Temat: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

Witam.  Mam jakiś air router z wgranym openwrt w wersji CC.
Mam kartę wifi której chce uzyc jako odbieranie sygnału wifi z domu. A do rozsyłania dalej chce użyć org radia z urządzenia.

Chce mieć dostęp do internetu w urządzeniu i założenia jakie podałem.
IP WAN chce na 192.168.1.7
Brama 192.168.1.1
LAN na 192.168.7.1
Pule dhcp 192.168.7.100-200

bedzie to mogło jakoś działać?  Wiem jak ustawić kartę wifi która ma odbierać wifi (czyli ap Client)
Tam ustawić adres 192.168.1.7 i jako WAN
+ wlaczyc server dhcp

Wewnętrzne radio ustawić jako lan z IP 192.168.7.1 i wyłączyć dhcp

Ustawić aby wszystkie porty accept i dodać jakoś do forward żebym widział urządzenia w lan z sieci 192.168.1.1

2

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

Nie będziesz widział bo robisz nata. relayd zainstaluj i skonfiguruj albo zainstaluj gargoyle i wybierz wireless bridge.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

mam takie coś, ale do końca to nie działa jak nalezy :

http://thumbnails113.imagebam.com/43152/1cc0b0431519732.jpg http://thumbnails114.imagebam.com/43152/0962fb431519736.jpg http://thumbnails114.imagebam.com/43152/6baa1e431519739.jpg http://thumbnails113.imagebam.com/43152/3dbad7431519746.jpg

4

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

uci show network
uci show wireless

pokaż a nie screenshoty z luci..

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

root@OpenWrt:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname='lo'
network.loopback.proto='static'
network.loopback.ipaddr='127.0.0.1'
network.loopback.netmask='255.0.0.0'
network.lan=interface
network.lan.ifname='eth0'
network.lan.type='bridge'
network.lan.proto='static'
network.lan.netmask='255.255.255.0'
network.lan.gateway='192.168.1.1'
network.lan.dns='8.8.8.8 8.8.4.4'
network.lan.ipaddr='192.168.7.1'
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].reset='1'
network.@switch[0].enable_vlan='1'
network.@switch[0].name='switch0'
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].vlan='1'
network.@switch_vlan[0].ports='0 1 2 3 4'
network.@switch_vlan[0].device='switch0'
network.wan=interface
network.wan._orig_ifname='wlan2'
network.wan._orig_bridge='false'
network.wan.proto='static'
network.wan.netmask='255.255.255.0'
network.wan.gateway='192.168.1.1'
network.wan.dns='8.8.8.8 8.8.4.4'
network.wan.ipaddr='192.168.1.7'
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.channel='11'
wireless.radio0.hwmode='11g'
wireless.radio0.path='pci0000:00/0000:00:00.0'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.txpower='19'
wireless.radio0.country='US'
wireless.@wifi-iface[0]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[0].device='radio0'
wireless.@wifi-iface[0].network='lan'
wireless.@wifi-iface[0].mode='ap'
wireless.@wifi-iface[0].ssid='Garage'
wireless.@wifi-iface[0].encryption='psk-mixed+tkip+ccmp'
wireless.@wifi-iface[0].key=pass1
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.hwmode='11g'
wireless.radio1.path='platform/ehci-platform/usb1/1-1/1-1:1.0'
wireless.radio1.disabled='0'
wireless.radio1.channel='6'
wireless.radio1.htmode='HT40'
wireless.radio1.txpower='20'
wireless.radio1.country='CN'
wireless.@wifi-iface[1]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[1].network='wan'
wireless.@wifi-iface[1].ssid='Black Pearls'
wireless.@wifi-iface[1].device='radio1'
wireless.@wifi-iface[1].mode='sta'
wireless.@wifi-iface[1].bssid='64:66:B3:33:D8:F0'
wireless.@wifi-iface[1].encryption='psk2+ccmp'
wireless.@wifi-iface[1].key='pass2

6

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

Zwykłego klienta ap zrobiłeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

no dobra to niech będzie wtedy zwykły Ap, gdzie 2 karta robi za Ap i rozsyła (z nową pulą dhcp) Lecz po testowaniu tego co mma teraz ustawione, wiesza się net yikes działa, działa, nie działa yikes nie można wejść w 192.168.1.7 od strony głównego routera yikes zresetuje chwilkę działa i znowu coś szaleje yikes

Ps. konfig jest prawidłowy dla zwykłego AP ? czy coś naknociłem przy łączeniu wewnętrznej karty z portami lan ?

