901

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Ok jutro zabieram do pracy router i wlutuję jakieś piny do podłączenia. Mam rozumieć że 1 to ta co jest wewnątrz płytki otoczona takim obrysem ?
Jak już będę miał wszystko to się odezwę, z drugiej strony fajnie że coś takiego mi się stało bo zawsze chciałem się pobawić w takie coś, ciekawe jak pójdzie mam nadzije że się uda.

902

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

1 jest zaznaczone, tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

903

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

No to pozostaje mi zamówić sprzęt, wlutować piny i przygotować sobie jakiś kabelek do podłączenia, mam nadzieję że temat ogarnę do weekendu

904

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Stąd pobrałem ten plik co wgrywałem do routera co mi uwalił sprzęt.
ftp://tplink-forum.pl/orgin_bez_boot/

905

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Rozpakowałeś go przed wgraniem?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

906

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Oczywiście, jak próbowałem wgrać pobrany normalnie z tp-link to wywalał błąd że jest bootloader i nic więcej nie robiłem, gdy pobrałem tego w/w i w gargulcu wybrałem do wgrania to wyświetliło tylko ostrzeżenie że ustawienia pójdą i zaczęło ładować i później restart no i stan taki jak jest.

907

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Przygotowania do ożywienia routera trwają, zobaczcie na zdjęciach czy tak może być, dodatkowa na jednym zdjęciu zaznaczyłem wolne miejsca na złącza, czy może ktoś wie do czego one mogą służyć
http://abload.de/thumb/img_20150716_083259b1ots.jpg http://abload.de/thumb/img_20150716_0833561yrf7.jpg http://abload.de/thumb/img_20150716_083451u5r2o.jpg http://abload.de/thumb/img_20150716_085525u6pk0.jpg

908

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Pierwsze to jtag, drugie miejsce na duplikat przycisku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

909

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Koledzy jest problem, mam cały sprzęt podłączyłem tak jak powinno być przynajmniej tak się mi wydaje, ale niestety program putty nie chce się połączyć czekam i czekam i nic cały czas czarny ekran.

910

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Podałeś dobry serial? Test przez połączenie rx i tx konwertera działa?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

911

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Działa już wydaje mi się że w opisie z którego korzystam wkradł się błąd - trzeba sprawdzić lub konwerter na odwrócone piny - zmieniałem piny tx i rx i się udało połączyć.
Pobrałem firmware gargoyle i zmieniłem nazwę na code.bin po sprawdzeniu otrzymałem coś takiego

ar7100> tftpboot 0x81000000 code.bin
Using eth0 device
TFTP from server 192.168.0.5; our IP address is 192.168.0.2
Filename 'code.bin'.
Load address: 0x81000000
Loading: checksum bad
checksum bad
checksum bad
checksum bad
checksum bad
#################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         ############################
done
Bytes transferred = 8126464 (7c0000 hex)
ar7100> printenv
bootargs=console=ttyS0,115200 root=31:02 rootfstype=jffs2 init=/sbin/init mtdparts=ar9100-nor0:128k(u-boot),1024k(kernel),4096k(rootfs),64k(art)
bootcmd=bootm 0xbf020000
bootdelay=1
baudrate=115200
ethaddr=00:1D:0F:11:22:33
stdin=serial
stdout=serial
stderr=serial
ethact=eth0
filesize=7c0000
fileaddr=81000000
ipaddr=192.168.0.2
serverip=192.168.0.5

Environment size: 351/131068 bytes

Mogę wgrywać ?

