201

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

slx napisał/a:

@kamillo
Da się mieć działające jednocześnie motion i mjpg-streamer - ja tak miałem i działało.
Motion może pobierać obraz przez sieć z serwera, a mjpg-streamer to właśnie serwer http.
W konfiguracji motion wyłączamy videodevice i ustawiamy (oczywiście wpisujemy port na jakim mamy uruchomiony mjpg-streamer):
netcam_url http://localhost:8080/?action=stream

Mam zainstalowany i działający plugin webcam (z mjpg-streamer) z live stream na porcie 8080 (domyślnie)
Mam zainstalowany również motion i chodzi bez problemu (konfig domyślny wg opisu cezarego na razie bez rejestracji zdjęć)
Z racji tego, że podgląd live lepiej chodzi na mjpg-streamer chciałem mieć podgląd przez mjpg-streamer z pluginu a zdjęcia ma zapisywać motion, który obraz będzie pobierał z serwera mjpg-streamer tak jak w poradzie powyżej. Gdy postępuje wg wskazówek powyżej to po uruchomieniu motion i wpisaniu w przeglądarkę 192.168.1.2:8081 mam komunikat..."cant open videodevice" - lub coś podobne musiłabym sprawdzić co pisze bo nie pamiętam dokładnie.
W konfigu motion zrobiłem tak:
-zahaszowałem linijkę videodevice by ją wyłączyć (czy robi się to w jakiś inny sposób?)
-wpisuję w sekcji netcam linijkę
netcam_url http://localhost:8080/?action=stream (czy mam wpisać netcam_url http://192.168.1.2:8080/?action=stream adres routera z uruchmionym motion i mjpg-streamer to 192.168.1.2)

Jak chcę sprawdzić obraz live w motion nie mam obrazu. Czy tak ma być? Czy powinien pojawić się obraz puszczony z serwera mjpg-streamer?
No chyba, że działa to tylko w przypadku zapisu zdjęć bo nie próbowałem jeszcze zapisać zdjęcia przez motion (gdzie mjpg-streamer przesyła obraz obrazu).

202

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Próbuję w TP-Link TL-MR3420 v2 ręcznie doinstalować plugin webcam poprzez
opkg update
opkg install plugin-gargoyle-webcam
ale dostaje komunikat:

ERROR: No package named plugin-gargoyle-webcam found, try updating your package lists

Idzie na tym złomku uruchomić kamerkę?
przy okazji - idzie na tym routerze ustawić domyślny temat graficzny jak jest np na WNDR 3700v2?

203

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Zrób extroota http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=91152#p91152 to i więcej rzeczy się pojawi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

204

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

No właśnie mam to już po exroocie.

205

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Więc zrób dalej zgodnie z poradnikiem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

206

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

U mnie na mr3420v2 zrobione z poradnikiem i c170 logitecha śmiga fajnie. Używam DUB-H7. Cezary mam pytanie. Ta kamera chodzi na sterowniku uvc. Co zrobić, żeby w razie ruchu kamera robiła zdjęcie i zapisywała np na sda2?

207

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Zainstalować motion i skonfigurować odpowiednio.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

208

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Cezary napisał/a:

Więc zrób dalej zgodnie z poradnikiem.

Mogę prosić o link do konkretnego poradnika?

209

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Dostałeś link w poście #204.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

210

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Zdziwiłem się, że nawet na mojej starej nokii N79 poprzez przeglądarkę opera wyświetla mi obraz. Wprawdzie jest lekkie opóźnienie ale działa wink

211 (edytowany przez krynio 2015-12-02 17:47:06)

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Cezary, używam Twojego Pluginu Webcam na Gargoyle. Czy jest możliwość zmiany żeby wyświetlany przez przeglądarkę www obraz z kamerki był wyśrodkowany, chociaż w pionie <center>. Obecnie obraz jest w lewym górnym rogu. Gdzie to mogę zmienić ?

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

212

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Output pochodzi bezpośrednio w mjpeg-streamer, więc jak już to przez grzebanie w programie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

213

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Witam,

Posiadam kamerę Trust, po otwarciu na chpie pisze "VISION STV0673 /MA X3223-A BN4478.1 0013T". Zainstalowałem więc sterownik "kmod-video-gspca-stv06xx".  Niestety w programie "Webcam" nadal pisze "Nie wykryto żadnej kamery USB".

Co mogę zrobić by kamera została wykryta?