8

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

Zwyły konfig masz. Od głównego routera nie wejdziesz, przecież firewall cię blokuje na wanie tego drugiego. W wifi w tym drugim jest wanem właśnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

ale właśnie mogę wejść od głównego routera bo mam ustawione na accept :

http://thumbnails114.imagebam.com/43180/ad206b431795736.jpg

Tylko ze coś knoci się yikes jak podłącze się pod niego, coś przerywa, zanika itp yikes

10

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

"coś" nie jest właściwym słowem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

nie mogę okreslić jaki błąd dokładnie yikes po chwili po włączeniu routera chce wejśc w config przez www i mam tylko czarne pole z napisem LuCI - Lua Configuration Interface  , wczytywanie i po chwili brak strony yikes

Zresetuje chodzi znowu poprawnie

12

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

Zapomnij o luci i rób przez konsolę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

nie chce się podłaczyć przez ssh

14

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

Ręce opadają do kolan. "Nie chce" bo? Nie masz adresu, nie ustawiłeś hasła. nie uruchomiłeś putty? Co zrobiłeś?

Na razie rozmowa z tobą wygląda tak: mam samochód. Czerwony. Wsiadłem, uruchomiłem i zgasł po 2 metrach. Co może być?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15 (edytowany przez Maniek19pl 2015-08-28 19:30:15)

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

po podłączeniu pod siec wifi którą emituje router, moge wejśc przez www, lecz nie mam neta yikes
Cezary podasz polecenie które mam wpisać zeby dowiedzieć się oco chodzi ? nie pinguje głównego routera 192.168.1.1

*
po resecie routera - działa przez ssh , jest usługa uruchomiona. Pobiera Ip normalnie z nowej puli 192.168.7.100-200. lecz rozłacza się z głównego routera yikes

ps. srry yikes nie wiem co się dzieje, dlatego pisze co jest yikes

16

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

logread
ifconfig -a
route -n
uci show network

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

ha. chyba coś mam, bo chciałem sprawdzić poziom sygnału wifi, widzę 0 %, biorę rescan a tam nic yikes żadnej sieci wifi nie znajduje, dioda na karcie wifi się świeci a w momencie wyszukiwania nie "mryga" , coś się ze sterownikami od niej chyba stało .
Tamte polecenia już patrzę :

18

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

logread : http://wklej.org/id/1785545/

root@OpenWrt:~# ifconfig -a
br-lan    Link encap:Ethernet  HWaddr 02:27:22:C9:7D:5D
          inet addr:192.168.7.1  Bcast:192.168.7.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::27:22ff:fec9:7d5d/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:1914 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:753 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:147684 (144.2 KiB)  TX bytes:216378 (211.3 KiB)

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 02:27:22:C9:7D:5D
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
          Interrupt:5

eth1      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:27:22:C9:7D:5D
          BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
          Interrupt:4

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:65536  Metric:1
          RX packets:2558 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:2558 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:235543 (230.0 KiB)  TX bytes:235543 (230.0 KiB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:27:22:C8:7D:5D
          inet6 addr: fe80::227:22ff:fec8:7d5d/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:2447 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:1950 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:351400 (343.1 KiB)  TX bytes:501078 (489.3 KiB)

wlan1     Link encap:Ethernet  HWaddr 94:0C:6D:87:6D:2C
          inet addr:192.168.1.7  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
root@OpenWrt:~# route -n
Kernel IP routing table
Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface
0.0.0.0         192.168.1.1     0.0.0.0         UG    0      0        0 wlan1
192.168.1.0     0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 wlan1
192.168.7.0     0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 br-lan
root@OpenWrt:~#
root@OpenWrt:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname='lo'
network.loopback.proto='static'
network.loopback.ipaddr='127.0.0.1'
network.loopback.netmask='255.0.0.0'
network.lan=interface
network.lan.ifname='eth0'
network.lan.type='bridge'
network.lan.proto='static'
network.lan.netmask='255.255.255.0'
network.lan.gateway='192.168.1.1'
network.lan.dns='8.8.8.8 8.8.4.4'
network.lan.ipaddr='192.168.7.1'
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].reset='1'
network.@switch[0].enable_vlan='1'
network.@switch[0].name='switch0'
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].vlan='1'
network.@switch_vlan[0].ports='0 1 2 3 4'
network.@switch_vlan[0].device='switch0'
network.wan=interface
network.wan._orig_ifname='wlan2'
network.wan._orig_bridge='false'
network.wan.proto='static'
network.wan.netmask='255.255.255.0'
network.wan.gateway='192.168.1.1'
network.wan.dns='8.8.8.8 8.8.4.4'
network.wan.ipaddr='192.168.1.7'

19

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

ath: phy1: Unable to set channel

Jaki kanał masz tam ustawiony na głównym ap?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

kanał 6, a to że coś się stało z kartą sieciową jest w logach coś ? bo nie łączy się yikes

21

Odp: Router ap + karta wifi do rozsyłania dalej

Zresetuj i zobacz. W logach nic więcej nie ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.