76

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

OK. Dzięki z odp.

77 (edytowany przez hanti 2015-07-11 17:38:38)

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

zauwazylem ze dioda DSL po jakims czasie przestaje swiecic (w /etc/config/system mam ustawione pppoa-wan i dioda internet dziala, uaktywnia sie kilka minut po uruchomieniu routera a przy okazji dioda DSL gasnie sad wczesniej gdy w /etc/config/system bylo pppoe-wan to obie diody sie nie swiecily )
polaczenie oczywiscie jest po pppoa

78

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

Generalnie temat już wałkowany: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=10926
Tylko, że w najnowszym obrazie wszystko powinno być OK! Cezary dokonał już niezbędnych modyfikacji (innym z adsl-em działa).
Co dziwi, to kłopot z diodą "internet" - ale ten już rozwiązałeś.

Skoro już mieszałeś w /etc/config/system, to upewnij się ze w sekcji dot. diody dsl masz tak:

config led 'led_dsl'
    option name 'dsl'
    option sysfs 'dsl'
    option default '0'

Dla pewności zamień również „dsl_notify.sh” ( /sbin/dsl_notify.sh ) na ten: https://dev.openwrt.org/changeset/42798 … ;new=42798

Po wszystkich restart i powinno działać.

79 (edytowany przez hanti 2015-07-13 01:54:05)

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

no niestety ciagle gasnie. /etc/config/system sprawdzony dsl_notify.sh podmieniony sad
Po okolo 10min dioda na pendrive mignie czyli costam z niego czyta, dioda dsl na routerze gasnie a dioda internet sie zaswieca i od tego momentu sygnalizuje ruch internetowy czyli sobie miga jak cos sie dzieje.

zmienilem config diody dsl na taki i chyba teraz dioda bedzie spelniala swoje zadanie

config led 'led_dsl'
    option name 'dsl'
    option sysfs 'dsl'
    option default '0'
    option trigger 'netdev'
    option dev 'pppoa-wan'
    option mode 'link'

80

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

Ja trochę inaczej wykorzystuję sygnalizację w routerze i przy takiej konfiguracji „led_dsl” działa bezbłędnie.:

config led 'led_internet'
    option name 'internet'
    option sysfs 'internet'
    option trigger 'netdev'
    option default '0'
    option mode 'tx rx'
    option dev 'wlan0-1'

config led 'led_dsl'
    option name 'dsl'
    option sysfs 'dsl'
    option default '0'

config led 'led_wps'
    option name 'wps'
    option sysfs 'wps'
    option default '0'
    option trigger 'netdev'
    option mode 'tx rx'
    option dev 'wlan0-2'

config led
    option default '0'
    option name 'wifi'
    option sysfs 'ath9k-phy0'
    option trigger 'netdev'
    option dev 'wlan0'
    option mode 'link tx rx'

W celach naukowych sprawdziłem Twój konfig i faktycznie jest jakaś zależność między diodą „led_dsl” a „led_internet” tak jak to opisałeś. Zauważyłem jeszcze że wystarczy jakakolwiek zmiana ustawień w/w diod w „Luci” i dioda „DSL” gaśnie.
Jednak tak jak wspomniałem na początku, przy moim konfigu sygnalizacja LED działa bez zastrzeżeń wink

Pozdrawiam
MK

81

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

Tak się zastanawiam, dlaczego bez żadnych kombinacji u mnie ten problem nie występował od ponad 3 miesięcy?
Może żle kombinujemy i problem tkwi gdzie indziej?

Co prawda używam obrazu od lpm11 na BB (i dopóki mam problemy na CC z czytnikiem phoenix nie zamierzam tego zmieniać).
Ale może być jeszcze inna różnica, pomiedzy moją kofiguracją połączenia internetowego (vdsl), a innych.

Otóż ja, za radą lpm11 udzieloną na openrouter.info usuwam w pliku etc/config/network całą sekcję z "atm" w nazwie.
Może warto to sprawdzić?

82

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

Tak się zastanawiam, dlaczego bez żadnych kombinacji u mnie ten problem nie występował od ponad 3 miesięcy?
Może żle kombinujemy i problem tkwi gdzie indziej?

Potwierdzam , ostatni obraz BB od kolegi lmp11 pracował bez żadnych problemów z diodą "DSL" wink
Sekcja "atm" nie występuje w mojej konfiguracji, więc to nie to,  tak jak wspomniałem złe działanie diody "dsl" eksperymentalnie wymusiłem stosując konfig @hanti - przy stosowanej prze zemnie konfiguracji wszystko działa OK!

MK

83 (edytowany przez hanti 2015-07-14 18:29:59)

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

moze to jest spowodowane extrootem ? Uzywasz Scotch ?

@mkkm2
moze troche nie rozumiem, ale jak mowisz o tym configu z mojego poprzedniego posta to on wlasnie dziala tongue i przez luci sobie taki wyklikalem.
Na standardowym konfigu bez grzebania mi gasnie dioda DSL
Wywale teraz sekcje atm i przywroce standardowy konfig diody dsl zobaczymy czy to przez to.

edit: ok jestem po restarcie, standardowo dioda DSL dziala, dioda internet jeszcze nie (czy u was po restarcie dioda internet od razu dziala, czy tez trzeba czekac ok 10min ?) Zobaczymy co bedzie po wlaczeniu sie diody internet.

84

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

@hanti

hanti napisał/a:

zauwazylem ze dioda DSL po jakims czasie przestaje swiecic (w /etc/config/system mam ustawione pppoa-wan i dioda internet dziala, uaktywnia sie kilka minut po uruchomieniu routera a przy okazji dioda DSL gasnie

O to mi chodziło wink

MK

85 (edytowany przez hanti 2015-07-14 18:44:43)

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

a ok wink
Ok wlasnie zapalila sie dioda internet i DSL zgasla czyli to nie wina sekcji atm w network

hmmmm: chyba wiem co moze powodowac problem. Skrypt adblock ze sleepem 600.. i moze on opoznia start jakiegos skryptu od diod bo po takim czasie mniejwiecej DSL gasnie a internet sie zaswieca...

Tak. Zagadka rozwiazana... big_smile Teraz normalnie po zsynchronizowaniu zapala sie dioda internet a DSL nie gasnie. Jestem ciekaw dlaczego skrypt z rc.local ze sleepem blokuje start jakiegos skryptu od diod. Strach pomyslec co jeszcze bylo blokowane na te 10min

86

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

Próbowałem znaleźć różnice, pomiędzy wersją od lpm11, a obrazami Cezarego, ale niczego specjalnego nie znalazłem.

@hanti ciekaw jestem, czy dioda dsl pozostanie tak na dłużej (niektórym gasła po 24h) - bo to by znaczyło, że Cezary w najnowszych obrazach wyeliminował ten problem.
O takich anomaliach, jak u Ciebie (tzn. zapalająca się dioda "Internet" powoduje wyłączenie diody DSL) - czytałem na włoskim forum - dobrze, że znalazłeś powód

87

Odp: TD-W8970 CC (r45951)

po ponad 48h dalej dziala wink