912

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

No wgrywaj, wgrywaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

913 (edytowany przez fido 2015-07-17 16:05:21)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

No i chyba się udało skończyło na takim czymś

Please press Enter to activate this console. [   37.180000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
[   37.190000] device eth0.1 entered promiscuous mode
[   37.200000] device eth0 entered promiscuous mode
[   37.200000] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[   37.210000] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[   37.880000] ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0.1: link becomes ready
[   39.210000] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[   41.740000] ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
[   41.740000] device wlan0 entered promiscuous mode
[   42.090000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
[   42.100000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
[   42.100000] ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): wlan0: link becomes ready
[   44.100000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
[   84.690000] jffs2_scan_eraseblock(): End of filesystem marker found at 0x0
[   84.690000] jffs2_build_filesystem(): unlocking the mtd device... done.
[   84.700000] jffs2_build_filesystem(): erasing all blocks after the end marker... done.
[   91.880000] JFFS2 notice: (3547) jffs2_build_xattr_subsystem: complete building xattr subsystem, 0 of xdatum (0 unchecked, 0 orphan) and 0 of xref (0 dead, 0 orphan) found.

914

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Zwykłe logi, tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

915

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Ok wszytko działa
Cezary jesteś wielki - jak będziesz w Kaliszu stawiam browara.

Czy  z poziomu LUCI GUI można ustawiać wol, dlna, ftp, extroota, samba ?

916

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Tak, choć trzeba wiedzieć co i gdzie klikać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

917

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

No to może się pobawię zobaczę - jakoś trudno do tego dojść ?
Czy żeby działał wol, dlna, samba, ftp w nowych obrazach CC trzeba też extroota robić.
Nie wiesz jaka może być przyczyna że jak mam extrota na penie i podłączony dysk to jak użyję hd-idle i ustawię żeby dysk wchodził w stan uśpienia to po jakimś czasie nie mogę się zalogować do gargoyle muszę resetować router.

918

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Na dlna nie starczy ci miejscu we flash. Nie mam pojęcia, masz konsolę szeregową to sprawdź co się dzieje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

919

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Tyle że jak już się coś takiego stanie to nawet przez putty nie można się zalogować do routera.

920

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Konsolę szeregową, nie putty. Dokładnie to czym reanimowałeś router.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

921

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Tak tyle że problem ten dzieję się na drugim routerze co mam i cały czas korzystam i bym musiał piny lutować do niego. Ten co reanimowałem to mam taki z odzysku do zabawy.
A możesz mi opisać tak łopatologicznie co i jak mam zrobić jak mi się takie coś stanie bo przy reanimacji i musiałem się połączyć na zasadzie że wyłączałem router zmieniałem adres ip karty sieciowej i uruchamiałem putty i wówczas szła komunikacja a w tym przypadku bym nie mógł wyłączać routera chyba że się mylę.
Jakbyś mógł opisać jakie polecania wydawać żeby zobaczyć co jest nie tak.

922

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Żadanych, po prostu łapiesz wszystko co idzie na konsoli żeby zobaczyć co się dzieje z systemem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

923

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Kurcze to jak to mam zrobić ?
Mam router podpięty do kompa stacjonarnego poprzez lan.
Mam do niego podpiąć konwerter rs232 czy ten konwerter mam podpiąć do innego kompa ?
Co mam odpalić jaki program ? żeby zobaczyć co się dzieję i co mam skonfigurować.

Czy po prostu po komputer stacjonarny co mam podłączony poprzez lan podłączam konwerter odpalam np. pytty uruchamiam połączenie poprzez serial i patrzę co się dzieje.

924

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Ok już chyba wiem jak to mam zrobić jak wlutuję piny i się podłączę do dam znać co i jak. Jednak powrót do domu z pracy rowerkiem rozjaśnia umysł ;-)

925

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Dziś na próbę podpiłem drugi router z gargoyle, konfiguracja extroota na innym penie, ustawione wszystko - wol, dlna, samba, ftp i oczywiście hd-idle na wyłączenie dysku po 2 min.
Wszystko działało jakiś czas ale po ok 1h przestało działać wol, dlan, wifi, natomiast do routera można było się dostać ale tylko z przeglądarki do gui, putty nie działał, reset routera wyłączenie funkcji hd-idle usypianie dysku i działa wszystko do tej pory.
Jutro wracam do mojego oryginalnego sprzętu i podpina tą konsolę szeregową i dam znać co i jak jak się włączy hd-idle.