51

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Dziękuję Cezary za szybką odpowiedź poszukam i coś wybiorę. Docelowo ma współpracować z MT RB2011UiAS-RM poprzez port PoE. A z tego co się orientuję MT może pracować w trybie 12/18/24V i max 500mA.

52

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

build000 napisał/a:

WNDR4300v1:

Od usera z innego forum uzyskałem info, że w jakimś sklepie EURO (nie wiem czy miał na myśli EURO RTV-AGD - nie dopytywałem) wczoraj kupił WNDR4300v1 też za 199 zeciszów.
Także potwierdzone są 2 sklepy z niską ceną na ten router:
1) EURO
2) SATURN

W mediamarkt też są, pod warunkiem rezerwacji towaru przez internet: https://mediamarkt.pl/komputery-i-table … g=wndr4300

Czyli lista przedstawia się:
1) EURO
2) SATURN
3) Mediamarkt.pl

OpenWrt: WAX206/NWA50AX/EA6350v3 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/SR3200

53 (edytowany przez lukas 2015-11-15 17:14:39)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Co kupić, jaki router?
Musi uciągnąć drukarkę na USB, skaner, dysk na Extroot , obsługa przekaźników, serwer DLNA
Po WiFi minimum 150 Mbps  na użytkownika.
Port WAN
Port na światłowód.
Porty LAN minimum 150 Mbps

54

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Na światłowód? To obecnie np. niektóre mikrotki lub płytki od mikrotika. Wybory wielkiego nie masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

55

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Gdyby miało wejście na światłowód to nie byłby potrzebny konwerter ze światłowodu na RJ
Jeżeli nie, to darujmy sobie światłowód.
Więc co kupić? Jaki model?

56

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Ze światłowodem? http://routerboard.com/ , przesuń sfp ports na 1-12 i masz odpowiedź.
Bez? Patrz post pierwszy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Hej koledzy,

Kupiłem router Netgear WNDR4300 w MediaMarkt (zamówiłem przez internet z odbiorem w markecie, skasowali mnie za to dodatkowo 7 zł, czyli razem zapłaciłem 206 zł), dzisiaj go odebrałem i chcę wgrać OpenWrt. Dobrze zgaduję, że to ten soft z "wndr4300" w nazwie? smile Czyli w katalogu http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ar71xx/ plik luci-15.05-ar71xx-nand-wndr4300-ubi-factory.img?

58

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Czyli to.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

59

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cezary napisał/a:

Czyli to.

Stokrotne dzięki Cezary!

60

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Witam !
Mam trochę dziwne pytanie:
czy są jakieś routery najlepiej dual band z zarządzalnym switch-em ?
Mam nas-a i używam iscsi, chciałbym zwiększyć wydajność tego połaczenia, teraz mam ok 90MB/s r/w a przy load balancingu miałbym dwa razy więcej, ale nie za bardzo mam gdzie wstawić zarządzalny swich ( bo to raczej sa duże bydlaki, drogie, rakowe i z wentylatorami ) dlatego przy okazji zmiany routera może dałoby sie  połaczyć to w jedno pudełko ?
Podobno mikrotiki mają taką funkcję ale tyle tego jest że nie wiem na co się patrzeć - chodzi mi o taki odpowiednik mojego 3700 ale oczywiście z szybszym radiem. A jakby jeszcze chodziło na tym openwrt to byłoby super smile

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

61

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Zdefiniuj co rozumiesz pod pojęciem "zarządzalny switch". Co od niego oczekujesz? Bo jeżeli tylko vlanów to przecież masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

62 (edytowany przez yabba235 2015-11-16 14:05:54)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cezary napisał/a:

Zdefiniuj co rozumiesz pod pojęciem "zarządzalny switch". Co od niego oczekujesz? Bo jeżeli tylko vlanów to przecież masz.