Z góry dzięki za pomoc smile

214

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Pokaż wynik cat /proc/bus/usb/devices

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

215

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Cezary chcę uruchomić streaming na WRT160NL z kamerką Logitech c270. Czy wersja systemu Gargoyle 1.6.2.2 również ma na stałe plugin do obsługi kamerki (czy z czasem już zaprzestałeś go dodawać w standardzie?)?

Z tego co zrozumiałem to tego nie instaluje:

# opkg install kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-video-core

tylko to:

# opkg install kmod-video-gspca-core kmod-video-gspca-xxx

i powinno działać...?

To jeszcze powiedz mi jaki sterownik mam zainstalować do swojej kamerki która przedstawia mi się takim VID (bo na liście znanych identyfikatorów jej nie ma...):
046D:0825

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

216

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

To uvc jest wg googli. Masz już je w obrazie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

217

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Cezary Gargulec takie cudo mi wypluł:

Jan  1 01:08:40 Gargoyle kern.info kernel: [  687.650000] usb 1-1: new high-speed USB device number 2 using ehci-platform
Jan  1 01:08:40 Gargoyle user.notice usb-modeswitch: 1-1:1.0: Manufacturer=? Product=? Serial=9DB30710
Jan  1 01:08:40 Gargoyle user.notice usb-modeswitch: 1-1:1.1: Manufacturer=? Product=? Serial=9DB30710
Jan  1 01:08:41 Gargoyle user.notice usb-modeswitch: 1-1:1.2: Manufacturer=? Product=? Serial=9DB30710
Jan  1 01:08:41 Gargoyle user.notice usb-modeswitch: 1-1:1.3: Manufacturer=? Product=? Serial=9DB30710

To co teraz mam zainstalować?:

# opkg install kmod-video-uvc

bo nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem ale napisałeś:

Cezary napisał/a:

To uvc jest wg googli. Masz już je w obrazie.

bo jak domniemam to brakuje sterów tylko są w obrazie czy nie?

Ps. gdzie w panelu jest zakładka do webcam? Czy muszę wejść na adres_routera:8080?

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

218

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

A w ogóle zainstalowałeś plugin webcam? Zainstaluj to i zakładka będzie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

219

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

A widzisz to jednak od początku nie zrozumiałem, bo myślałem że on już jest w obrazie... :-)

Cezary po wejściu w plugin mam biały ekran, a wchodząc na stronkę: http://adres_ip:8080/?action=stream i podaniu hasła, wyskakuje mi komunikat czy otworzyć czy zapisać plik o "jakiejś" nazwie i w koło zapisuje dane do tego pliku...
Restart routera nic nie wnosi do tematu, dioda na kamerce świeci światłem ciągłym, przy zmianie ustawień np. rozdzielczości gaśnie na czas wprowadzania zmian...

Co może być problemem w wyświetleniu obrazu? Zła rozdzielczość/konfiguracja?
Ps. przeglądarka IE 11.

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

220

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Wywal to IE11 smile może nie ma sterowników do  obsługi formatu mjpeg

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

221

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Każdy mi to mówi... smile dobra na chrome idzie, tylko że się klatkuje a w zasadzie takie pasy przechodzą przez obraz. Czy to wina routera czy ustawień obrazu (rozdzielczość/ilość klatek)? Są jakieś sprawdzone ustawienia dla płynnej pracy kamerki - teraz jestem w jednej sieci ale co będzie jak będę chciał zobaczyć co się na niej dzieje przez Internet..? hmm

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

222

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

uvc allokuje całą przepustowość usb (nawet jak jej nie potrzebuje), wiec jak masz modem/pendrive czy cokolwiek innego to tak to może wyglądać.  Do poglądu sklepu to może być, jak chcesz coś bardziej sensownego to raczej w kamerę ip zainwestuj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

223

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

A da się to jakoś przeskoczyć (gdzieś, jakiś nowszy sterownik)? A żeby było śmieszniej to nie mam nic podłączonego oprócz kamerki pod usb...

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

224

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Nowszy tylko w nowszym jądrze. O ile coś w nim poprawili, bo nawet nie patrzyłem tego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

225

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

To jeszcze trzy pytanka...

1. Czym jest: "Obsługa formatu YUYV"? - przy zaznaczeniu tego checkboxa nie ma "pasów" na ekranie...
2. Czy da się wyłączyć hasło i login w ustawieniach pluginu (by podejrzeć obraz z kamery)?
3. Czy można ustawić i jak by plugin webcam-a byl automatycznie otwarty bez wcześniejszego logowania do routera?

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play