kmod-usb-net-rndis oraz usb-modeswitch a także w/g poradnika miniupnpc - co mogę jeszcze zrobić by udostępnić porty na świat? Na chwilę obecną nie mogę forwardować portów. Proszę o porady

41

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

W ogóle masz wykupioną usługę publicznego adresu IP? Jeżeli nie to nie dostajesz się z internetu przez modem do routera i żadne przekierowanie portów nic nie da.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Dzięki za szybką odpowiedź - muszę sprawdzić u mojego dostawcy - to nie problem moim zdaniem. Wykupione prywatne IP raczej nie powinno mieć wpływu na fakt, iż w upnp mam informację o no valid upnp internet gateway - ale oczywiście jestem mocno początkujący w tej dziedzinie

43

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Chodzi o to że i tak bez publicznego ip to upnp do niczego ci nie jest potrzebne, bo i tak nic z tym nie zrobisz.

A jeżeli modem nie ma upnp to musisz zmienić soft w nim. Albo zobacz czy a chociaż w sofcie jest DMZ czy "virtual server"

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

No właśnie modem to Huawei E3272 niestety z HILINKIEM po podłączeniu do komputera automatycznie łączy się z netem i pokazuje się na IP 192.168.1.1 i tyle nie mam jak sprawdzić co tam siebie - lub raczej nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

45

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Co tyle? Wpisz w przeglądarce http://192.168.1.1 (lub http://192.168.8.1  - zobacz jakiego masz gatewaya) i będziesz miał gui modemu

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Po wejściu na 192.168.1.1 mam takie coś

Wersja sprzętowa modemu:            CH1E3272SM
Wersja oprogramowania modemu:    22.436.07.05.1202
Wersja interfejsu www:                    13.100.04.06.1202
Adres IP WAN:                                    10.142.133.185
Adres IP:                                            192.168.1.1

I niestety nie wiem jak dalej działać jak to sprawdzać

47

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

No masz tak jakiegoś gui i masz jakieś możliwości ustawienia. Więc przeklikaj się przez wszystkie opcje i zobaczy co masz do dyspozycji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Praktycznie nic nie można na nim ustawić poza trybem połączenia się z siecią - ręczny i automatyczny - masakra jakaś - chyba z tego zrezygnuje i dam zamiast routera telefon z thretingiem po usb może tam będzie więcej możliwości ustawienia czegokolwiek

49

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Możesz jeszcze sprawdzić z inną wersją softu i webui.
Na forum bez kabli jest opisane jak to zrobić.

50

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

No dobra, ale po raz trzeci - to i tak się na nic nie zda bez włączonej usługi u operatora.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.