Nie, chodzi mi o podwojenie przepustowości łącza - przesyłając poprzez dwa łącza 1GB osiąga sie wtedy ok 200MB/s - to jest zdaje sie standard 802.3ad  - LCAP ( link aggregation ).
Komputer ma dwie karty lan ( to nie problem, karta na usb3.0 lub na thunderbolcie), nas też ( mój ma ) no i switch/router też musi to obsługiwać - zwykłe switche wbudowane w routery tego nie potrafią z tego co wiem sad, tylko te tzw. zarządzalne.

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

63

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Nie, nie potrafią i żaden z tych domowych tego nie ma chyba w sumie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

64

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cezary napisał/a:

Nie, nie potrafią i żaden z tych domowych tego nie ma chyba w sumie.

Czyli ten Mikrotik też by tego nie obsłużył ?

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

65

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Który mikrotik? Bo ich parę jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

66

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

No właśnie smile Potrzebuję routera dual band z zarządzalnym switchem - nie potrzebuję na nim instalować np transmision i innego stufu bo mam to w NAS-e musi mieć tylko mocne radia i najlepiej szybkie ( nie wiem czy do Mikrotika są karty wifi ac ?)
Jaki dokładnie model to nie wiem, wiem co potrzebuję - widzę że te pcb routera można dowolnie obsadzać ( chociaż wolałbym gotowca smile)

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

67

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Bonding interfejsów masz chyba większość mikrotików, ale oczywiście na Router OS.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

68

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

OK, to kończąc temat czy bonding też jest w openwrt aby działał na mikrotikach ?

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

69

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Jest w openwrt - programowy jak w każdym linuksie. Ale po drugiej stronie musi być też coś co potrafi to złożyć do kupy, poczytaj dokumentację.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

70

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Mam pytanie. Czy takie urządzenie będzie dobre?
Tp-Link AC1200 chcę mieć po wifi minimum 200 Mbps i wgrane OpenWrt

Na razie mam 1043ND V1 i jak 2 kompy ciągną to ruter robi restart a prędkość max po wifi to 30 Mbps

71

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Który AC1200? Bo jeżeli Archer C5v1 to tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

72 (edytowany przez bananek 2015-11-23 14:45:47)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Sigma napisał/a:
build000 napisał/a:

WNDR4300v1:

Od usera z innego forum uzyskałem info, że w jakimś sklepie EURO (nie wiem czy miał na myśli EURO RTV-AGD - nie dopytywałem) wczoraj kupił WNDR4300v1 też za 199 zeciszów.
Także potwierdzone są 2 sklepy z niską ceną na ten router:
1) EURO
2) SATURN

W mediamarkt też są, pod warunkiem rezerwacji towaru przez internet: https://mediamarkt.pl/komputery-i-table … g=wndr4300

Czyli lista przedstawia się:
1) EURO
2) SATURN
3) Mediamarkt.pl


Posiłkując się wiedzą z forum, zamówiłem WNDR4300 z allegro za 199 pln. Jest tego jeszcze trochę na aukcji, do której linka nie będę podawał, bo to wbrew regulaminowi forum.

73 (edytowany przez build000 2015-11-23 21:31:41)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Ja mimo wszystko wolę pokierować do normalnego sklepu po ten sprzęcior - na aledrogo zawsze jest loteria z tym co kupisz - cena ta sama, więc nie ma co ryzykować.

74

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

build000 napisał/a:

Ja mimo wszystko wolę pokierować do normalnego sklepu po ten sprzęcior - na aledrogo zawsze jest loteria z tym co kupisz - cena ta sama, więc nie ma co ryzykować.

Rozumiem Twe obawy, bo na alledrogo z 2 razy się naciąłem na (na szczęście) drobnych rzeczach. A wracając do tematu - router dziś odebrany z paczkomatu, w zafoliowanym kartonie, gwarancja Netgear na 24 m-ce. Działa - na razie jako AP do Tplinka 1043 z Gargulcem, w którym ostatnio wifi szwankuje...

75

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

czesc, istnieje jakis malogabarytowy router co pociągnie bez problemu e3372?

ZyXEL NBG6716 (Gargoyle by obsy)